Data modyfikacji:

Prezenty dla 3-latki. 15 ciekawych pomysłów

Niemal każda 3-letnia dziewczynka jest pełna energii. Dziecko powoli zaczyna rozwijać własne zainteresowania i kocha kreatywne zabawki. Prezent dla 3-latki powinien bawić, ale i rozwijać umiejętności dziecka. Co kupić małej dziewczynce? Mamy na to aż 15 pomysłów!

Przeczytaj również: Co kupić na Dzień Dziecka?

prezent dla 3 latki

Jak wybrać idealny prezent dla dziewczynki?

3-letnie dziecko potrafi skupić dłuższą uwagę na jednej czynności oraz wykonywać proste prace manualne. To sprawia, że 3-latek chętnie sięga po zabawki wymagające kreatywności. W tym wieku dzieci stopniowo zauważają różnice międzypłciowe, często sięgając po zabawki dedykowane konkretnie chłopcom lub dziewczynkom.

Niemal wszyscy mali chłopcy ucieszą się z prezentów nawiązujących do motoryzacji, ale także różnego rodzaju klocków, układanek czy prezentów wspomagających aktywność fizyczną. Co jednak kupić małej dziewczynce? Przygotowaliśmy 15 propozycji na ciekawe prezenty dla 3-latki.

Jakie prezenty dla dziewczynki w wieku 3 lat?

Duża część 3-latek uwielbia zabawę w dom, jednak lalki czy zabawkowe sprzęty domowe to nie jedyne pomysły na idealne prezenty dla dziewczynki. Pamiętaj, że maluch w tym wieku może sięgać po zabawki rozwijające kreatywność, logiczne myślenie oraz sprawność ruchową – dotyczy to zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Różnorodne zabawki dadzą gwarancję, że twoja 3-latka nigdy nie będzie się nudzić, dlatego staraj się urozmaicać jej kolekcję o gadżety, które pozwalają na ciekawe spędzanie czasu w domu oraz poza nim.

Oto nasze propozycje na trafiony prezent dla 3-latki. Który z nich zdecydujesz się kupić?

1. Domek dla lalek

Większość 3-letnich dziewczynek wprost kocha zabawy lalkami. A przecież – lalki muszą gdzieś mieszkać! Domek dla lalek, stworzony z dbałością o nawet najmniejsze szczegóły, na pewno zachwyci każdą, małą dziewczynkę. Wybierając domek dla lalek, warto zwrócić uwagę na Enchantimals.

2. Zestaw z ciastoliną

Idealne prezenty dla 3-latki, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. Takie korzyści osiągnie każde dziecko, które sięgnie po kreatywne zestawy z ciastoliną. Dzięki nim, mała solenizantka w kilka chwil może stać się dentystą lub piekarzem.

3. Interaktywny zwierzak

Pluszowy, interaktywny zwierzak, który wymaga uwagi i opieki, będzie zabawką dającą sporo radości, ale i uczącą maluszka odpowiedzialności. Interaktywny zwierzak sprawdzi się i wtedy, jeśli za jakiś czas planujecie nabyć żywe zwierzątko – opieka nad zabawką, przygotuje maluszka na pojawienie się żywego kota, czy psa.

4. AGD dla dziewczynki

Większość małych dziewczynek uwielbia naśladować swoje mamy i pomagać im w pracach domowych. Zabawkowa kuchenka z piekarnikiem i inne zabawki imitujące domowe sprzęty pozwolą jej na uatrakcyjnienie „zabawy w dom”.

5. Lalka-niemowlę

Twoja 3-latka lubi zajmować się lalkami, a zwłaszcza wozić je w wózku dla lalek, karmić i przewijać? Interaktywna lalka, która płacze, pije i siusia, z pewnością ją zachwyci.

Przeczytaj również: Lalki - Black Friday. Jaką lalkę na Black Friday wybrać?

6. Zestaw „My Little Pony”

Masz w domu małą miłośniczkę jednorożców i kolorowych kucyków? Zestaw z serii „My Little Pony” zapewni godziny cudownej zabawy. Dokupując kolejne kucyki i akcesoria, twoja 3-latka stworzy własny, magiczny świat kucyków.

7. Namiot dla dziecka

3-letnie dzieci uwielbiają kryjówki – idealnym prezentem dla dziewczynki w tym wieku, będzie mały namiot do pokoju.

8. Stolik do rysowania

Maluchy w wieku 3-lat chętnie sięgają po kredki i kolorowanki. Mały stolik i krzesełko ucieszy każdą, małą artystkę.

9. Autko dla dziewczynki

Kto powiedział, że tylko chłopcy mogą bawić się samochodami? Pojazd, do którego 3-latka może wsiąść, z pewnością okaże się pomysłem trafionym w dziesiątkę! Nie musi być różowy – jeśli twoja pociecha przejawia zainteresowanie motoryzacją, śmiało możesz postawić na typowo „chłopięcy” model.

10. Instrumenty dla dziewczynki

Wszelkie zabawki muzyczne rozwijają słuch, poczucie rytmu i wyobraźnię 3-letniego dziecka. Choć z wiadomych względów, nie każdy rodzic za nimi przepada, warto sprawić 3 letniej dziewczynce choć jeden, przyjemny w brzmieniu instrument. Małe pianinko, organki, harmonijka? Czemu nie!

11. Klocki dla dziewczynek

Klocki Lego Duplo dedykowane dziewczynkom ucieszą niemal tak samo, jak dobry domek dla lalek. Z tą różnicą, że w przypadku Lego, mała budownicza skonstruuje wszystko samodzielnie.

12. Ubranka dla lalek

Zestaw nowych ubranek dla lalek ucieszy dziewczynkę, która najchętniej spędza czas na zabawie ze swoim „dzieckiem” lub lalkami Barbie.

13. Elektroniczna gra w klasy

Za oknem deszcz? Rozłóżcie w mieszkaniu elektroniczną matę do gry w klasy i bawcie się razem! Twoja 3-latka poćwiczy koordynację ruchową, a ty przypomnisz sobie dziecięce lata.

14. Zastawa dla dziewczynki

Która dziewczynka nie lubi urządzać popołudniowych spotkań przy herbacie dla swoich pluszaków? Piękna zastawa, na pewno okaże się w tym przydatna.

15. Rowerek lub hulajnoga

Niezależnie od płci, 3-letnie dziecko powinno być aktywne fizycznie. To dobry wiek na pierwszy rowerek biegowy lub małą hulajnogę.

Prezent dla dziewczynki warto dobrać przede wszystkim do jej zainteresowań. 3-latka ma już swoje zdanie i ulubione zabawy, dlatego wybór idealnego prezentu z naszej listy nie powinien być dla ciebie kłopotem. Czy wiesz już, który z nich zasili kolekcję zabawek twojego dziecka?

Autorka: Joanna Stanuch

Prezenty dla 3-latki do 50 zł

Prezenty dla 3-latki do 100 zł

Prezenty dla 3-latki do 150 zł

Prezenty dla 3-latki do 200 zł

Zdjęcie: Envato Elements