Przy tym imprezowaliśmy! Kultowe piosenki z naszego dzieciństwa

0

Wąsaty ogórek w garniturku i Puszek Okruszek do spółki ze szczotką, pastą i kubkiem ciepłej wody – pamiętacie bohaterów swojego dzieciństwa? Ja doskonale! Z wielkim rozbawieniem oglądam fantastyczne „teledyski”, które wówczas kręcono i, co najlepsze, pamiętam niemal każde słowo! Moje dzieciaki też pokochały te utwory i – jak widzę – nie one jedyne. 

Niedawno pisałam o 10 najczęściej słuchanych polskich piosenkach dla dzieci, dzisiaj wpis z Waszymi propozycjami, wśród których nie brakuje wyżej wymienionych klasyków. Gotowi na sentymentalną podróż? Zapraszam!

Nigdy nie rozumiałam, dlaczego fantastyczna mama z piosenki Majki Jeżowskiej ma granatowe włosy i płacze, ale do dziś mam przyjemne dreszcze, kiedy słucham tych słów. Niesamowite jest to, że utwory z czasów mojego dzieciństwa ani trochę się nie zestarzały i cieszą ucho kolejnych pokoleń!

ZOBACZ KONIECZNIE: Najlepsze piosenki dla dzieci – TOP 10

I kolejna wspaniała piosenka z tekstem – w przeciwieństwie do królujących dzisiaj rąbanek w stylu disco polo z pięcioma słowami na krzyż. Dziedzic, obejrzawszy teledysk, miał wielki żal, że chłopiec może mieć chomika, kota, rybki oraz psa, a on nie ma „ani jednego włochatego psyjaciela!”.

Czas na Puszka Okruszka. Bardzo go lubię, przyznać to muszę! Podobnie jak dres kreszowy i hipsterskie okulary Natalii Kukulskiej. PS. Mam wrażenie, że dzisiaj klip oprotestowaliby obrońcy praw zwierząt, jak myślicie? ;-)

Jeżeli Wasze dzieci nie jedzą warzyw puśćcie im te piosenki – nie zaczną jeść, ale przynajmniej miło spędzą czas :-)

A teraz propozycja dla małych marzycieli. Pod „Moją Fanazją” na YT można znaleźć wiele rzewnych komentarzy, na przykład taki: „Świat bez reklam, internetu, komórek, wiecznego pośpiechu, gonienia za pieniędzmi i tego całego syfu, który jest teraz. Liczyły się inne wartości!”.

Uwielbiam wszystkie piosenki z Akademii Pana Kleksa, dla Dziedzic najbardziej pokochał Kaczkę Dziwaczkę. Jak jest u Was?

Minęło jakieś 30 lat, a ja nadal nie wiem, czy wilk zawsze bywa zły!

Na koniec – kultowa piosenka, którą – założę się – nucicie zawsze wtedy, gdy dzieci nie chcą myć zębów. U nas potrafiła zdziałać cuda!

fantastyczne instrumenty dla dzieci! Ogromny wybór znajdziesz TUTAJ

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.