Data publikacji:

Zabawki na balkon: ciekawe propozycje

Żyjąc w bloku z małym dzieckiem, nie zawsze mamy czas i możliwość udać się na plac zabaw. Sprawa jest ułatwiona, gdy mamy w mieszkaniu choćby mały balkon. Wówczas można zainteresować się zakupem zabawki na balkon. Nie wiesz, jakie zabawki na balkon wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania!
zabawki na balkon
Akcesoria i zabawki na balkon dla dzieci to doskonałe rozwiązanie na spędzenie czasu na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu. Dzięki temu dzieci mogą kreatywnie spędzić czas na zabawie bez korzystania z różnego rodzaju gadżetów, jak na przykład telefonów czy komputerów. Zabawa na świeżym powietrzu wspiera prawidłowy rozwój dziecka, wzmacnia jego odporność i dotlenia.
Przy wyborze odpowiedniej zabawki dla dzieci na balkon kluczową rolę odgrywa metraż balkonu. Im większy balkon, tym większą swobodę wyboru odpowiednich zabawek posiadamy. Nie oznacza to jednak, że nie da się stworzyć odpowiedniego miejsca do zabawy na małym balkonie. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia! Warto stworzyć swojemu dziecku miejsce do zabawy na świeżym powietrzu! Dużą rolę odgrywają także zainteresowania dziecka. 

Namiot na balkon

Któż z nas nie tworzył baz z krzeseł i koców? Każde dziecko uwielbia różnego rodzaju domki czy namioty! Będzie to doskonały wybór na balkon. Można wybrać domek na balkon dla dzieci lub namiot na balkon. Ciekawą alternatywą jest również tipi. Namioty czy domki mogą mieć nadruk z ulubioną postacią z bajki. Wówczas nasze dziecko będzie jeszcze bardziej szczęśliwe z posiadanej „balkonowej bazy”. Namiot czy domek można dowolnie zaaranżować. Można dodać światełka, wówczas zabawa może trwać nawet do godzin wieczornych. Co istotne metraż balkonu nie ma większego znaczenia, ponieważ wybór rodzajów i wielkości namiotów czy domków jest ogromny. Na pewno każdy znajdzie ten odpowiedni na swoją przestrzeń. 

Piaskownica na balkon

Ciekawą propozycją, która zadowoli każdego malucha, jest piaskownica na balkon. Zabawa w piaskownicy uczy dziecko kreatywności i daje mnóstwo możliwości zabaw. W tym przypadku również istnieją różne modele i wielkości piaskownic. Warto zwrócić uwagę, aby piaskownica posiadała osłonę. Jest to szczególnie istotne podczas deszczowej pogody. Piaskownica na balkon jest dużo bezpieczniejsza dla dziecka niż piaskownica miejska. Warto zaznaczyć, że do piaskownicy dla dziecka powinniśmy użyć specjalnego piasku, posiadającego atesty higieniczne. Piasek należy wymieniać raz w miesiącu. Wówczas mamy pewność, że ten rodzaj zabawy jest bezpieczny dla naszego dziecka.

Plac zabaw na balkonie –propozycje zabawek

Nawlekanka z praniem Alex Toys

Ciekawym pomysłem jest zakup drewnianego zestawu do nawlekania. Sprawdzi się zwłaszcza u tych mniejszych dzieci. Zabawka doskonale uczy koordynacji ruchów, cierpliwości i precyzji. Dodatkowo uczy malucha wykonywania obowiązków domowych, w tym przypadku rozwieszania prania. Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. To doskonała zabawka imitująca dorosłe życie.

Spiralny stolik wodny Little Tikes

Doskonała zabawka, która najlepiej sprawdzi się na dużym balkonie lub tarasie. Będzie idealnym rozwiązaniem zwłaszcza w upalne dni. Zabawka daje mnóstwo możliwości: można wrzucać piłki w spiralna rurę, kręcić kołem napędowym. Zabawka jest wyposażona również w mechanizm wytwarzania fal. Ten rodzaj zabawki na balkon dla dzieci uczy pociechy kreatywności i gwarantuje moc atrakcji. Na pewno nie znudzi się zbyt szybko małym odkrywcom zasad działania płynów. Zabawka jest odpowiednia zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Sprawdzi się świetnie zarówno wśród młodszych, jak i starszych dzieci.

Little Tikes Kącik kuchenny z grillem

Jeżeli twoje dziecko lubi zabawy kuchenne, doskonałym rozwiązaniem będzie kącik kuchenny z grillem. Ta zabawka będzie odpowiednia zarówno na mały balkon, jak i na większy taras. Pozwala bawić się w gotowanie w kuchni i grillowanie w ogrodzie. W zestawie zawiera telefon, patelnię, dzbanek, sztućce, kubki, produkty żywnościowe, magnetyczne drzwi do lodówki, a także płytę grzejną z elektronicznymi dźwiękami. Ma także okno, duży zlew z kranem, piekarnik czy zmywarkę. Realistycznie odtworzona część zewnętrzna obejmuje kamienne patio, stylowy baldachim z materiału, stół piknikowy i ławkę oraz kwiaty. Ciekawym rozwiązaniem jest grill, który wydaje charakterystyczne dźwięki i tworzy realistyczne „płomienie”. 

Intex Basen Brodzik Wieloryb

Kolejną ciekawą propozycją zabawki na balkon jest mały basen na balkon. Sprawdzi się on doskonale w upalne dni, przynosząc ochłodzenie. Dodatkowo zapewnia mnóstwo możliwości kreatywnych zabaw. Basen jest wyposażony w fontannę, która przyniesie dziecku wiele radości i śmiechu. Basen jest wykonany z bezpiecznego tworzywa. WAŻNE! Zabawa w basenie może odbywać się wyłącznie pod opieką dorosłego.
Pamiętaj! Przed zaaranżowaniem kącika do zabaw dla dziecka na balkonie zadbaj o jego bezpieczeństwo! Osłoń barierki, zamocuj zabezpieczenia, aby dziecko bez twojej wiedzy nie weszło na balkon, i zadbaj o parasol, aby osłonic malucha przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. W ten sposób twoja pociecha w bezpieczny sposób będzie mogła korzystać z zabawy na balkonie.
Zdjęcie: Envato Elements