Prezenty na roczek do 100 zł (POMYSŁY I INSPIRACJE)

1

Solenizant ma co prawda imprezę w głębokim poważaniu (w najlepszym wypadku litościwie rzuci okiem na płonącą świeczkę, ewentualnie spróbuje ją zgasić techniką dowolną), ale dla całej reszty pierwsze urodziny to wielkie wydarzenie. Gdy Dziedzicowi miało stuknąć 12 miesięcy, co chwilę odbieraliśmy telefony z pytaniem: „Jaki prezent na roczek?”. Odpowiadaliśmy: „Kupcie to, co uważacie”. I tak zostaliśmy posiadaczami sterty kolorowego, grającego plastiku.

Tym razem aż tak niefrasobliwi nie będziemy. Urodziny Nutki już za moment, przygotowałam więc listę wymarzonych prezentów na roczek. Mam nadzieję, że i Was zainspiruje. Dzisiejszy wpis poświęcony będzie upominkom do 100 zł, kolejny – powyżej 100 zł (KLIKNIJ I CZYTAJ). Enjoy!

Prezenty na roczek – do 100 zł

  • Książki

Po Dziedzicu ostał się co prawda całkiem pokaźny zbiór dzieł dla maluchów, ale próżno w nim szukać gąsienicy i biedronki. „Księga dźwięków” jest, ale mocno sfatygowana i zdekompletowana – brakuje m.in. mojej ulubionej strony o pewnym zielonym przysmaku („Szpinak robi bleeeee”). Dla roczniaków warto wybierać pozycje z usztywnianymi kartami – wciąż zbyt dosłownie interpretują powiedzenie „łykać książki”. f-bardzo-glodna-gasienica

Bardzo głodna gąsienica, Eric Carle; od 20,66 zł

f-kto-zjadl-biedronke

Kto zjadł biedronkę, Hector Dexe; od 19,65

f-ksiega-dzwiekow
Księga dźwięków, Bravi Soledad; od 22,34 zł

  • Zabawki do pchania albo ciągnięcia

Posłużą długo. Dziedzic miał dobrze ponad dwa lata, gdy pewnego dnia chwycił swojego drewnianego krokodyla i zapragnął wyprowadzić go na spacer. W sekundzie został królem podwórka, a później łaskawie użyczał klekoczącego gada kolegom i koleżankom. Do dziś lubi się nim karnąć po mieszkaniu. Sąsiedzi z dołu z pewnością nie podzielają jego entuzjazmu ;-) Dla Nutki wybrałam Elmera. Gdy będzie ciut większa, dokupimy do kompletu książkę o  kolorowym słoniu.

f-vilac-slon-elmer-do-ciagniecia-5911

Słoń Elmer; od 64,62 zł

Więcej zabawek tego typu znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

  • Instrumenty

Świetny pomysł na prezent dla dziecka znajomych, których wyjątkowo nie lubicie ;-) Na nas łomot, który udaje melodię i dobiega z pokoju dzieci o piątej nad ranem, przestał robić wrażenie, gdy Dziedzic dostał perkusję i rozpoczął burzliwą karierę kompozytora. Wiele wskazuje na to, że N. odziedziczyła po nim dryg do muzyki, dlatego na pierwsze urodziny dostanie ksylofon. Jak szaleć, to szaleć!

f-plan-toys-cymbalki-plto-6405

Plan Toys, cymbałki; od 59,99

  • Liczydło i klocki

Zanim liczydło spełni swoją podstawową funkcję, świetnie posłuży do ćwiczenia małej motoryki oraz nauki kolorów. Klocki – wiadomo. Must have w każdym pokoju dziecięcym. Te urzekły mnie wyglądem i jakością. Myślę, że można się w nie wkręcić!

f-bajo-piramida-1-10-38210

Bajo piramida; od 57 zł

f-hape-zakrecone-klocki-ha-0416

Hape zakręcone klocki; od 36, 60 zł

Macie jakieś inne pomysły? Z których prezentów Wasze dzieciaki miały największy pożytek? Napiszcie koniecznie!

Udostępnij

1 komentarz

  1. Cymbałki są genialnym pomysłem, tylko zależy jak podchodzą do tematu rodzice :D Bo niektórzy mogą być bardzo niezadowoleni z zabawki grającej :D Mi to akurat nie przeszkadza i sama ze swoją córką robię w domu czasami zespół orkiestry :D

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.