Data publikacji:

Mata edukacyjna dla ciekawskiego malucha - przegląd

Autor:

Ciekawość maluchów nie zna granic. Kolorowe przedmioty, intrygujące kształty i dźwięki rozbudzają ją jeszcze bardziej. Twoja pociecha zaczyna poznawać świat. Uczy się, wchodząc w kontakt z ludźmi i rzeczami. Zabawa jest najprostszą i najszybszą drogą nauki. Zainwestuj w rozwój swojego malucha: przestawiamy kilka mat edukacyjnych, z którymi nauka będzie dla Was jeszcze większą frajdą.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Jak działa mata edukacyjna? Mata edukacyjna jest przestrzenią inicjacji i stymulacji. Jej celem jest pobudzenie wszystkich możliwych bodźców w ciele dziecka. Wspiera rozwój inteligencji, kreatywności, logicznego myślenia przyczynowo-skutkowego oraz emocjonalności. Maluch odkrywa bogactwo kolorów i dźwięków, a wchodząc w interakcję z elementami maty, poznaje ich możliwości i funkcje. Z każdą kolejną zabawą pogłębia wiedzę na ich temat: za pierwszym razem natrafi na ukrytą kieszonkę, później zacznie ją badać. Innym razem odkryje, że może schować do niej rzecz itd.

Dzieci bardzo lubią maty edukacyjne i chętnie się nimi bawią, co potwierdzają sami rodzice. Zabawki należy wybierać ostrożnie, żeby nasz malec nie zrobił sobie krzywdy.

Mata edukacyjna "Przyjaciele z lasu tropikalnego" od Fisher Price to jeden z produktów cieszących się wśród rodziców największą popularnością. I nie bez powodu. Mata została bardzo bogato wyposażona. W zestawie znajdziemy kocyk wykonany z miękkiego, kolorowego materiału, stelaż oraz 10 zabawek z możliwością ich odczepiania. Zabawie mogą towarzyszyć ciche dźwięki dżungli - muzyka gra przez 20 minut. Całość została ładnie, solidnie uszyta. Jest wielobarwna i miła w dotyku. Maluszek może bawić się, leżąc na plecach lub na brzuszku. Matę można rozbudowywać o dodatkowe elementy, dzięki wielu zaczepom.

Kolejna mata pochodzi od tego samego producenta. Kolorowa mata edukacyjna z pianinkiem to dobra rozrywka dla dzieci już od maleńkości. Zestaw składa się z kolorowego kocyka, pałąka, kompletu zabawek i małego elektrycznego pianinka. Charakter zabawy można modyfikować, zmieniając ułożenie pałąka. Dzięki temu mata dostosowuje się do potrzeb i możliwości dorastającego dziecka. Maluszek może bawić się na brzuszku, na plecach oraz na siedząco. Mocowanie pianinka pozwala na zmianę jego położenia zgodnie z pozycją przyjmowaną przez malca (np. leżące na wznak dziecko może grać na nim, naciskając klawisze stópkami), a także jego demontaż. Chodzące dziecko będzie mogło zabrać je ze sobą. Instrument, oprócz dźwięków wydawanych po naciśnięciu klawisza, odtwarza krótkie melodyjki oraz 15-minutowe nagranie (opcja długogrająca).

Mata edukacyjna Treetop od firmy Skip Hop została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Nie zawiera szkodliwych substancji, np. ftalanów czy BPA. Cechuje się bardzo uroczymi, designerskimi oprawą i kolorystyką. Oprócz kocyka w zestawie znajdują się: stelaż z 13 zawieszkami umożliwiającymi montaż zabawek na różnych wysokościach, komplet 5 zawieszanych maskotek oraz pikowaną poduszeczkę Tummy Time przydatną podczas zabawy i ćwiczeń na brzuszku. Mata odkrywa przed maluszkiem wiele niespodzianek: nie tylko jego uwagę zwrócą kolory i różniące się w dotyku materiały, lecz również elementy wydające pod wpływem dotyku/nacisku dźwięki (piszczenie i szeleszczenie).

Rozkładana mata edukacyjna "Hippo" od Baby Ono pozwala stworzyć ciekawy, przytulny kącik dla malucha. Swym wyglądem przypomina koszyczek. Bawiące się w nim dziecko zostaje otoczone miękkimi ściankami o wysokości 16 cm, określającymi przestrzeń zabawy. Po rozłożeniu otrzymujemy tradycyjną matę edukacyjną w formie kocyka. Do niego przyczepiono (zapięcie na rzepy) maskotkę hipopotama, która może służyć również jako poduszka. Na pałąku znajdują się 4 odczepiane zabawki (dwie z nich podczas zabawy wydają interesujące dla malca dźwięki). Mata bardzo dobrze sprawdza się również poza domem (zabawa na świeżym powietrzu).