Data publikacji:

Jakie zabawki dla dziewczynek 10–12 lat?

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze zabawki dla dziewczynek 10–12 lat? Zapraszamy do naszego poniższego przeglądu. Na naszej liście nie zabraknie znanych wszystkim zabawek takich jak lalki czy misie, ale także podpowiemy, jakie gry i zabawki edukacyjne mogą spodobać się dziewczynce w tym wieku.
dziewczynka w wieku 10 lat

Wybieramy zabawki dla dziewczynek 10–12 lat – przegląd

Jakie zabawki dla dziewczynek 10–12 lat sprawdzą się najlepiej? Zerknij do poniższego przeglądu. Jeśli szukasz pomysłu na prezent lub ciekawej zabawki edukacyjnej, która zainteresuje twoje dziecko, to dobrze trafiłeś.

Lalki

Czy dziewczynka w wieku 10–12 lat nie jest zbyt duża na lalki? Oczywiście, że nie! Ponadto kupno lalki służy nie tylko zabawie. Dla starszych dziewczynek polecamy lalki typu Barbie. Najlepiej sprawdzą się te, które mają konkretne stroje, np. lekarki, stewardessy czy policjantki. Podczas zabawy takimi lalkami dziewczynki będą mogły odgrywać scenki z życia i wchodzić w różne role, przez co uczą się radzenia sobie w różnych sytuacjach.
Co z lalkami typu bobasy? Dla 10-letniej dziewczynki z pewnością one się jeszcze sprawdzą. Starsza dziewczynka 12-letnia może nie być zadowolona z takiego prezentu, ale wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji danego dziecka. Jeśli twoja 12-letnia córka chce lalkę bobasa, to też śmiało możesz jej taką kupić.

Klocki LEGO

Klocki LEGO to świetna zabawa także dla starszych dziewczynek. Jeśli twoja córka uwielbia konstruować różne budowle, to z takich klocków na pewno się ucieszy. LEGO ma wiele zestawów dopasowanych do wieku 10–12 lat. Są to np. konstrukcje skomplikowanych budowli, szkielety dinozaurów, maszyn, np. statków kosmicznych czy samochodów, a także klocki tematyczne z postaciami i budowlami z konkretnych filmów czy bajek.
Kupując klocki LEGO dla dziewczynki, nie ograniczaj się wyłącznie do zestawów przeznaczonych typowo dla dziewczynek. Być może twoja córka będzie chciała złożyć model samochodu? Najlepiej, jeśli dziecko samo wybierze sobie zestaw, który chce złożyć. Pamiętaj jednak, aby był on odpowiednio dobrany do wieku.

Zabawki z serii Mali naukowcy

Tego typu zabawki idealnie sprawdzą się jako prezent dla dziewczynki 12 lat. Zabawki z serii Mali naukowcy to nic innego jak zabawki edukacyjne. Wśród tych zabawek znajdziesz zestawy m.in. do samodzielnego tworzenia prostych robotów, zabawki z eksperymentami, np. chemicznymi, czy zabawki do wszelkich doświadczeń, np. z dziedziny fizyki. Takie zabawki mogą rozpalić w dziecku nowe pasje. Zazwyczaj są to zabawki dość drogie (niektóre z zabawek edukacyjnych mogą kosztować nawet ok. 900 zł), ale w tańszym przedziale cenowym od 150 zł też się uda coś znaleźć. I pamiętaj aby nie przypisywać takich zabawek do płci dziecka. W końcu zarówno dziewczynki, jak i chłopcy mogą chcieć wykonywać te same eksperymenty naukowe i mają do tego takie same predyspozycje.

Zabawki plastyczne

Starsze dziewczynki uwielbiają dostawać też zabawki plastyczne. Wśród takich zabawek znajdziesz wiele propozycji, które przypadną do gustu dziewczynce, np. zestaw do samodzielnego wykonania biżuterii, własnych kosmetyków, farbowania ubrań, wyszywania, szycia czy samodzielnego tworzenia dodatków, np. torebki. Innym dziewczynkom spodobają się z kolei zestawy do malowania, np. popularne ostatnio malowanie obrazów po numerach. Takie zabawki rozbudzają w dzieciach nowe pasje, a także pobudzają ich kreatywność.
Zastanawiasz się, jaki zestaw kreatywny dla dziewczynki 12 lat i 10–11 lat wybrać? Zerknij poniżej, gdzie znajdziesz najlepsze zabawki plastyczne przeznaczone dla dziewczynek w tym przedziale wiekowym.

Puzzle

Myślisz, że puzzle to przeżytek i dzieci nie lubią już takich prezentów? Nic bardziej mylnego! Wszystko zależy od tego, jakie puzzle wybierzesz. Dla dzieci, które nigdy puzzli nie układały albo specjalnie za nimi nie przepadają, a ty chcesz je do tego zachęcić, polecamy puzzle np. z obrazkami z ich ulubionych filmów czy bajek. Ponadto świetnie sprawdzą się puzzle 3D. To nic innego jak układanie z puzzli trójwymiarowych obiektów, np. budowli. Coś jak budowanie modeli.

Gry planszowe

Na rynku znajdziesz tak wiele gier planszowych, że może być trudno połapać się w tym, jaka gra będzie najlepsza i z jakiej gry ucieszy się dziewczynka, która ma 10–12 lat. Dlatego przychodzimy z pomocą. Poniżej znajdziesz krótki spis wysoko ocenianych gier planszowych. W te gry uwielbiają grać zarówno dzieci, jak i dorośli. A jeśli już coś kupować, to sprawdzony tytuł doceniony przez setki zadowolonych klientów.
 • Catan (Osadnicy z Catanu)
 • Na skrzydłach
 • 7 cudów świata: Pojedynek
 • Monopol
 • Dixit
 • Wsiąść do pociągu: Europa
 • Azul (edycja polska)
 • Ubongo
 • Zaginiona wyspa Arnak
 • Pluszowy miś

  Miś pluszowy jako zabawka dla 10–12-latki? Oczywiście, że tak! Dla starszych dziewczyn polecamy jednak kupowanie pluszaków w rozmiarze XXL, które robią wrażenie! Mniejsze dziewczynki będą się jeszcze nimi bawić, a 12-latka potraktuje takiego misia jako wystrój pokoju, a czasem nawet puf, na którym można się położyć i posłuchać muzyki czy poczytać książkę.
  Jak widać, dla dziewczynki 10–12-letniej znajdziesz wiele ciekawych zabawek. Pamiętaj też, że nasze polecenia to tylko sugestie, np. gdy szukasz prezentu i nie wiesz, co wybrać. Najlepiej zapytać dziecko, z jakiej zabawki ucieszyłoby się najbardziej. Rodzice czy bliscy często chcą kupować pociechom tylko zabawki edukacyjne, ale czasem warto zwyczajnie posłuchać dziecka i kupić typowo coś, co będzie podobało się jemu, np. lalkę Barbie. Zabawki nie zawsze muszą tylko uczyć!
  Zdjęcie: Envato Elements
  Klaudia Borycka
  Klaudia Borycka

  Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.