Zabawki warte każdej złotówki. Te trzy marki warto znać!

0

Czasem kupuję dzieciom zabawki najpopularniejszych marek, ale na specjalne okazje staram się wybierać coś ekstra. Moje poszukiwania zazwyczaj kończą się na wyborze jednej, droższej, ale za to sprawdzonej rzeczy od ulubionych producentów, których chcę Wam dzisiaj pokazać. TEKST: Justyna Mazur

Lubię zabawki niebanalne, porządnie wykonane i cieszące oko. W zalewie plastiku i świecących, grających dziwadeł czasem ciężko je dostrzec na sklepowych półkach, ale tam są i dzisiaj chcę Wam je pokazać. Wszystkie marki, które znajdziecie poniżej, łączy jedno – staranność i precyzja wykonania oraz powaga, z jaką projektanci podchodzą do najważniejszej sprawy na świecie – dziecięcej zabawy. To z niej rodzą się w przyszłości wielkie projekty!

zabawki firmy Djeco: Przybijanka budowa rakiet, 139 zł; rozwija zdolności manualne, cierpliwość i precyzję, pobudza kreatywność, ; Układanka logiczna patyczki (3+), od 62 zł; uczy koncentracji, wpływa na umiejętność logicznego myślenia; zestaw kalkomanii, 41 zł; piękny, wykonany z drobiazgowością i dbałością o szczegóły; Dziedzic kiedyś dostał taki i na kilka godzin przepadł! Puzzle Kot w Butach, od 47 zł; Puzzle Boa, 65 zł; musicie przyznać – wzornictwo absolutnie fantastyczne i bardzo nieoczywiste!

Djeco to francuska firma, która od ponad 60 lat produkuje zabawki dla dzieci i młodzieży. Piękna, długoletnia tradycja oparta jest na żelaznej zasadzie – gadżety dla najmłodszych mają być z jednej strony najwyższej jakości, a z drugiej – spełniać wysokie normy estetyczne i pobudzać kreatywność. Na samym początku Djeco było małą, rodzinną firmą; dzisiaj przy produkcji zabawek bierze udział sztab ludzi – od grafików i ilustratorów, po projektantów i testerów. Wśród inspiracji niezmiennie wymieniany jest świat baśni, historia i francuski design. Za to niezmiennie je cenię, mimo że one także cenią się – i to mocno ;-)

Zabawki z charakterystycznym logo jaszczurki można znaleźć nie tylko w domach na całym świecie (są eksportowane w ponad 40 miejsc), ale i na najbardziej znanych, międzynarodowych targach i prestiżowych muzeach, m.in. w Luwrze.

zabawki firmy Hape: Zestaw muzyczny, od 91 zł; dla każdego miłośnika muzyki – klawisze i ksylofon w jednym. Można grać na jednym instrumencie. Lub – ku uciesze sąsiadów – na dwóch na raz ;-) Zabawka rozwijająca zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową; Gra kolorowa ścieżka, od 29 zł; W zależności od tego, jaki kolor zostanie wyrzucony na kostce, taki klocek należy wstawić w labirynt. Gra bawi oraz uczy rozpoznawania kolorów; Zakręcone klocki, od 37 zł; niezły wkręt, prawda? Kreatywna układanka cztery haczyki, od 49 zł

Hape, kolejna znana międzynarodowa marka, narodziła się w Niemczech. Firma ma na sztandarach wypisaną walkę o ekologię – zabawki produkuje z drewna bambusowego, stosuje też zaawansowane systemy pakowania i zużywania energii. Podobnie jak Djeco, stawia na pobudzanie kreatywności u maluchów a także rozwój umiejętności manualnych – w ofercie Hape znajdzie mnóstwo zabawek, które trzeba wkręcać, nawlekać, przekładać, przybijać.

zabawki marki Goki: Drewniana układanka logiczna, od 26 zł; 4 kostki, na każdej z 6 ścian inny wzór, do tego 26 płytek z zadaniami. Gra rozwija logiczne myślenie i spostrzegawczość; Drzewko do nauki sznurowania, od 36 zł; Świetne co ćwiczenia tzw. małej motoryki! Układanka magnetyczna; od 44 zł; Krosna tkackie, od 27 zł; Krosno ręczne, za pomocą którego dziecko może samodzielnie stworzyć własną tkaninę. Pobudza wyobraźnię, pomaga się wyciszyć; Przebieranka misiów, od 74 zł; świetne do treningu małych paluszków – nie tylko przyszłych kreatorów mody! 

Goki, trzecia z moich ulubionych marek, także narodziła się u naszych zachodnich sąsiadów. I podobnie jak Djeco oraz Hape, szyci się wieloletnią tradycją. Ulubionym tworzywem projektantów jest oczywiście drewno – to najczęściej z niego projektanci wyczarowują układanki, planszówki, klocki, jeździki, instrumenty czy przebijanki.

Zabawki Goki były wielokrotnie nagradzane – nie tylko na rodzimym rynku.

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.