Data modyfikacji:

Zegarek na komunię dla chłopca i dziewczynki

Zegarek to od lat jeden z najpopularniejszych prezentów komunijnych. Jest idealnym podarunkiem na pierwszą komunię świętą zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Jaki zegarek wybrać? Sprawdź popularne modele.

Zegarek komunijny to zawsze wspaniały i ponadczasowy prezent. Dziecko w wieku 8 lat najczęściej właśnie uczy się rozpoznawania godzin lub doskonali tę umiejętność. Na początek pedagodzy polecają model analogowy, by dziecko oswoiło się z tarczą i wskazówkami. Po model elektroniczny można sięgnąć, gdy znajomość godzin zostanie już opanowana.

Dlaczego zegarek na komunię to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach lista prezentów komunijnych jest naprawdę imponująca – rowery, elektryczne hulajnogi, telefony, laptopy… Zegarek to jednak ciągle prezent niezawodny. Z czego wynika jego popularność? Posiadanie własnego czasomierza daje dziecku poczucie pewnego rodzaju dorosłości. Za sprawą czasomierza pozostaje w kontakcie z dorosłymi, potrafi np. samodzielnie odczytać godzinę, o której powinien wrócić do domu z podwórka. Ponadto zegarek pomaga dziecku ćwiczyć dyscyplinę. Modele wyposażone w różne funkcje wspierające, np. treningi sportowe, zachęcają do aktywności. Umiejętność odczytywania godzin zapewnia również poczucie sprawczości – dziecko wiedzące, która jest godzina, jest bardziej pewne siebie.

Odwiedź Magazyn Ceneo i przeczytaj również: Prezenty na komunię do 1000 zł. Zobacz nasze TOP 9!

Jaki zegarek komunijny dla chłopca i dziewczynki wybrać?

Współczesne zegarki to nie tylko urządzenia odmierzające czas. Wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji. Planując zakup prezentu, nie można zapomnieć o jego wyglądzie. Obecne trendy są bardzo różne. Popularne są zarówno modele minimalistyczne, jak np. marki Ice-Watch, które są proste, mają nowoczesne silikonowe paski w mocnych barwach, a na tarczach zaznaczone są jedynie godziny. Za sprawą swego uniwersalnego wyglądu mają szansę spodobać się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.

Smartwatch na komunię dla chłopca i dziewczynki

Szukając nowoczesnych czasomierzy, nie można zapomnieć o smartwatchach. Są to gadżety, które nie tylko liczą kroki i mierzą puls, ale też np. łączą się z Internetem i pokazują powiadomienia z portali społecznościowych. Mogą mieć też wbudowany dyktafon. Niektóre smartwatche wyposażono w funkcję SOS, która daje możliwość wybrania numeru alarmowego. Mają też lokalizator GSM, dzięki czemu można odczytywać mapy, oraz alarm, który włącza się, gdy zegarek zostanie zdjęty z ręki lub zgubiony.

Szukasz zegarka zaawansowanego technologicznie? Ciekawe produkty znajdziesz w ofercie marki Casio, a na uwagę zasługują zwłaszcza modele Baby-G. Urządzenia te mają nowoczesny wygląd i mocne kolory, dlatego podobają się dzieciom. Alarm, stoper, datownik oraz podświetlany ekran – to również funkcje, za które dzieci kochają te modele.

Zegarki z serii Lego

Jeśli dziecko, które chcesz obdarować, lubi Lego, to masz ułatwione zadanie. Zegarków tej marki jest na rynku bardzo wiele, a każdy z nich, za sprawą swej jakości i rozpoznawalnego designu, będzie doskonałym prezentem. Poszczególne modele utrzymane są w stylistyce konkretnych postaci z serii takich jak Ninjago lub Batman.

Dziewczynki ucieszą się z gadżetu w kolorach Lego Friends, z paskiem z kolorowych elementów, które można dowolnie złożyć. Ciekawe są też modele Star Wars lub Emma. Są wodoodporne i wodoszczelne (można je zanurzać do głębokości 50 m), mają solidny mechanizm Quartz, mineralne szkło, które jest odporne na zarysowania, oraz hipoalergiczną bransoletkę.

Zegarki komunijne w sportowym stylu

Jeśli wiesz, że dziecko, którego chcesz obdarować, trenuje piłkę lub jakąś inną dyscyplinę, wybierz zegarek sportowy. Interesujące modele mają tak popularne marki jak Puma czy Adidas. Do prezentu komunijnego możesz dobrać jakiś drobiazg tej samej marki – skórzaną piłkę, buty sportowe, a może koszulkę z nazwiskiem ulubionego piłkarza?

Kolorowe zegarki na komunię

Jeśli chcesz zaskoczyć dziecko oryginalnym czasomierzem, możesz wybrać jeden z modeli marki Swatch, dla której design z oryginalnym wzorem jest od lat znakiem rozpoznawczym. To wyjątkowo piękne zegarki o fantazyjnej grafice na tarczach z nadrukowanymi ananasami, pomidorkami, świnkami lub pieskami. Te kolorowe, zabawne i ładnie wyglądające czasomierze są dobrym i uniwersalnym pomysłem na komunijny prezent. Równie oryginalne i barwne produkty ma amerykańska marka Timex, a szczególnie dużą popularnością cieszą się te z podobizną sympatycznego psa o umieniu Snoopy.