Data publikacji:

Gadżety dla niemowlaka, które ułatwią rodzicom życie

Pierwsze miesiące rodzicielstwa nie są proste – można by nawet powiedzieć, że zmieniają życie o 180 stopni. Warto sobie ten czas maksymalnie ułatwić – nie tylko poprzez korzystanie ze wsparcia innych osób, ale także za pomocą sprytnych akcesoriów. Oto gadżety dla niemowlaka i dla młodej mamy, które pokochasz od pierwszego użycia i na które zdecydowanie warto wydać pieniądze.

Polecamy: W czym śpi noworodek?

gadżety dla niemowlaka

Mufka do wózka z etui na telefon

Jeśli chodzi o gadżety dla młodej mamy, to zestawienie otwiera mufka do wózka ze sprytnym etui na telefon. Mufka to po prostu montowany do rączki wózka pokrowiec, dzięki któremu rodzic może szybko ogrzać dłonie podczas spaceru. Na polskim rynku gadżet ten jest obecny już od kilku lat i błyskawicznie zdobył popularność.

Wybierając mufkę, rozważ model ze specjalnym etui na telefon. Nie tylko będziesz miała urządzenie pod ręką, ale też szybko odbierzesz połączenie czy wyślesz SMS (umożliwia to nowoczesna, dotykowa folia). Najnowocześniejsze modele mają wyjście na kabel, dzięki czemu sprawnie można podłączyć zestaw słuchawkowy.

Sprawdź również nasze pomysły na prezent dla niemowlaka.

Mata do wanny

Dla niemal każdego świeżo upieczonego rodzica kąpiel dziecka jest stresująca – i tutaj również przychodzą z pomocą gadżety dla niemowlaka. Do gustu z pewnością przypadnie ci piankowa mata do wanny, dzięki której umycie i utrzymanie maluszka stanie się o wiele prostsze i bardziej bezpieczne. 

Kupując matę, zerknij także na termometry – dobry model zakończy rozważania pt. „czy ta woda na pewno nie jest dla niego za gorąca?”.

Sterylizator do smoczków

Rodzice różnie radzą sobie z czyszczeniem smoczków – niektórzy je oblizują (co może mieć fatalny wpływ na zdrowie jamy ustnej dziecka), inni tylko przepłukują akcesoria zimną wodą, jeszcze inni przelewają smoczki wrzątkiem.

Tymczasem istnieje metoda szybka, łatwa i o wiele bardziej skuteczna – to użycie specjalnego sterylizatora. Urządzenie działa w oparciu o światło UV i zabija ponad 99% bakterii i innych zarazków, bez użycia chemii i wody. Innymi słowy – dwa szybkie ruchy i smoczek jest czyściutki. 

Podgrzewacz do butelek

Istnieją gadżety dla niemowląt, które cieszą się różnymi opiniami, ale są i takie, które zachwycają wszystkich rodziców – bez wyjątku. Podgrzewacz do butelek należy do tej drugiej kategorii. Jeśli karmisz malca mlekiem modyfikowanym, dzięki podgrzewaczowi nie będziesz musiała w nocy niczego podgrzewać. Wystarczy tylko wsypać mleko do butelki, w której znajduje się już woda w idealnej temperaturze. 

Monitor oddechu

Gadżety dla noworodka mogą ułatwić opiekę nad maluszkiem, ale czy są w stanie zapewnić rodzicom spokojniejszy sen? Jak najbardziej, czego dowodzi monitor oddechu.

To urządzenie składające się ze specjalnej maty z czujnikami, którą wkłada się pod materacyk, oraz z odbiornika sygnału, który w razie nieprawidłowości (bezdechu) włącza głośny alarm. Dzięki monitorowi oddechu rodzice nie muszą nerwowo upewniać się, czy maluszek oddycha, znacząco spada również ryzyko śmierci łóżeczkowej.

Otulacz

Przez 9 miesięcy życia płodowego dziecko przyzwyczaja się do ciasnego otoczenia, więc nagła swoboda ruchów nie jest dla niego przyjemna. Aby przywrócić dziecku poczucie bezpieczeństwa, warto kupić otulacz – coś w rodzaju kocyka, ale w odpowiednim kształcie i ze specjalnymi rzepami. Wiele mam zauważa, że otulanie niemowlęcia działa błyskawicznie, skracając czas płaczu i wydłużając sen.

Szumiś

W kategorii „najlepsze gadżety dla noworodka” bardzo wysoko stoi również maskotka, która emituje tzw. „biały szum”, zwana też Szumisiem. Biały szum to nic innego, jak jednostajne dźwięki, które umożliwiają maluszkowi odcięcie się od nadmiaru bodźców i które kojarzą się z bezpiecznym, spokojnym czasem spędzonym w brzuchu mamy. 

Pamiętaj, aby wybrać takiego Szumisia, który ma kilka rodzajów białego szumu – np. szum wiatru, dźwięk bicia serca, szum suszarki do włosów, odgłosy łąki czy rzeki.

Termoforek 

Co jest najczęstszą przyczyną płaczu u małych dzieci? Oczywiście kolki, czyli ból brzuszka oraz jelit, wynikający z niedojrzałości układu trawiennego. Na taki rodzaj bólu świetnie sprawdza się ciepło – na przykład to bijące z wypełnionego wodą termoforka. Dziecięcy model będzie nie tylko łagodził dolegliwości, ale też cieszył oko pięknym wyglądem pluszowej zabawki.

Wiaderko do kąpieli

Nowoczesne gadżety dla noworodka mogą zaskakiwać – no bo jak to, kąpać dziecko we wiadrze? Okazuje się jednak, że w tym szaleństwie jest metoda. Dzieci kąpane w specjalnych wiaderkach nie płaczą podczas mycia, czują się bezpieczne (wynika to prawdopodobnie z faktu, że ciasne naczynie przypomina malcowi okres z życia płodowego) i rzeczywiście takie są.

Uwaga! Wiaderka do kąpieli nie można zastąpić zwykłym wiadrem – to drugie nie jest odpowiednio wyprofilowane (nie zapewnia bezpieczeństwa), a woda w nim zbyt szybko ulega ochłodzeniu.

Wkład żelowy do butelek

Każda młoda mama szybko przekonuje się, że termofory do butelek nie utrzymują temperatury zbyt długo. Na szczęście i tutaj przychodzą z pomocą specjalne gadżety dla dzieci, a precyzując – wkład żelowy. To dodatkowe zabezpieczenie przed spadkiem temperatury mleka. Wystarczy tylko owinąć butelkę wkładem, a następnie włożyć ją do opakowania termicznego. 

Poduszka do karmienia

Karmienie piersią to piękne doświadczenie, ale – niestety, nie zawsze wygodne. Aby osiągnąć maksimum komfortu i odciążyć kręgosłup, warto sięgnąć po nowoczesne akcesoria, w tym po specjalną poduszkę do karmienia. Ma ona kształt rogala i sprawia, że leżące przy piersi dziecko znajduje się dość wysoko, co znacznie ułatwia cały proces karmienia.