Data modyfikacji:

Jak spakować dziecko na obóz lub kolonię?

Autor: Sylwia Stwora

Pierwszy wyjazd dziecka na zorganizowany wypoczynek bez rodziców to wielkie przeżycie. Jedną z ważniejszych rzeczy do zrobienia przed obozem lub kolonią jest solidne spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy. Podpowiadamy, co uwzględnić, by bagaż był w pełni skompletowany.

Na początku musimy podjąć decyzję, którą z trzech opcji wybieramy – plecak, torbę czy walizkę. Pierwsza propozycja jest stosunkowo łatwa w przenoszeniu np. po schodach przez możliwość zarzucenia na plecy, jednak znacznie obciąża kręgosłup, podobnie jak torba. Natomiast walizka jest bardziej mobilna i wygodna w użyciu, ale nadaje się zwykle na gładkie i równe powierzchnie. Nie sprawdza się przy kamienistych i piaskowych podłożach. Jeśli dziecko jedzie autokarem, spokojnie możesz na nią postawić, w przeciwnym razie – wybierz plecak lub torbę.

Następnie kwestia ubioru. Na sam dół bagażu ułóż buty – zarówno te letnie, czyli klapki i sandały, jak i kryte na zimniejsze dni. Później zajmujemy się grubszymi ubraniami. Bez względu na to, gdzie wybiera się Twoja pociecha – nad morze, w góry czy nad jezioro, nie możesz zapominać o zapakowaniu cieplejszych bluz lub sweterków oraz długich spodni. Pogoda w naszym klimacie nawet w lato jest często nieprzewidywalna, więc nie bój się dodać również cieplejszej kurtki, koniecznie z kapturem.

Czas na letnie rzeczy. Koszulek nigdy za wiele – spakuj po jedną na każdy dzień ze względu na to, że dzieci często i łatwo się brudzą. Następnie dodaj kilka par krótkich spodenek, a w przypadku dziewczynki – również spódniczek. Do worków foliowych zapakuj osobno skarpetki i bieliznę, także po parze na każdy dzień.

Ważną kwestią jest skompletowanie apteczki. Powinien się w niej znaleźć krem do opalania, preparat przeciw komarom i ugryzieniom, plastry opatrunkowe, chusteczki, bandaż oraz woda utleniona. Osobno, w kosmetyczce umieść najpotrzebniejsze środki typu szampon, żel pod prysznic (jest bardziej praktyczny i wygodniejszy w użyciu niż mydło), pastę i szczoteczkę do zębów.

Jedzenie pakuj najlepiej do osobnej torby lub koszyka, żeby nie uległo zepsuciu i zgnieceniu. Nie przesadzaj jednak z ilością, pamiętaj, że to dodatkowy ciężar dla dziecka. Podróż nie trwa w nieskończoność, a mniejsze przekąski i napoje pociecha może kupić sobie na miejscu.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

2019-08-19
Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?
książki Jespera Juula

Książki Jespera Juula, które pomogą ci zrozumieć twoje dziecko

2019-08-02
Szukasz książek i poradników, które pomogłyby ci w przemyślany sposób kształtować relacje z dzieckiem i świadomie podejść do rodzicielstwa? Świetnym wyborem będą publikacje Jespera Juula – jego książki dla rodziców to kopalnia wiedzy o tym, jak radzić sobie z maluchem i z samym sobą w roli rodzica. Oto krótka lista publikacji podpisanych nazwiskiem Juula, które mogą cię zainteresować.
jak nauczyć dziecko czytać

Jak nauczyć dziecko czytać?

2019-07-31
Niektóre pociechy już od najmłodszych lat chętnie sięgają po książki, najpierw oglądając obrazki, a następnie poznając samodzielnie litery, podczas gdy inne potrzebują pomocy swoich rodziców. Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko czytać w domu, aby przygotować je do pójścia do szkoły? Znamy kilka sprawdzonych metod, dzięki którym wspólnie spędzony czas na poznawaniu alfabetu stanie się przyjemny i całkowicie bezstresowy!