Data modyfikacji:

Jak zorganizować urodziny dziecka w domu?

Urodziny dziecka to wielkie wydarzenie, dlatego wielu rodziców pragnie tego dnia spełnić marzenia swoich pociech i zorganizować idealne niezapomniane przyjęcie urodzinowe. Jak je urządzić? Poznaj nasze wskazówki!
Organizacja każdej imprezy powinna zacząć się od dobrego planu. Przede wszystkim określ, z jakiej formy przyjęcia twoje dziecko będzie najbardziej zadowolone. Obecnie istnieje wiele możliwości urządzenia urodzin w unikalnym klimacie i z wieloma niestandardowymi atrakcjami. Ciekawym pomysłem jest wynajęcie salki w centrum zabaw, parku trampolin lub parku linowym. W takim miejscu dzieci mogą fajnie i aktywnie spędzić czas, a także zdobyć nowe umiejętności. Dużym plusem organizacji wydarzenia w takiej formie jest brak konieczności sprzątania po przyjęciu w domu. Najczęściej, w ofercie takich miejsc są także przekąski i napoje dla dzieci, dlatego jedyna rzecz, o którą musimy zadbać to dekoracje np. balony, czapeczki, papierowe trąbki itd.

W tym artykule skupimy się jednak na organizacji przyjęcia urodzinowego dziecka w domu.

Menu na urodziny dziecka

Drugą, ale wcale nie gorszą opcją, jest organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka we własnym domu. To rozwiązanie to duża oszczędność, ponieważ jedynymi kosztami, jakie musimy ponieść to zakup dekoracji i przyrządzenie przekąsek. Jak wiadomo, dzieci podczas takich imprez, zazwyczaj nie jedzą dużo, dlatego zamiast na wielkość potraw, postaw na ich urozmaicenie. Małe, kolorowe kanapeczki, mini hot-dogi czy pizza – to coś, czym podbijesz serca maluchów. Nie może też zabraknąć cukierków, słodkich babeczek i owoców – dzieciaki je uwielbiają i choć nie są to najzdrowsze przekąski, to tego dnia można im pozwolić na małe odstępstwo od zdrowej diety.

Pomysły na urodziny dla dziecka

Urodziny w domu dają też duże pole popisu dla wyobraźni. Dzięki dekoracjom możesz stworzyć w swoim wnętrzu wyjątkową, bajkową krainę, która zapewni dzieciom niezapomniane wrażenia. Wycięte z brystolu wieże mogą symbolizować wejście do zamku, a duże, niebieskie poduszki na podłodze świetnie imitują morskie fale – możliwości są właściwie nieograniczone. Dopełnieniem przyjęcia z motywem przewodnim, będzie poproszenie gości o przybycie w przebraniach np. księżniczek i rycerzy.

Bajki na przyjęciu urodzinowym

Ciekawym pomysłem na urodziny dziecka jest połączenie przyjęcia z projekcją bajki. Aby zaskoczyć swojego malucha i jego przyjaciół możesz kupić rzutnik. Przed wyborem konkretnego tytułu, skonsultuj się z rodzicami zaproszonych gości i wybierz taką bajkę, której dzieci jeszcze nie widziały.
Taka ciekawa forma zabawy z pewnością zapewni maluchom wiele emocji, bo dzieci uwielbiają gry, w których połączone są w drużyny. Do przygotowania poszczególnych rund turnieju wybierz planszówki, które pozwalają na udział dwóch grup. Aby rozróżnić członków dwóch drużyn możesz użyć kolorowych szarf. Pamiętaj, aby co jakiś czas mieszać skład, aby każdy mógł przez chwilę być w grupie z jubilatem. Oczywiście, na koniec musi okazać się, że wszyscy wygrali.
Piniata to zwyczaj wywodzący się z krajów latynoskich, jednak obecnie jest coraz bardziej popularny w Europie. Zabawa polega na zrzuceniu i rozbiciu specjalnej kuli wypełnionej słodyczami. Taka oryginalna atrakcja na pewno zostanie doceniona przez każdego malucha.
Autorka: Oliwia Stradowska