Data publikacji:

Jesień idzie, nie ma na to rady. Akcesoria do wózka na chłodniejsze dni

Autor: Justyna Mazur

Choć za oknem ostatnie podrygi lata, warto już teraz przygotować się na zmianę pogody, żeby nas nie zaskoczyła jak zima drogowców. TEKST: Joanna Łukaszewska

W chłodniejsze, pochmurne czy deszczowe dni nie chcę rezygnować ze spacerów z wózkiem, tym bardziej, że młody nie boi się żadnej pogody. Ostatnio moich chłopaków na spacerze w lesie zaskoczyła burza. Nie mieli przy sobie osłony foliowej, więc gdy usłyszałam, że wrócili do domu, zbiegłam szybko, by przytulić moje przestraszone i zapłakane dziecko oraz, rzecz jasna, zamordować jego tatusia za to, że wyszedł z synem nieprzygotowany. Co się okazało? Że małemu podobała się letni deszcz i dźwięk kropli uderzających o budkę gondoli! Nie tylko nie płakał, ale był wyraźnie zachwycony.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak spacerować również w niepogodę. Na wszelki wypadek rozejrzałam się jednak za akcesoriami na deszcz i chłody, które warto mieć pod ręką. Letnia mżawka to nie to samo, co jesienna ulewa.

Folia przeciwdeszczowa na wózek

uniwersalną folię przeciwdeszczową do gondoli

Większość marek produkuje osłony dopasowane do swoich modeli wózków, ale istnieją też uniwersalne folie. Niektórzy producenci sprzedają różne osłony do gondoli i spacerówki - warto sprawdzić to przed zakupem, bo może się okazać, że po zmianie wózka trzeba będzie dokupić folię. Na co zwrócić uwagę? Czy rain-cover jest wykonany z dobrych jakościowo materiałów i czy ma dobre mocowania do wózka.

Gdy dużo podróżujemy autem, warto rozejrzeć się też za folią przeciwdeszczową na fotelik samochodowy.

Koc do wózka

kocyk minky +poduszka Graphite Dolly, 58,88 zł

Na spacery staram się ubierać dziecko na cebulkę; raczej nie używamy niczego do okrycia, ale gdy powieje chłodem z pewnością będę miała w pogotowiu koc.

Śpiwór do wózka

Śpiworek 0-12mc Wallaboo, 239 zł

Pierwszy sezon jesienno-zimowy dopiero przed nami, więc jeszcze niewiele wiem, ale zaprzyjaźniony lekarz zaklinał, bym nie przegrzewała dziecka, bo przynosi to więcej szkód niż pożytku. Na pytanie, skąd mam wiedzieć, czy młodemu nie jest zbyt gorąco albo zbyt zimno, poradził, by sprawdzać to, dotykając dłonią karku, a nie - jak powszechnie się praktykuje - rąk.

Mufka do wózka

Mufka do wózka X-Muff, od 52 zł

Żeby nie  było, że dbam wyłącznie o młodego - dla siebie upatrzyłam mufkę! Uwielbiam długo spacerować z wózkiem, a nienawidzę zmarzniętych dłoni i (wciąż gubiących się rękawiczek), więc ta opcja wydaje mi się idealna.

Uchwyt na kubek/butelkę

uniwersalny uchwyt na kubek Chicco, 33 zł

Choć na powyższym obrazku widnieje butelka niemowlęca, ja zamierzam wozić nie mleko, a kawę, albo gorącą herbatę. Dla siebie. W końcu matka też człowiek!

Są z nami mamy maluchów? Co, Waszym zdaniem, ułatwia jesienne spacerowanie? Dajcie znać w komentarzach!