Data publikacji:

Jaki zegarek dla 8-latka wybrać?

Starsze pokolenia doskonale pamiętają, że dawniej zegarek był wręcz flagowym prezentem, które dziecko otrzymywało z okazji pierwszej Komunii Świętej. Czasy się zmieniły – dziś na wielkie okazje dzieci otrzymują zupełnie inne upominki i można odnieść wrażenie, że symbolika pierwszego zegarka uległa znacznemu osłabieniu. Mimo to warto pamiętać, że zegarek dla dziecka może być nie tylko kolejnym gadżetem, ale i urządzeniem, które zapewnia możliwości nauki, a nawet pozostawania w stałym kontakcie z rodzicami. Podpowiadamy, jaki zegarek dla 8-latka okaże się najlepszym rozwiązaniem!
zegarek dla 8-latka

Zegarek dla 8-latka – czy to dobry pomysł?

Współczesne dzieci są wręcz otoczone nowoczesnymi technologiami – wielu 8-latków posiada już własne komputery i telefony. Z tego względu niejeden rodzic zastanawia się, czy zegarek dla 8-latka to dobry pomysł, czy może kolejny elektroniczny gadżet, którym dziecko szybko się znudzi? Wiele zależy oczywiście od tego, na jaki model zegarka się zdecydujesz.
Aby dziecko nie cisnęło nowym gadżetem w kąt po krótkim czasie użytkowania, powinien on zachęcać je do korzystania z niego. Ciekawy design prezentujący postaci z modnej kreskówki, atrakcyjne funkcje i wygoda noszenia – to tylko niektóre z funkcji, które powinien posiadać dobry zegarek dla 8-latka. Warto pamiętać, że korzystanie z zegarka przynosi maluchowi wiele korzyści – to dzięki temu urządzeniu dziecko uczy się, czym jest czas i zdobywa umiejętność lepszej organizacji w trakcie dnia.

Jaki zegarek dla 8-latka wybrać?

Zegarek dla 8-latka okaże się świetnym prezentem na wiele okazji. Jaki rodzaj wybrać, aby mieć pewność, że zadowoli on twoją pociechę? Przyjrzyjmy się bliżej typom zegarków dostępnych na rynku.

Zegarki analogowe

Najprostszy i najstarszy model to zegarek z cyferblatem i wskazówkami – dokładnie ten sam, który być może ty otrzymałeś w dzieciństwie na komunię. Wiele osób twierdzi, że era analogowych zegarków stopniowo przemija – klasyczne modele nie oferują tylu funkcji, co elektroniczne. Z tego powodu tarczowy zegarek może być dla dziecka po prostu zbyt nudny. Nie oznacza to jednak, że nie znajduje on żadnego zastosowania: nauka korzystania z tradycyjnego zegarka daje młodemu umysłowi bardzo wiele korzyści – dzięki niemu dziecko lepiej pojmuje, czym jest czas, jak płynie, na jakie części dzieli się doba. Dodatkowo zegarek tarczowy może okazać się przydatnym gadżetem np. w trakcie nauki ułamków.

Zegarki cyfrowe

Zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem są zegarki cyfrowe, które wyróżniają się nowocześniejszym wyglądem i wielością dodatkowych funkcji. Tego typu urządzenie może być wyposażone w stoper, budzik, kalendarz.

Smartwatche

Ostatnim i z pewnością ulubionym przez dzieci rodzajem zegarków jest smartwatch – urządzenie, które stanowi połączenie smartfona i zegarka. Dobre smartwatche oferują bardzo wiele ciekawych funkcji – poza wspomnianym stoperem, budzikiem czy kalendarzem, pozwalają na łączność z internetem, a przez to np. Na granie w gry online czy korzystanie z mediów społecznościowych. Smartwatch dla dziecka może być wyposażony także w aparat i system bluetooth, dzięki któremu może zastąpić telefon w wykonywaniu i odbieraniu połączeń. Najnowocześniejsze modele pozwalają także na śledzenie lokalizacji za pomocą GPS – to bardzo praktyczna funkcja, która zwiększy bezpieczeństwo twojej pociechy oraz… twój spokój.

Zegarek dla chłopca i dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę?

Poszukując zegarka dla 8-latka, pamiętaj o tym, że prezent powinien podobać się przede wszystkim osobie obdarowywanej. Weź pod uwagę preferencje swojego dziecka – jeśli jest ono fanem konkretnej kreskówki, poszukaj zegarka, który jest ozdobiony wizerunkami jej bohaterów. Pamiętaj również, że zegarek dla chłopca wcale nie musi być niebieski, a dla dziewczynki, różowy. Przed zakupem najlepiej upewnij się, jakie kolory najbardziej lubi twoje dziecko. Przecież chcesz, by twoja pociecha z chęcią korzystała z nowego gadżetu, prawda?

Zegarek elektroniczny dla dzieci – przydatne funkcje

Nietrudno się domyślić, że w przypadku większości dzieci to nowoczesny zegarek cyfrowy lub smartwatch okażą się najlepszymi prezentami. Nasze pociechy kochają wielofunkcyjne gadżety, dlatego, jeśli chcesz sprawić radość swojemu dziecku, polecamy przyjrzenie się właśnie zaawansowanym modelom zegarków. Jakie funkcje – oczywiście, poza pokazywaniem godziny – powinien mieć dobry zegarek dla 8-latka?

Budzik

Twoje dziecko miewa problemy z codziennymi pobudkami? A może zdarza mu się zapomnieć o czymś, co ma zrobić o konkretnej porze dnia? Jeśli tak, zegarek dla 8-latka z funkcją budzika okaże się bardzo praktycznym rozwiązaniem, które ułatwi codzienną organizację brzdąca.

Połączenia i wiadomości

Jeśli decydujesz się na zegarek smartwatch dla 8-latka, warto wybrać model wyposażony w funkcję wykonywania połączeń oraz wysyłania wiadomości. Zwykle takie zegarki łączą się poprzez bluetooth z telefonem dziecka, stanowiąc niejako jego przedłużenie, jednak na rynku znajdziesz także autonomiczne modele wyposażone w slot na kartę SIM. Smartwatch z funkcją dzwonienia pozwoli ci pozostawać w kontakcie ze swoją pociechą.

GPS

Kolejną bardzo praktyczną funkcją zegarka, którą docenią rodzice 8-latków, jest lokalizator GPS. Zegarek wyposażony w taki system łączy się z telefonem rodzica i za pośrednictwem dedykowanej aplikacji informuje, gdzie aktualnie znajduje się dziecko, a także gdzie przebywało ono w ostatnim czasie.

Aparat

Aby 8-latek chciał korzystać ze swojego zegarka, powinien on oferować nie tylko praktyczne, ale i ciekawe funkcje. Wbudowany aparat fotograficzny to jedna z nich – twoja pociecha będzie mogła poczuć się niczym prawdziwy agent 007!

Łączność Wi-Fi

Zegarek z dostępem do sieci pozwoli dziecku na przeglądanie internetu i komunikowanie się ze znajomymi.

Monitor kroków

Chcesz zachęcić swoje dziecko do aktywności fizycznej? Większość nowoczesnych zegarków posiada liczniki kroków – takie udogodnienie może być całkiem dobrą motywacją do dawania z siebie 100% podczas zajęć z wychowania fizycznego czy zabawy na boisku! Dodatkowym, praktycznym udogodnieniem dla każdego małego sportowca okaże się monitor pulsu.

Polecane zegarki dla 8-latków

Przedział cenowy, w którym znajdziesz zegarki dziecięce, jest bardzo szeroki – najtańsze, lecz wciąż dobrze oceniane modele kupisz już za mniej niż 200 zł. Sprawdź 3 propozycje świetnie oceniane przez użytkowników Ceneo.pl i wybierz smartwatch dla swojego dziecka!

1. Garett Kids XD

To nowoczesny smartwatch dziecięcy wyposażony w wiele praktycznych funkcji: slot na kartę SIM, GPS, monitoring głosu, przycisk SOS. Jest całkowicie wodoodporny, dlatego sprawdzi się nawet podczas zabaw w wymagających warunkach. Dziecko doceni go za możliwość wykonywania połączeń, aparat fotograficzny, krokomierz i kolorowy design.

2. BEMI Fun

BEMI Fun to smartwatch dla dziecka oferujący najważniejsze opcje: połączenia telefoniczne, możliwość śledzenia lokalizacji czy wirtualne ogrodzenie – możliwość ustawienia bezpiecznego obszaru, w którym przebywa dziecko (np. szkoła). Wielkim atutem zegarka jest to, że zachęca do aktywności fizycznej, proponując dziecku wykonywanie codziennych sportowych wyzwań.

3. Garmin Vivofit Junior

W kolekcji tych smartwatchy znajdziesz urządzenia w klimacie słynnych filmów animowanych. Na pewno wybierzesz coś w sam raz dla swojej pociechy! Garmin Vivofit Junior to jednak nie tyllko stylowy design, ale i mnogość przydanych funkcji: wodoodporność, gry-wyzwania, śledzenie aktywności, monitor kroku i snu.
Zdjęcie: Envato Elements