Data publikacji:

Kredki do wanny dla dzieci – czy warto je kupić?

W twoim dziecku drzemie mały artysta, który najchętniej rysowałby na wszystkim – kartkach, ścianach i meblach? Jeśli tak, koniecznie poznaj bliżej rewolucyjne akcesoria, jakimi są… kredki do wanny! Są całkowicie zmywalne i bezpieczne oraz pozwolą twojemu dziecku na zużycie pokładów kreatywności podczas codziennej kąpieli.
Kredki do wanny
Twoje dziecko uwielbia rysowanie? Doskonałym upominkiem dla każdego małego artysty okażą się kredki do kąpieli, zapewniające fantastyczną zabawę, a jednocześnie bezpieczne i zmywalne. Sprawdź i wypróbuj je, a zapewniamy, że twój maluch nie będzie chciał opuszczać wanny lub brodzika prysznicowego!

Czym są kredki do wanny?

Kredki do kąpieli wyglądają jak zwyczajne kredki świecowe, z tą różnicą, że są wykonane z delikatnych, niebarwiących materiałów. Zazwyczaj produkuje się je z wosku i otrębów zbożowych, a zastosowane barwniki są naturalne i łatwe do usunięcia.
Większość kredek do wanny zawiera aplikatory, które pozwalają na bieżąco wydobywać odpowiednią ilość kredki. Dzięki temu akcesoria nie rozmiękają w wodzie i mogą służyć dziecku przez znacznie dłuższy czas.
Z kredkami do wanny dziecko może doskonale bawić się podczas codziennej kąpieli, używając ich nie tylko na armaturze, ale i ścianach czy szybach. Kredki łatwo zmywają się także z luster. Po zakończonej zabawie wystarczy wilgotna gąbeczka, by całkowicie usunąć rysunki z dowolnej powierzchni. Mało tego – kredkami do wanny maluch może pomalować nawet siebie samego!
Uwaga – kredki do wanny są łatwo zmywalne z gładkich powierzchni, takich jak kafle czy porcelana, jednak mogą być trudne do usunięcia z szorstkich lub porowatych przedmiotów (np. ze ścian malowanych farbą lub z tapet).

Kredki do kąpieli – czy są bezpieczne?

Kredki do wanny dla dzieci opatrzone odpowiednimi certyfikatami są całkowicie bezpieczne. Jak wspomnieliśmy, produkowane są z naturalnych i nieszkodliwych składników, dlatego nie wyrządzą szkody zarówno maluchowi, jak i środowisku naturalnemu. Nie ma przeciwwskazań ku temu, by spłukiwać rozpuszczone kredki w odpływie wanny czy prysznica.

Zalety kredek do malowania wanny

Czemu warto podarować dziecku kredki do kąpieli? Te argumenty na pewno cię przekonają!

Łatwo zmywalne

Ile razy zdarzyło ci się znaleźć „dzieło” autorstwa swojej pociechy na ścianie lub szafie? Jeśli twój maluch uwielbia rysować po wszystkim, kredki do wanny okażą się doskonałym i mało inwazyjnym rozwiązaniem! Ze sprzętów łazienkowych oraz kafli spłukują się bez trudu, dlatego możesz ustalić z dzieckiem, że to właśnie łazienka będzie jego prywatną galerią sztuki.

Pobudzają kreatywność

Nie jest tajemnicą, że zabawy plastyczne doskonale oddziałują na mózg dziecka, rozwijając wyobraźnię, kreatywność, ale także zdolności manualne. Poprzez rysowanie kredkami do kąpieli twój malec wzmocni ważne umiejętności. Odtąd kąpiel stanie się także świetną okazją do nauki kolorów.

Zachęcają do kąpieli

Twoje dziecko nie przepada za kąpielą? Kredki do wanny na pewno zachęcą malucha do codziennego higienicznego rytuału. Poza kredkami w tym celu możesz sięgnąć po inne zabawki kąpielowe, na przykład naklejki czy pływające zabawki.

Tanie

Kredki do kąpieli dla dzieci to niedrogie zabawki, które jednocześnie są bardzo wydajne. Koszt małego opakowania kredek do wanny to zaledwie kilkanaście złotych. Większe zestawy kupisz już za około 30 złotych.

Jakie kredki do wanny dla dzieci wybrać?

Na co zwrócić uwagę, poszukując kredek do kąpieli dla dziecka? Sprawdź!

Bezpieczeństwo

Jak wszystkie akcesoria dla dzieci, kredki do wanny muszą być przede wszystkim bezpieczne. Przed zakupem sprawdź, czy posiadają niezbędne certyfikaty oraz czy zostały wykonane z naturalnych surowców, które nie zaszkodzą dziecku. Kredki do wanny nie powinny być również szkodliwe dla środowiska. Pamiętaj też, że kredki do wanny to zabawki odpowiednie dla dzieci powyżej 3. roku życia. W przypadku młodszych maluchów istnieje ryzyko zadławienia się fragmentem kredki.

Kolory

Na rynku znajdziesz zarówno mniejsze, jak i większe opakowania kredek do kąpieli. Zdecyduj wraz z dzieckiem, jakie kolory będą mu najbardziej potrzebne.

Dodatkowe właściwości

Niektóre kredki do kąpieli są wyposażone na przykład w przyssawkę, która pozwala wygodnie umocować opakowanie w okolicach wanny czy prysznica. W zestawach kredek często dostępne są także szablony do odrysowywania kształtów.

Polecane kredki do wanny

 • Jeśli szukasz dobrych i tanich kredek do kąpieli dla dziecka, sprawdź zestaw Colorino, w którym znajduje się 5 intensywnych kolorów. Kredki zapewniają łatwe rysowanie na gładkich powierzchniach i są bardzo wydajne.
 • Nieco droższe kredki Kitpas zachwycą malucha dzięki wyjątkowemu designowi – każda z nich wygląda jak rybka! W zestawie znajdują się 3 pastelowe kolory.
 • W zestawie Buddy&Barney twoja pociecha znajdzie aż 8 kolorów kredek oraz gąbeczkę, która ułatwi zmywanie rysunków.
 • Komplet kredek do wanny Branded Toys poza samymi kredkami zawiera gąbeczki oraz szablony, które pozwolą dziecku na łatwe odrysowywanie fantazyjnych kształtów. Do zestawu dołączono również plecaczek.
 • Kredki do wanny – podsumowanie

  Kredki do wanny to fantastyczna propozycja dla wszystkich dzieci, które uwielbiają rysować i nie ograniczają się wyłącznie do bloku rysunkowego lub zeszytu. Bezpieczne i łatwo zmywalne kredki umilą codzienną kąpiel, jednocześnie rozwijając kreatywność malucha.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Joanna Plech