Data publikacji:

Najlepsze kasy fiskalne dla dzieci. Jaką kasę sklepową wybrać?

Kasa fiskalna dla dzieci to zabawka, którą dziecko bawi się przez długi czas. Od drugiego roku życia wzrasta fascynacja „dorosłym” życiem. Dzieci jeszcze przez parę lat będą odgrywać scenki z życia. Jest to bardzo rozwijająca forma zabawy, warto więc przyjrzeć się zabawkom tego typu. Przedstawiamy kasę sklepową dla dzieci w wielu odsłonach!
najlepsze kasy fiskalne dla dzieci

Kasa sklepowa dla dzieci – dlaczego to dobra zabawka rozwojowa?

Kasa fiskalna dla dzieci umożliwia dziecku wkroczenie w dorosły świat. Udawanie różnych czynności, takich jak gotowanie czy wykonywanie zakupów, pozwala dzieciom na oswojenie się z codziennym życiem. Dzięki temu dziecko uczy się, jak wyglądają kontakty międzyludzkie. Przede wszystkim takie zabawy bazują na codziennej obserwacji. Jest to ważna umiejętność. Każde dziecko obserwuje bacznie swoje otoczenie, rodziców, sąsiadów. Następnie łączy zebrane informacje i w ten sposób buduje obraz świata i reguł, które nim rządzą. Zabawy w codzienne czynności sprawiają, że dzieci stają się pewniejsze siebie i są gotowe na to, by dalej zgłębiać świat.

Kasa do zabawy – przegląd

Prezentujemy przegląd kas zabawkowych dla dzieci. Wśród nich możemy wyróżnić drewniane kasy fiskalne, kasy wykonane z plastiku, a nawet kasy fiskalne z paragonem. Wiele kas fiskalnych dla dzieci wygląda jak prawdziwe!
Kasa fiskalna dla dzieci firmy Kruzzel posiada kasetkę z zabawkowymi pieniędzmi, wagę umożliwiającą ważenie produktów spożywczych, mikrofon oraz plastikową kartę. Dzięki takiemu zestawowi dziecko może bawić się w sprzedawcę bądź klienta i płacić zarówno gotówką, jak i kartą. Ta kasa fiskalna umożliwia również zabawę w ważenie warzyw i owoców. Zestaw ten posiada również zabawkowy skaner ręczny.
Kasa sklepowa firmy Goki to drewniana alternatywa dla tego typu zabawek. Posiada ona skaner z piszczącym przyciskiem. Wbudowany kalkulator elektroniczny pozwala na wbijanie cen i wykonywanie działań. Kasa ta posiada również rolkę papieru na paragony, która jest wymienna, więc po wyczerpaniu można zastąpić ją kolejną. Posiada również miejsce do odczytu karty płatniczej. Kasa sklepowa Goki została zaprojektowana w sposób przemyślany. Jest to estetyczna kasa fiskalna dla dzieci – mniej krzykliwa niż plastikowe kasy, jednak posiada równie wiele opcji zabawy.
Różowa kasa fiskalna marki Leantoys to marzenie wielu fanek różu. Kasa ta posiada wbudowany kalkulator, a także wysuwaną kasetkę na pieniądze. Posiada również mikrofon, więc dziecko może wezwać innych pracowników sklepu. W zestawie znajduje się również różowy koszyk na zakupy, a także zabawkowe produkty żywnościowe. Karta płatnicza również jest dołączona do tej kasy sklepowej. Różową przygodę z zakupami czas zacząć!
Kasa fiskalna z panelem dotykowym to kolejna propozycja w kategorii zabawkowych kas dla dzieci. Jest ona plastikowa, a panel z guzikami wykonany został z gumy. Zabawka ta wyposażona została w wiele elementów, co sprawia, że zabawa w sklep staje się bardziej rozbudowana. Znajdziemy tu wbudowany kalkulator, czytnik, a także szufladkę na pieniądze, którą możemy zamknąć na dołączony do zestawu kluczyk. Ponadto do kasy dołączono zestaw zabawkowych pieniędzy, kartę kredytową oraz znikopis. Taki zestaw umożliwi wspaniałą zabawę zarówno najmłodszym, jak i tym trochę starszym dzieciom.

Supermarket dla dzieci – różne propozycje

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć supermarketów! Sklep umożliwia zabawę w większą liczbę osób, a także odgrywanie kolejno wielu ról. Posiadając supermarket, dziecko uczy się porządku przez układanie towarów na półkach. Możemy również uczyć dziecko używania zwrotów grzecznościowych, co zaprocentuje w przyszłości.
Supermarket ten posiada kasę fiskalną, półki i różnego rodzaju zabawkowe produkty. Mamy tu więc owoce, warzywa, pieczywo, ale i opakowania kawy, puszki oraz jogurty. Zróżnicowane produkty sprawiają, że zabawa staje się urozmaicona. W zestawie otrzymujemy również kosz na zakupy.
Supermarket ten wyróżnia się pięknym, miętowym kolorem. Posiada również wózek na kółkach oraz szeroki asortyment zabawkowych produktów spożywczych.

Co jeszcze oprócz sklepu do zabawy?

Waga z odważnikami to jedna z propozycji uzupełniających zabawę w sklep. Dziecko uczy się używania odważników, a także wykształca poczucie wagi różnych przedmiotów. Jest to zabawka, która uczy poprzez eksperymentowanie. Do tego jest ona estetyczna i dobrze wykonana.
A gdy wrócimy z zakupów… Czas na gotowanie! Zabawkowa kuchnia to kolejna uwielbiana przez dzieci zabawka, która używana jest nawet latami. Dzieci zafascynowane obserwowaniem rodziców w kuchni, również chcą zostać mistrzami gotowania. I dobrze! Po zakupach w zabawkowym sklepie, dziecko ugotuje nam obiad. Zabawy w udawanie dorosłych wciągają najmłodszych na wiele godzin. Nic dziwnego – akcesoria kuchenne i sklepowe są dopracowane i estetyczne, a dzieci w końcu mogą poczuć się jak dorośli i kasować produkty oraz gotować niesamowite dania. 
Pozwólmy dzieciom wkroczyć w magiczny świat zabawy i stańmy się partnerami w odgrywaniu ról, a dziecko poczuje się ważne i docenione.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Justyna Belkiewicz