Data modyfikacji:

Drewniane zabawki dla dzieci- modne kiedyś i teraz!

Nie grają, nie świecą, nie migają, a mimo to, cieszą i bawią od wielu lat! Drewniane zabawki były popularne w czasach mojego dzieciństwa, potem na kilka lat odeszły w zapomnienie, a jakiś czas temu powróciły do łask!
W czasach mojego dzieciństwa były w pewnym sensie koniecznością, nie mieliśmy wielkiego wyboru, szczerze mówiąc, marzyłam wówczas o plastikowych zabawkach "z zachodu". Teraz chętniej kupuję swojemu dziecku drewniane zabawki edukacyjne, bo to produkt naturalny (więc bezpieczny), a jednocześnie ma swój zapach, teksturę i estetykę. A do tego to mega trwały surowiec, drewniane zabawki dla dzieci są praktycznie niezniszczalne, służą przez dłuuugie lata. A przez to, że nie działają na baterie, nie ruszają się same, zmuszają dziecko do uruchomienia wyobraźni. Są też zdecydowanie bardziej ekologiczne od plastiku.
Pamiętam, że w dzieciństwie miałam - jak większość moich rówieśników- drewniane jojo, cymbałki, huśtawkę, drewnianego konia na biegunach, no i oczywiście- to szlagier lat 80 tych- drewniane klocki z alfabetem. Teraz z drewna robi się niemal wszystko i są to rzeczy naprawdę piękne! A do tego wykonane z wysokiej jakości drewna bezpiecznego dla maluchów.

Drewniane kostki

Zaokrąglone krawędzie sprawiają, że zabawka świetnie sprawdza się także jako gryzak w czasie ząbkowania. Drewno malowane nietoksycznymi farbami na bazie wody.

Bajecznie kolorowy, drewniany jeż do ciągnięcia

Posiada tęczowe, filcowe kolce oraz podgumowane kółka wyciszające zabawkę podczas ruchu. Oko jeża się kręci, a podczas jazdy piłka w brzuchu jeżyka jest poruszana przez kółka.

Kolorowa piramidka

Drewniana zabawka edukacyjna składająca się z 7 kolorowych krążków. Ma chwiejącą się przy poruszaniu podstawę. Wykonana jest z wysokiej jakości drewna. Nie ma ostrych kształtów. Do produkcji zabawki użyto nietoksycznych farb.

Kolorowe cymbałki

Pozwalają zagrać proste melodie, są bezpieczne, mają łagodne krawędzie blaszek i drewnianą oprawę.

Kolejka na sznurku

Drewniana zabawka dla dzieci z wagonami i 20 kolorowymi klockami w różnych kształtach.

Drewniany wózek pchacz + klocki

Ułatwia najmłodszym stawianie pierwszych kroków. W zestawie jest 40 dużych drewnianych klocków.

Drewniane magnesy

Obłe kształty i lekka forma pozwolą na zabawę w tworzenie historyjek, aż po mocowanie ich na tablicy czy lodówce.

Klocki farma

Drewniana zabawka edukacyjna, podczas zabawy którą dziecko może poznawać mieszkańców farmy i układać ich miejsce zamieszkania. Zestaw składa się z 13 elementów.

Zestaw małego majsterkowicza

Drewniana zabawka edukacyjna, dzięki której dziecko może reperować, skręcać i wbijać gwoździe. Wszystko zostało zapakowane w drewnianą skrzynkę, którą można zamienić w stół do majsterkowania.

Warzywa do krojenia

Drewniane zabawki dla dzieci, dzięki którym maluchy uczą się posługiwania nożem. Warzywa są połączone specjalnym rzepem i przy krojeniu wydają charakterystyczne chrupnięcie.

Zaczarowane pudełko

Każda ze ścian drewnianej kostki kryje nową, wciągającą zabawkę: labirynt, liczydło, tablicę, obrotowe klocki z cyferkami i rysunkami zwierząt.
Autorka: Joanna Łukaszewska