Data publikacji:

Zabawy z tatą: zdalnie sterowane zabawki

Autor: Sylwia Stwora

Sterowane drogą radiową zabawki (RC) to wciąż jedna z żelaznych pozycji na liście dziecięcych prezentów. Wraz z pojawieniem się coraz wymyślniejszych modeli zdalnie sterowane pojazdy przeżywają wręcz renesans popularności. Jako że – podobnie jak kolejki elektryczne – przypadają do gustu nie tylko małych chłopcom, ale również ich ojcom, stanowią doskonały sposób na wspólną zabawę taty i syna.

Przebojem ostatnich kilku lat są zabawki latające – samoloty, a zwłaszcza helikoptery. Wyposażone w dwa wirniki, żyroskop, zrywny silnik elektryczny i lekką konstrukcję zabawkowe śmigłowce potrafią nie tylko wznieść się pod sufit dziecięcego pokoju, ale też fruwać na otwartej przestrzeni podwórka lub placu zabaw. Sięgający kilkudziesięciu metrów zasięg sprawia, że śmigłowiec może odlecieć naprawdę daleko i wysoko. Wspólne puszczanie helikoptera RC na łące to doskonały pomysł na udane popołudnie spędzone wspólnie z dzieckiem. Możesz wraz z pociechą np. sprawdzić, które z Was wykona najbardziej wymyślne podniebne ewolucje.

Zafascynowane filmami animowanymi dziecko pewnie nie raz chciało odtworzyć sceny, w których superbohaterowie chronią miasto przed atakiem gigantycznych robotów. Do takiej zabawy idealnie nada się zdalnie sterowany robodinozaur. Nie tylko płynnie się porusza, ale też kłapie dziobem, świeci oczyma i realistycznie porykuje. Teraz wystarczy zbudować z pudełek po butach wieżowce metropolii (zaprojektujcie i wykonajcie je wspólnie), rozstawić na dywanie resoraki, by imitowały ruch uliczny i spuścić robozaura ze smyczy. Jedno z Was niech steruje stworem, a drugie odpiera jego atak animując figurki dziarskich bohaterów.

Twoje dziecko fascynują morza, statki i okręty? Olbrzymią frajdę sprawi mu na pewno wspólny wypad nad lokalny staw, gdzie zwodujecie zdalnie sterowany model prawdziwej motorówki i wspólnie będziecie mogli bić rekordy okrążenia zbiornika wodnego. Pamiętajcie tylko, by nie spłoszyć przedstawicieli lokalnej fauny. Nad wodą musisz też cały czas uważać, co robi Twoja pociecha, aby zabawa odbyła się w pełni bezpiecznie.

Sterowana drogą radiową koparka nada nowego wymiaru zabawie w piaskownicy. Od tej pory robienie babek i budowanie zamków przyniesie znacznie więcej frajdy, gdy potrzebną ilość piasku wykopie w pełni ruchoma replika poruszającej się na gąsienicach maszyny.

Oczywiście wciąż klasyką zabawek RC pozostają różnej maści samochody: od wiernych modeli prawdziwych wozów, po fantazyjne terenówki, aż po bohaterów animacji Disneya „Auta”. Zdalnie sterowany samochód daje też najwięcej możliwości dla kreatywnej zabawy. Wystarczy wytyczyć na podłodze tor jazdy (przeszkodami mogą być książki lub pluszaki) i zacząć bicie rekordów czasowych. Jeżeli dysponujecie dwoma autami, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzić wyścigi. Gdy model jest wytrzymały, wówczas możecie zbudować tor przeszkód i sprawdzić, kto ma więcej wyczucia i przeprowadzi samochód RC przez utrudnienia z mniejszą ilością wywrotek. Tak naprawdę jednak jedynym ograniczeniem – poza pojemnością baterii - w zabawie pojazdami zdalnie sterowanymi jest Wasza wyobraźnia – to bardzo wszechstronne zabawki.

*Inne zabawki zdalnie sterowane znajdziesz tutaj.