Data publikacji:

Jaka gra dla 9-latka?

Chcielibyście kupić swojemu dziecku jakąś grę, ale kompletnie się na tym nie znacie? Na szczęście trafiliście w dobre miejsce, ponieważ w tym zestawieniu przedstawię wam kilka ciekawych tytułów, które otrzymały kategorię wiekową nie większą niż PEGI 7+, co oznacza, że zawierają treści adekwatne do wieku młodszych graczy. Sprawdźcie, jakie są ciekawe gry dla 9-latków.
gra dla 9 latka

Minecraft

Klasyka gier wideo, obok której nie powinno się przechodzić obojętnie. Minecraft zadebiutował w 2011 roku na komputerach osobistych, ale w późniejszych latach doczekał się portów na inne platformy, w tym urządzenia mobilne. Dzieło studia Mojang daje użytkownikom ogromną swobodę działania, co uwielbiają młodsi gracze. Rozgrywka w Minecraft nie sprowadza się jednak wyłącznie do eksploracji świata i walki z przeciwnikami. Twórcy przygotowali bardzo rozbudowany symulator przetrwania, w którym gracze muszą zbierać surowce, żeby poradzić sobie w niesprzyjających warunkach. Ponadto w Minecrafcie bardzo duży nacisk położono na budowanie własnych konstrukcji, co bardzo mocno pobudza kreatywność u dzieci – właściwie można stwierdzić, że jest to idealna gra edukacyjna dla 9-latka.

Gran Turismo 7

Wiele dzieci w wieku 9 lat coraz bardziej zaczyna interesować się motoryzacją. Sam z doświadczenia wiem, że mając tyle lat, zagrywałem się w drugą odsłonę Gran Turismo na PlayStation One. „Dwójka” jest już niedostępna w sprzedaży, a do tego paskudnie się zestarzała – na szczęście technologia idzie do przodu, dzięki czemu współczesne dzieciaki mogą cieszyć się niemalże fotorealistyczną oprawą wizualną w najnowszej części serii. Gran Turismo 7 to nie tylko gratka dla miłośników wyścigów, ale także bardzo rozbudowana encyklopedia, z której można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o samochodach z całego świata. Rozgrywka umożliwia też granie we dwie osoby na podzielonym ekranie.

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Jeżeli szukacie ciekawej gry zręcznościowej dla 9-latka, to polecam zainteresować się serią Mario, która oferuje wiele fantastycznych platformówek. W szczególności zachęcam do sprawdzenia Super Mario 3D World, które pierwotnie zadebiutowało na Nintendo WiiU, ale w 2021 roku doczekało się usprawnionej wersji na Nintendo Switch. Twórcy nie tylko ograniczyli się do odświeżenia oprawy wizualnej oraz wprowadzenia paru poprawek w rozgrywce, ale także dodali do zestawu oddzielną produkcję o nazwie Bowser’s Fury, dostarczającej zabawy na przynajmniej kilka godzin.

FIFA 23

Wasze dziecko interesuje się piłką nożną? W takim razie kupno gry FIFA 23 wydaje się być naturalnym ruchem. Produkcja studia EA Sports nie tylko umożliwia przejęcie kontroli nad najbardziej wybitnymi piłkarzami z całego świata, ale także daje możliwość rywalizacji z innymi użytkownikami poprzez tryby gry wieloosobowej. Na ten moment jest to zdecydowanie najlepszy i najbardziej dopracowany symulator piłki nożnej, jaki jest dostępny w sprzedaży. Ogromną siłą tego dzieła jest także dostępność wielu licencji na zawodników, drużyny, stadiony i poszczególne ligi, dzięki czemu dzieci mogą pogłębiać swoją wiedzę o tym sporcie.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Kolejna fantastyczna gra zręcznościowa dla 9-latka, której nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Produkcja studia Insomniac Games to zdecydowanie jedna z lepiej wyglądających gier dla dzieci, mogąca pochwalić się przepiękną, kreskówkową oprawą wizualną, jakiej nie powstydziłyby się nawet filmy animowane wytwórni Pixar. Oprócz tego Ratchet & Clank: Rift Apart przyciąga uwagę bardzo dopracowanym gameplayem, stanowiącym ciekawe połączenie trójwymiarowej platformówki ze strzelanką. Dużą zaletą gry są także świetnie zaprojektowane lokacje, do których chce się powracać po ukończeniu fabuły.

Puyo Puyo Tetris 2

Dzieło studia Sonic Team to przykład interesującej gry logicznej dla 9-latka, w której rozgrywka sprowadza się do układania figur o różnych kształtach w odpowiedniej kolejności. Jak sam tytuł wskazuje, mamy do czynienia z połączeniem dwóch marek – kultowego Tetrisa oraz uroczych żelkowych stworków Puyo Puyo, które także należy dopasowywać w pary, aby po ich połączeniu doprowadzić do reakcji łańcuchowej, zyskując tym samym punkty.

WRC Generations

WRC Generations to świetna rajdowa gra na PC dla 9-latka, w którą zagramy także na konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo Switch. Jest to zupełnie inny tytuł niż Gran Turismo 7, ponieważ nie skupia się na wyścigach na zamkniętych torach, tylko traktuje o rajdach, gdzie zawodnicy nie rywalizują ze sobą w bezpośredni sposób, a jedynie walcząc o jak najlepszy czas. Produkcja została zaprojektowana w taki sposób, aby młodsi gracze mogli ustawić niższy poziom trudności, dzięki czemu dotarcie do mety nie będzie zbyt wymagające.

Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Gry turowe zazwyczaj są mocno skomplikowane, przez co dzieci mogłyby mieć problemy z ich ukończeniem – nie mówiąc już o potencjalnie brutalnej zawartości. Na szczęście Ubisoft przygotował świetną produkcję w tym stylu, w której wcielamy się w postacie z uniwersów Super Mario Bros. i Rabbids. Oprawa wizualna jest bardzo kreskówkowa, a przemoc bardzo umowna, dzięki czemu Sparks of Hope bez problemu można polecić 9-latkom.

Gra planszowa dla 9-latka

Planszówki od zawsze stanowiły bardzo ciekawą alternatywę dla gier wideo. Jeśli więc chcecie, aby wasza pociecha spędzała trochę mniej czasu przed telewizorem lub monitorem, to koniecznie zainteresujcie się tą gałęzią rozrywki – zwłaszcza że większość gier planszowych przygotowanych jest z myślą o kilku graczach, więc jest to dobry sposób na wspólne spędzenie czasu z synem lub córką. Polecane gry planszowe dla 9-latków to m.in. Monopoly, Dixit, Wsiąść do pociągu: Europa, Small World, Spin Master Jumanji czy Ubongo 3D.
Zdjęcie: Materiały prasowe Nintendo