Data publikacji:

Prezenty dla niemowlaka

Autor: Sylwia Stwora

Szukając prezentu dla kilkumiesięcznego brzdąca warto zwrócić uwagę na to, co może zainteresować malucha, ale również na to, co może przydać się jego rodzicom. Oto sprawdzone prezenty dla niemowlaka, na które warto postawić.

Małe dzieci wcale nie potrzebują nowoczesnych zabawek. Zazwyczaj interesuje je to, co kolorowe. Pamiętaj o tym podczas wybierania prezentu. Jeśli maluch nauczył się już chwytać, z pewnością wielką frajdę sprawi mu zabawa grzechotką. Dobrym pomysłem jest kupno maskotki z pozytywką. Delikatny i przyjemny dźwięk nie tylko przykuje uwagę maleństwa, ale również zadziała na nie uspokajająco.

W kategorii prezenty dla niemowlaka sporą popularnością cieszą się karuzele nad łóżeczko. Grające, pluszowe, z postaciami z bajek, dedykowane dziewczynkom, stworzone specjalnie dla chłopców - wybór jest naprawdę spory. Jednak najważniejsze jest to, aby karuzela przykuwała wzrok dziecka.

Choć z reguły obejmują już nieco wyższą półkę cenową, maty edukacyjne są prezentami, w które warto zainwestować. Dziecko korzysta z niej właściwie przez pierwsze 12 miesięcy życia, stopniowo wykorzystując jej kolejne możliwości. Ponieważ maty składają się z elementów o różnych kształtach, kolorach i wzorach pobudzają wzrok malucha, ale także zachęcają go do rozwijania zmysłu dotyku.

Ubranka to kolejna pozycja na liście sprawdzonych prezentów dla niemowlaka. Kilkumiesięczne maluchy często ulewają. Zdarza się więc, że trzeba je przebierać po każdym posiłku. Rodzice z pewnością ucieszą się, jeśli w garderobie ich pociechy znajdzie się dodatkowy kaftanik, pajacyk czy spodenki. Decydując się na ten prezent warto zwrócić uwagę na jakość materiału. Z reguły lepiej jest również kupować ubranka o rozmiar większe, od tego, jakie aktualnie nosi maluszek.