Data modyfikacji:

Pomysły na prezent dla dwulatki. Co kupić?

Nie wiesz, co podarować swojej córeczce z okazji drugich urodzin? Spokojnie – spieszymy z pomysłami na najlepsze prezenty dla dwulatki. Znajdziesz tu kilka typowych, "dziewczyńskich" propozycji, jak i praktyczne zabawki edukacyjne.

Przeczytaj także: Prezenty na święta dla 12-latki.
dziecko

Jaki prezent dla dwulatki na urodziny?

Gdy maluch zbliża się do drugiego roku życia, kupno prezentów często nieco się komplikuje. Młodsze dzieci mają z reguły niewygórowane wymagania, jeśli chodzi o zabawki – sprawdzają się proste, kolorowe czy emitujące dźwięki drobiazgi.

Dwulatek z kolei zaczyna manifestować swoją odrębność, a nawet wykazywać pierwsze zainteresowania.

Jeszcze większym wyzwaniem okazuje się kupno upominku dla dwuletniej dziewczynki. Czy warto stawiać na „typowe” prezenty dla dziewczyn, takie jak lalki czy maskotki? A może lepiej nie szufladkować dziecka, podarowując mu zabawki teoretycznie przeznaczone dla chłopców?

Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się obserwacja dziecka i tego, czym najbardziej lubi się bawić. Twoja dwulatka lgnie do samochodów? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posiadała kilka własnych. A może jest miłośniczką zajęć plastycznych? Wszelkie malowanki, układanki czy zestawy z ciastoliną są jak najbardziej wskazane.

Na co zwrócić uwagę, kupując prezent dla dwulatki?

Upominków dla dwulatki nie kupuj lekkomyślnie – zanim podarujesz dziecku nową zabawkę, powinieneś zwrócić uwagę na następujące kwestie:
  • Czy prezent jest dostosowany do wieku dziecka? Zabawki posiadają odpowiednie oznaczenia dotyczące wieku, w jakim mogą być stosowane.
  • Czy zabawka posiada odpowiednie atesty? Zabawki muszą być oznaczone symbolem „CE”, który jest deklaracją producenta, że dany produkt spełnia normy bezpieczeństwa.
  • Czy zabawka nie wpłynie negatywnie na rozwój dziecka? Dwulatek powinien bawić się przede wszystkim zabawkami, które pobudzają jego kreatywność, zdolności ruchowe i uczą wykonywania podstawowych czynności. Zrezygnuj z wręczania gadżetów elektronicznych i zabawek, które przeznaczone są dla dzieci starszych.

Prezent dla dwulatki na urodziny – 10 propozycji na trafiony upominek

Klocki Lego dla dziewczynki

Firma Lego oferuje rozmaite zestawy tematyczne klocków - także i te dedykowane dziewczynkom. Zestawy Lego Duplo to idealny prezent dla dwulatki, która kocha bawić się lalkami, a zarazem wykazuje zainteresowanie układankami i kreatywnymi zabawami. Zaletą klocków Lego Duplo jest to, że poszczególne zestawy można ze sobą łączyć – twoja córka będzie mogła stopniowo poszerzać swoją kolekcję.

Rowerek biegowy

Dwulatek z powodzeniem może zacząć korzystać z biegowego rowerka. To doskonały trening przed stycznością z prawdziwym jednośladem, a zarazem zachęta do aktywności fizycznej poza domem.

Domek lub namiot dla dziewczynki

Twoja córka marzy o własnym domku czy nawet pałacu? Jeśli masz odrobinę miejsca w domu lub w ogrodzie, podaruj jej prawdziwy domek, namiot lub mały, dmuchany zamek. Każda dwulatka będzie zachwycona!

Kącik zabaw dla dziewczynki

Dwuletnia dziewczynka zaczyna naśladować swoich rodziców, a większości przypadków mamę. Jeśli twoja dwulatka z chęcią uczestniczy w pracach domowych, z okazji urodzin podaruj jej wyjątkowy kącik zabaw, w którym sama będzie mogła stać się panią domu. Zabawkowa kuchnia czy kącik kosmetyczki z pewnością sprawią jej mnóstwo radości.

Szmaciane lalki

„Zuzia, lalka nieduża, a na dodatek – cała ze szmatek…” – starą piosenkę możecie zanucić wraz z dzieckiem ponownie, ponieważ materiałowe laleczki znowu wracają do łask. W odróżnieniu od lalek z plastiku są bardziej ekologiczne, a poza tym – mogą służyć jako przytulanki.

Przeczytaj również: Lalki - Black Friday. Jaką lalkę na Black Friday wybrać?

Gra edukacyjna

Nie jest tajemnicą, że zabawa jest najlepszym sposobem na naukę – zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci. Jeśli chcesz nauczyć swoją dwulatkę pór roku czy nowych słów, połącz przyjemne z pożytecznym – z okazji urodzin wręcz jej grę edukacyjną.

Instrumenty muzyczne

Dwulatki wprost uwielbiają wszystko, co wydaje dźwięki. Jeśli twoje dziecko wykazuje zainteresowanie muzyką, pierwsza gitarka, cymbałki lub mini-pianino będą doskonałym prezentem. Zabawki muzyczne doskonale wpływają na rozwój dwuletniego dziecka, dlatego są polecane każdemu brzdącowi. O ile tylko jesteś gotowy na codzienne koncerty…

Gry manualne i zręcznościowe

Z dwuletnim dzieckiem warto rozpocząć naukę kształtów, kolorów czy trening zręczności ruchowej. Dzięki grom, zdobywanie tych umiejętności będzie o wiele większą przyjemnością. Wybieraj takie, w które możecie grać wspólnie – to pozwoli ci na pożyteczne spędzenie czasu z maluszkiem.

Tablica do rysowania

Ściany w waszym domu zdradzają, że mieszka w nim dobrze zapowiadająca się artystka? Podaruj jej tablicę, która pozwoli jej uwolnić swoją kreatywność, a wam – zaoszczędzić na malowaniu ścian. Inną propozycją dla dwulatek kochających zabawy plastyczne mogą być zestawy z ciastoliną Play Doh lub kolorowanki.

Książeczki dla dwulatki

Dziecku warto czytać już od pierwszych dni życia. Styczność z książkami od najmłodszych lat zaowocuje bogatszym słownictwem i bujniejszą wyobraźnią. Każda okazja jest dobra, by podarować dwulatce ciekawą książeczkę, która umili codzienne zasypianie.
Prezenty dla dwulatki mogą być rozwijające i atrakcyjne zarazem. Nie musisz decydować się na klasyczne lalki i maskotki – wybierz zabawki, które zapewnią twojej córeczce rozrywkę i poszerzanie niezbędnych umiejętności. Który z zaproponowanych przez nas prezentów wręczysz swojej dwulatce?
Autorka: Joanna Stanuch