Czapka? Jak jest ciepło, nie zakładajcie jej dzieciom tylko dlatego, że już jesień!

0

Nastąpiła mała wolta w kalendarzu i mój ulubiony temat – zakładania czapek – powrócił jak bumerang ;-) Już kiedyś pisałam o tym, jak przegrzewałam Dziedzica i – gdy niemowlęciem był – wciskałam go w czapkę przy każdej możliwej okazji, nawet – o zgrozo! – w domu. Teraz w podobnym tonie napisała do mnie Magda, farmaceutka i świeżo upieczona mama. „Napisz koniecznie, że czapka to wcale nie obowiązkowe wyposażanie dziecięcej garderoby jesienią!”. No to piszę. A właściwie oddaje głos Magdzie, bo poniżej znajdziecie cały jej list.

„Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie, w Katowicach, od kilku dni jest przepiękna, ciepła jesień. Mam wrażenie, że zauważyli to wszyscy. Wszyscy oprócz matek małych dzieci! Ostatnio na termometrach było DWADZIEŚCIA stopni (sprawdziłam specjalnie). Gdyby nie liście lecące z drzew można by było udawać, że to środek pięknej wiosny. Ludzie pozrzucali kurtki i grube swetry, niektórzy ewidentnie tęskniący za latem, ubrali nawet…krótkie spodenki…

ZOBACZ KONIECZNIE: Czapki z głów! Dziecko – nawet bardzo małe – nie musi mieć ciągle zakrytej głowy!

I tylko maluchy w wózkach patrzyły na ten słoneczny świat poubierane na cebulkę i z czapką na uszach.

Ja wiem, że każdy ma prawo wychowywać i pielęgnować dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, ale mam wrażenie, że nigdzie indziej w Europie nie panuje taki kult czapki, jak u nas! To jakiś relikt po minionych czasach, podobnie jak karmienie z zegarkiem w ręku co pięć godzin czy dawanie dzieciom cukierków, by rosły zdrowo. Napisz więc koniecznie, że czapka to wcale nie obowiązkowe wyposażanie dziecięcej garderoby jesienią! Ba! Nawet zimą – nie! Nie ubierajmy dzieci zgodnie z kalendarzem, tylko zgodnie z pogodą! W ciepły dzień dziecku bez czapki NIC się nie stanie. Albo nie, przepraszam, stanie się – stanie się bardziej odporne ;-)

Kochane mamy! Jak jest piękny, bezwietrzny dzień a termometry pokazują kilkanaście kresek, czapki schowajcie głęboko w koszu wózka – razem ze swoimi kurtkami! Wasze dzieci będą Wam bardzo wdzięczne!”.

Dziewczyny, co Wy na to? Moje zdanie znacie, czekam na Wasze! :-) 


Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.