Data modyfikacji:

Prezent dla chrześniaka na roczek. Jaki wybrać?

Rola rodzica chrzestnego jest bardzo ważna – nie tylko na co dzień, ale i podczas ważnych wydarzeń w życiu malucha. Dotyczy to również prezentów, jakie chrzestny bądź chrzestna wręczają dziecku – powinny być praktyczne, ale i zapadać w pamięć. Przedstawiamy kilka pomysłów na prezent dla chrześniaka, który podczas imprezy wyróżni się spośród sterty pozostałych upominków. Znajdziecie tu inspiracje na prezent dla dziewczynki na roczek od chrzestnej lub od chrzestnego oraz na upominki dla chłopca.

Przeczytaj również: Prezent na święta dla nastolatków. Co pod choinkę dla młodzieży?

Prezent dla chrześniaka – gustowny i praktyczny

Pierwsze urodziny to szczególnie ważna okazja. Bardzo często wiąże się z uroczystą mszą w kościele oraz przyjęciem w restauracji. Rodzina roczniaka chce w wyjątkowy sposób uczcić ten dzień, dlatego też jego nieodłącznym elementem będą prezenty. Jaki prezent dla dziecka na roczek okaże się najlepszy? Pierwsze urodziny to bez wątpienia okazja, podczas której rodzice chrzestni powinni wykazać się kreatywnością podczas wręczania podarunków. Prezenty powinny być przede wszystkim funkcjonalne i niezapomniane. Nie zawsze cena gra tu pierwsze skrzypce – nawet niedrogi prezent dla chrześniaka może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Czego nie dawać rocznemu chrześniakowi lub chrześnicy?

Zanim o propozycjach prezentów, warto skupić się na tym, jak nie popełnić prezentowego faux paux. Czy są prezenty, których rodzice chrzestni nie powinni wręczać chrześniakowi z okazji urodzin? Oto typy, z których lepiej zrezygnować:

  • Pieniądze. Fakt – jest to prezent praktyczny, ponieważ rodzice dziecka sami będą mogli zdecydować, na co je wydadzą. Wręczenie pieniędzy, z drugiej strony może być odebrane także jako kompletny brak pomysłu na prezent.
  • Bardzo drogie prezenty. O ile nie obracasz się w towarzystwie bogaczy, lepiej nie decyduj się na prezent dla rocznego dziecka w postaci diamentowej kolii.
  • Prezenty „na ostatnią chwilę”. Umówmy się – jeśli wręczysz chrześniakowi ceramiczną figurkę lub słodycze, łatwo można domyślić się, że prezent kupiłeś 10 minut przed uroczystością.

Prezenty dla chrześniaka z okazji roczku

Co kupić chrześniakowi na pierwsze urodziny? Bez obaw – wybór jest niemały. Prezent praktyczny, sprawiający frajdę, a może pamiątkowy? Który z nich sprawisz swojemu chrześniakowi?

Prezenty na roczek dla chrześniaka w trosce o zabawę

Roczne dziecko rozpoczyna przygodę z samodzielnym chodzeniem i chce dokładnie poznawać otaczający je świat. Z okazji roczku, warto wręczyć zabawki wspomagające sprawność ruchową malucha. Z drugiej strony, sprawdzą się zabawki edukacyjne, które rozwiną spostrzegawczość, kreatywność, czy naukę pierwszych słów.

Jeździki

Rowerki biegowe pod różnymi postaciami to dobry prezent dla rocznego dziecka. Maluch lada moment zacznie biegać, a to dobra okazja, by rozpocząć naukę jazdy na rowerze.

Namiot dla dziecka na prezent

Kolorowe namioty pozwolą schować się przed światem w trakcie magicznej zabawy, urządzić cyrk lub indiańskie tipi na środku pokoju.

Bujaczki na prezent dla chrześniaka

Klasyczny konik na biegunach zaciekawi każdego roczniaka. Bujaczki występują również w wielu innych, ciekawych wariantach. A może leżaczek-bujaczek?

Chodziki-pchacze

Pchacz będzie doskonałą pomocą w stawianiu pierwszych kroczków, a gdy te zostaną opanowane – sprawdzi się jako multifunkcyjna zabawka. Na rynku znajdziesz chodziki-pchacze, które pomogą w nauce kształtów, kolorów oraz słów.

Jaki prezent dla chrześniaka na roczek? Klocki

Klocki to stary jak świat, a zarazem doskonały sposób na kształtowanie dziecięcej kreatywności. Polecamy znane lubiane Lego Duplo lub ekologiczne zabawki drewniane.

Pamiątkowe prezenty dla chrześniaka na roczek

Pierwszych urodzin maluch nie zapamięta, jednak będzie mógł do nich wrócić po latach, dzięki pamiątkowym upominkom.

Album ze zdjęciami

Macie wiele wspólnych zdjęć? Album fotograficzny od rodziców chrzestnych okaże się doskonałym upominkiem z okazji pierwszych urodzin. Alternatywą dla albumu ze zdjęciami, może być cyfrowa ramka, która doskonale sprawdzi się w dziecięcym pokoju.

Biżuteria

Złote kolczyki, bransoletka, medalik – biżuteria może być doskonałą pamiątką dla chrześniaka z okazji roczku. Przed jej zakupem, warto jednak skonsultować się z rodzicami solenizanta.

Ramka na odciski stóp

Zestaw z ramką i gibsem pozwoli na stworzenie wyjątkowej pamiątki po dziecięcych chwilach – odciski stópek lub rączek.

Kocyk z imieniem: prezent dla chrześniaka na roczek

Miły w dotyku kocyk ogrzeje, gdy trzeba. Dodatkowo, może stanowić jedyną w swoim rodzaju pamiątkę na lata.

Pamiątkowa kartka na roczek dla chrześniaka lub chrześnicy

Do kilku, ciepłych słów zapisanych na kartce okazjonalnej, solenizant będzie mógł powracać przez lata.

Praktyczne prezenty na roczek dla chrześniaka

Roczne dziecko wymaga sporo uwagi, dlatego zarówno jemu, jak i jego rodzicom, przydadzą się praktyczne gadżety. Mogą być to przyrządy ułatwiające naukę jedzenia, szybsze zasypianie czy też bezpieczniejszą zabawę.

Prezent na roczek od chrzestnej lub chrzestnego: robot do przygotowywania posiłków

Roczne dziecko zaczyna rozszerzać swoją dietę. Praktycznym prezentem z okazji roczku może okazać się robot, który przygotowuje posiłki dla niemowląt w zaledwie kilka chwil.

Pierwsze sztućce

Zestaw kolorowych naczyń dla malucha zachęci go do nauki samodzielnego jedzenia. Postaw na modele wykonane z drewna lub plastiku – dla bezpieczeństwa.

Zabawki kąpielowe

Większość rocznych dzieci uwielbia szaleństwa w wannie. Te, które trudno do nich zachęcić, na pewno zmienią zdanie dzięki kolorowym zabawkom. Maluch zajmie się zabawą, a rodzic zyska cenny czas na jego umycie.

Mata do zabawy

Zabezpieczy maluszka w razie upadku, a dzięki kolorowym barwom, zachęci do zabawy w określonym miejscu.

Szumiąca maskotka na zasypianie

Roczniak nadal dokazuje przed zasypianiem? Szumiące zabawki uspokajają i ułatwiają zaśnięcie.
Prezent dla roczniaka od rodziców chrzestnych powinien się wyróżniać. Postaw na jedną z naszych propozycji – to pewne, ze zarówno solenizant, jak i jego rodzice, będą z nich bardzo zadowoleni.