Data modyfikacji:

Zabawki dla dwulatka. Jakie zabawki edukacyjne i interaktywne dla dwulatka?

Chociaż w Internecie znajdziesz mnóstwo produktów, wybór zabawki dla dwulatka może okazać się nie lada problemem. Czym tak naprawdę interesuje się dziecko w tym wieku, co już potrafi i czy można jakoś wspierać jego rozwój właśnie przez zabawki? Zobacz, jakie zabawki interaktywne i edukacyjne dla dwulatka wybrać.

zabawki dla dwulatka

Zabawki dla dwulatka – jak wybrać?

Dzieci w tym wieku interesują się dosłownie… wszystkim! Malec sprawnie już się wspina i świetnie radzi sobie z bieganiem. Uwielbia naśladować – nie tylko swoich bliskich, ale i zwierzęta czy choćby samoloty.

Coraz więcej mówi, a do powiedzenia ma naprawdę sporo. Powoli też zaczyna pokazywać preferencje pod kątem zainteresowań.

Warto pamiętać, że chociaż smyk w tym wieku wydaje się o wiele starszy i rozsądniejszy niż rok wcześniej, to wciąż jest to małe dziecko. Z tego względu zabawki dla dwulatka nie mogą zawierać drobnych elementów, które maluch mógłby wziąć do buzi. Warto także upewnić się, czy produkt posiada certyfikat CE oraz EN71.

Jakie zabawki dla dwulatka chłopca i dziewczynki wybrać? Zobacz nasze propozycje, które sprawdzą się także jako prezent dla 2-latka.

Najlepsze zabawki dla dwulatka

Zabawki dla dwulatka powinny nie tylko bawić, ale również wspierać rozwój dziecka. Dlatego najlepiej wybierać kreatywne zabawki interaktywne czy edukacyjne dla dwulatka. Nie zapominaj także o bezpieczeństwie dziecka. Koniecznie sprawdź, czy dany produkt jest odpowiedni dla dziecka w tym wieku.

Zabawki dla dwulatka zachęcające do ruchu

Tak małe dziecko to prawdziwy wulkan energii – nieprzypadkowo dwulatki nazywane są żywymi srebrami. Świetnym pomysłem na rozładowanie tej energii i poprawienie sprawności malca jest zakup zabawki dla dwulatka zachęcającej do ruchu – jak choćby bujawki czy konika na biegunkach.

Jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka chłopca i dziewczynki?

Zabawki edukacyjne to takie, dzięki którym dziecko zarazem bawi się i uczy. Mogą to być sortery, puzzle czy choćby różnego typu wbijaki. Najciekawsze zabawki edukacyjne poprawiają dziecięcą koncentrację uwagi, są treningiem pamięci i logicznego myślenia.

To, jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka będą najlepsze, w dużej mierze zależy nie tyle od ich rodzaju, co od jakości. Warto zatem zwracać uwagę na to, z czego i jak przedmiot został wykonany.

Najlepsze zabawki interaktywne dla dwulatka

Podobnie jak zabawki edukacyjne mają za zadanie wspierać rozwój dziecka – tyle, że w tym przypadku korzysta się z dobrodziejstwa elektroniki.

Zabawki interaktywne dla dwulatka to na przykład mówiące i śpiewające zwierzątka (wspierające rozwój mocy oraz pamięć), wszelkiego typu zabawkowe smartfony, tablety i laptopy (zapoznające dziecko z literami i cyframi) czy piękne, elektroniczne książeczki usprawniające pamięć.

Klocki, czyli ponadczasowe zabawki dla dwulatka

Oczywiście to jeszcze nie czas na popularne lego – chyba że mówimy o dopasowanym do wieku malca Lego Duplo. Klocki to idealne zabawki dla dwulatka.

Wspierają logiczne myślenie, usprawniają motorykę małą i zachęcają do wspólnej zabawy z rodzicami. Oczywiście warto pamiętać, że równie wartościowe jak Lego Duplo są także klasyczne drewniane zabawki dla dzieci czy duże, piankowe egzemplarze.

Zabawki dla dwulatka i rodzica – puzzle

Najlepsze zabawki dla dwulatka to również oczywiście puzzle. Te najprostsze mają zaledwie kilka elementów, są duże, bardzo kolorowe i zachęcające do wysiłku. Obawy, że dziecko sobie nie poradzi, są całkowicie bezpodstawne.

Autorka: Karolina Wojtaś