Ting – długopis, który gada. Wart swej ceny? (RECENZJA)

4

Jak wiecie, nie przepadam za gadającymi zabawkami, ale tej postanowiłam dać szansę. I bardzo dobrze! Wyobraźcie sobie…gadającą książkę. Warczy jak tyranozaur (albo inny groźny deinonych), zadaje pytania, uczy wierszy. Byłam pewna, że Dziedzic się w niej zakocha po tym, jak sama nie mogłam się od niej oderwać przez pół wieczoru i w kółko gadałam tylko, że „w moich czasach” to można było co najwyżej włączyć adapter.

Ale, co ciekawe, seria w ramach której wyszła mówiąca książka, istniała „w moich czasach” – to kultowe „Co i jak”. Pewnie kojarzycie i mieliście nie raz w ręce encyklopedie z tym szyldem.

Gwoli ścisłości – gada długopis (jego dokładna nazwa to Ting długopis mówiący), ale tylko w zestawie z magiczną książką. My dostaliśmy o dinozaurach, ale jest też o zwierzętach w zoo i życiu na wsi. Serię uzupełnia pozycja „Znam już zegar” i książka do nauki słówek angielskich i niemieckich, a w grudniu (choć dostać je można już teraz) premiera nowych tomów – „Moje ciało”, oraz „Odkrywam i poznaję świat”. Te dwie ostatnie z pewnością niebawem trafią do naszej biblioteczki.

Ting długopis mówiący. Jak to działa?

Ting jest wyposażony w sensor, który nie tylko odczytuje tekst, ale i uzupełnia go o ciekawe dialogi, rymowanki, quizy, zgadywanki, a nawet piosenki. Wystarczy zbliżyć długopis do ilustracji, a z głośnika dobiega jakiś ciekawy odgłos lub tekst czytany przez lektora. Ting to właściwie – producent znalazł dobre porównanie – czarodziejska różdżka, która ożywia ilustracje; dzięki niej ptaki zaczynają śpiewać, hieny chichotać, a mali przyjaciele z innych krajów tłumaczą na swoje rodzime języki słówka albo przybliżają obyczaje w swojej społeczności. Książki są jednocześnie zabawką i pomocą naukową,

 

 

No to teraz minusy. Największym są z pewnością koszty. Za długopis Ting trzeba zapłacić 169 zł. Gdy dorzucimy do tego książkę (59,90 zł jedna), wychodzi całkiem pokaźna suma. Za tę cenę oczekiwałabym większej objętości książki – nasza o dinozaurach ma tyko 25 stron. Zabawka jest tylko dla dzieci, których rodzice mają komputer – aby ładować długopis, trzeba mieć PCeta lub Maca (kabel USB jest dołączony do zestawu).

Na plus – długopis dysponuje sporą kartą pamięci i ma „wgrane” kilka książek – wystarczy więc raz w niego zainwestować, a później tylko dokupować kolejne tomy. Sprzęt jest solidny i ma niezłą baterię – nie wyładował się jeszcze, mimo że od kilku dni jest dość intensywnie użytkowany. Książka, w twardej oprawie i z kartonowymi stronicami, jest starannie wydana i ma mnóstwo okienek, które dzieciaki uwielbiają.

Ting to w Polsce nowość, ale podobno za granicą to prawdziwy sprzedażowy hit. Nie dziwię się – to fajna alternatywa dla wszelkiej maści tabletów czy smarfonów. Polecamy!

Udostępnij

4 komentarze

  1. Przecież to nic nowego, miałam coś podobnego (ok 20 lat temu?) i to nie było nic nadzwyczajnego. Na pewno cena NIE była taka jak teraz, czyste szaleństwo = 170 zł!!

  2. DziadekJan on

    I jak dzieci mają nie być analfabetami , skoro technika za nich robi wszystko . NIGDY NIE KUPIĘ TEGO BADZIEWIA .Dziwię się że są zwolennicy takich ”nowości” .

    • Justyna Mazur on

      Panie Janie, moje dziecko ma się całkiem dobrze, na analfabetyzm się nie zanosi. Śmiem nawet twierdzić, że długopis mu pomoże, gdy przyjdzie czas nauki czytania. Z poważaniem, JM

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.