Data publikacji:

Jaki aparat polaroid dla dzieci wybrać?

Aparaty typu polaroid są doskonałym wyborem dla dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z fotografią. Stylowy wygląd, prosta obsługa i możliwość wydrukowania zdjęcia tuż po zrobieniu to główne argumenty przemawiające za zakupem. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze, a także jakie modele są godne polecenia. Sprawdź!  
polaroid dla dzieci

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aparatu polaroid dla dziecka?  

Aparaty typu polaroid mają swój niepowtarzalny klimat i pozwalają na robienie zupełnie innych zdjęć niż w przypadku smartfonów czy aparatów cyfrowych. Jakość być może nie jest w przypadku tych sprzętów idealna, ale to nie ma kompletnego znaczenia. Dla dziecka liczy się frajda z możliwości wykonania swoich własnych, niepowtarzalnych ujęć. Dobre wrażenia potęguje funkcja automatycznego drukowania odbitek, dlatego tuż po wykonaniu ujęcia można je obejrzeć na papierze. Teraz sprawdźmy, na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru aparatu natychmiastowego.  

Wygląd  

Kupno dobrego aparatu polaroid to jedno, jednak aby zachęcić dziecko do korzystania z niego, trzeba zrobić coś jeszcze. Taki sprzęt powinien spełniać oczekiwania malucha, dlatego zwróć uwagę na wygląd danego modelu. W sklepach znajdziemy aparaty natychmiastowe dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.   

Jakość wykonania  

Najczęściej aparaty natychmiastowe są wykonane z dobrej jakości tworzywa, które w codziennym użytkowaniu powinno sprawdzić się dobrze. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są to dość delikatne sprzęty, dlatego dziecko powinno obchodzić się z nim dość ostrożnie.  

Zasilanie  

Sposób zasilania ma wpływ nie tylko na długość pracy, ale również na komfort użytkowania. Niektóre aparaty są zasilane poprzez baterie AA. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale baterie powinny wystarczyć na co najmniej kilka sesji. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się modele z wbudowanym akumulatorem. W razie rozładowania wystarczy podłączyć przewód USB, aby dostarczyć niezbędną energię.  

Dostępność wkładów  

W tym miejscu warto zatrzymać się odrobinę dłużej. Dlaczego? Otóż nie ma uniwersalnych wkładów do aparatów natychmiastowych i każdy producent korzysta ze swoich unikalnych rozwiązań.  Dlatego przed zakupem sprawdź, jaki jest wybór wkładów, a także ile taki zestaw kosztuje. W niektórych modelach mamy możliwość kupowania wkładów z rozmaitymi wzorkami czy efektami. Sprawdź także, jaką wielkość wkładów obsługuje dany aparat. Dla dziecka lepiej wybierać model obsługujący mniejszy rozmiar wkładów, ponieważ takie urządzenie jest bardziej kompaktowe i nie będzie stanowiło dla niego aż tak dużego obciążenia.  

Tryby fotografowania  

Dobry aparat natychmiastowy powinien mieć kilka trybów fotografowania. Dzięki temu wystarczy, że przekręcisz pokrętło, a urządzenie samo dostosuje parametry ekspozycji. Dla początkujących fotografów jest to najlepsze rozwiązanie. Im większa liczba trybów fotografowania, tym łatwiej będzie dostosować się do konkretnych warunków oświetleniowych.  

Połączenie ze smartfonem  

Na rynku znajdziemy aparaty natychmiastowe, które mają możliwość połączenia ze smartfonem. Zanim zdecydujemy się na wydruk, możemy obejrzeć zdjęcie na telefonie i zdecydować, czy chcemy mieć je na papierze. To pozwala zaoszczędzić całkiem sporą liczbę wkładów i tym samym zaoszczędzić pieniądze.  

Dodatki i akcesoria  

Co jeszcze powinno znaleźć się w aparacie typu polaroid? Na pewno przydatna jest lampa błyskowa do robienia zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Dodatek, który powinien znaleźć się w aparacie natychmiastowym, to niewielkie lusterko do selfie. Dzięki niemu będzie zdecydowanie łatwiej zrobić udane zdjęcie! Do aparatów natychmiastowych znajdziemy całą masę dodatków od futerałów po albumy na odbitki.  

Polecane aparaty typu polaroid dla dzieci  

Polaroid Go   

Ten aparat nawiązuje swoim wyglądem do pierwszych modeli Polaroida sprzed lat. Polaroid Go jest banalnie prosty w obsłudze i to niewątpliwie jego ogromna zaleta. Wbudowany akumulator pozwoli na wykorzystanie 15 wkładów z filmem, co jest wynikiem dobrym. Producent, oprócz standardowych trybów robienia zdjęć, zadbał również o te kreatywne. I tak mamy podwójną ekspozycję oraz możliwość wykonywania selfie przy użyciu lusterka. Niewielkie rozmiary i przystępna cena to największe zalety tego modelu.  

Fujifilm Instax Mini 12  

Fujifilm Instax Mini 12 to aparat, który cieszy się gigantycznym zainteresowaniem. Producent przyciąga wieloma wersjami kolorystycznymi. Ze znalezieniem odpowiedniej wersji dla dziecka nie powinieneś mieć większego problemu. Nowy model automatycznie ustawia ekspozycję i steruje błyskiem, dlatego jedyne, co trzeba zrobić, to nacisnąć jeden przycisk. Ciekawie prezentuje się tryb zbliżenia, który umożliwia wykonywanie zdjęć z niewielkich odległości. To pobudza kreatywność i pozwala zobaczyć to, na co normalnie nie zwrócilibyśmy uwagi. W nowej wersji poprawiono również czas wydruku, który teraz wynosi tylko 5 sekund! Dla dziecka ten aparat natychmiastowy będzie znakomitą propozycją.  

Canon Zoemini S2  

Canon Zoemini S2 to aparat trochę inny niż te które omawialiśmy wcześniej. Wykonane zdjęcia możemy od razu podejrzeć na ekranie telefonu lub wydrukować za pomocą drukarki bezprzewodowej. Aparat jest świetny do tworzenia zdjęć do social mediów. Matryca o rozdzielczości 8 Mpix w zupełności wystarczy do amatorskiej fotografii. Lekki, poręczny i niedrogi aparat, to również świetna propozycja dla młodszych fotografów.  
Zdjęcie: Envato Elements