Data publikacji:

Najlepsze zabawki do wody. Do kąpieli i do nauki pływania

Twoje dziecko uwielbia się pluskać? Mogłoby przez pół dnia nie wychodzić z wody? Sprawdź, jakie zabawki i akcesoria umilą mu czas, a jakie nauczą go pływać.

Zabawki do wody dla malucha

Żółwica i trzy żółwiątka zachęcają, by szybko nie wychodzić z kąpieli. Sprawdzą się również podczas zabawy w płytkiej wodzie jeziora. Mały żółw przyczepia się do skorupy swojej mamy, jak maluch, którego rodzic trzyma na rękach, gdy razem oddalają się od brzegu. To doskonały sposób, by pokazać, że każde dziecko na samym początku nieco obawia się wody.

Popularność Świnki Peppy i jej rodziny jest niepodważalna. To nie superbohaterka, to dziewczynka z sąsiedztwa, której przygody są opowieścią o codzienności przeciętnej rodziny. Motyw kąpieli, czy nawet samej nauki pływania pojawił się w kilku odcinkach serii. Dlaczego więc nie kąpać się razem z Peppą? Figurki Peppy, jej brata Georga, Mamy Świnki i Taty Świnki pozwalają na tworzenie różnych scenariuszy sytuacji, które mogą przytrafić się w wodzie.

George skoczył na Peppę? Peppa chcę wyjść poza obszar wyznaczony w wodzie przez rodziców? To niebezpieczne. George ma wodę w nosie i płacze (figurki mogą nabierać wody i puszczać fontannę przez ryjek!)? Jak powinna zachować się starsza siostra? Trenowanie niestandardowych sytuacji, które mogą przydarzyć się w wodzie to sposób na uniknięcie kłopotów. I wspaniała zabawa z bohaterami ulubionej kreskówki.

Slimy (Slajmy) to must have ostatnich kilku lat. Dzieci kochają gluty. Mogą spędzać godziny, bawiąc się w ten sposób. A co jeśli okaże się, że naraz kąpiesz się w glucie? Rewelacja! Glibbi Slime zamienia wodę w kolorową masę. Dziecko znajduje się nagle w zupełnie innym świecie, którym rządzą niepowtarzalne zasady. Chcesz przekazać maluchowi, że woda, to zupełnie inna rzeczywistość? Świetnie się w niej bawicie, ale życie toczy się na brzegu. Porównaj to z przemianą wody w masę.

Podkreśl, że zmieniło się środowisko, a tym samym zmieniły się warunki. Poruszasz się wolniej, mniej widzisz. Zmysły muszą być wyostrzone. Dzieci, które uwielbiają wodę często nie widzą potrzeby, by zachowywać ostrożność, bo nie wyczuwają różnicy między tymi dwoma światami. Kąpiel w slimie tę różnicę nakreśla. A ile przy tym zabawy!

Gąbka do kąpieli w kształcie zwierzątka lub owocu

Ileż to razy zdarzyło się, że twój maluch wpadł w panikę, kiedy w jeziorze nadepnął na jakąś roślinę? Bo jak to możliwe, że podłoże nie jest jednolite? Że to nie tylko miękki piasek? Wiedzieć, że w jeziorze rosną wodorosty, to jedno. Poczuć je na własnej skórze, to zupełnie co innego. Pomyśl, że już w wannie lub na basenie możesz przyzwyczajać dziecko do tego, że woda to środowisko, które tętni życiem. Gąbki w kształcie zwierząt bardzo ci w tym pomogą. Ciężka gąbka na dnie wanny. Lekka gąbka na powierzchni. Czy można umyć się w spokoju? Nie da. Życie.

Dziecko oswojone z wodą jest gotowe, aby rozpocząć naukę pływania. Konkretne akcesoria pomagają utrzymać się na wodzie. Inne wspierają początkującego pływaka w nauce nurkowania.

Akcesoria do nauki pływania dla dzieci

Dmuchane siedzisko. Odpowiednie dla najmłodszych. Można porównać je do wodnego chodzika. Jest dużo bardziej stabilne niż dmuchane koło, fotel, materac. Dziecko uczy się więc poruszać po wodzie, nie tracąc przy tym równowagi.

Płetwa do nauki pływania

Hit. Komplet pasów mocuje płetwę na plecach twojego dziecka, dzięki czemu jego ruchy nie są skrępowane. Im więcej płetwy znajduje się pod wodą, tym większe jest wyparcie. Działa ono nie na ręce, ale – zupełnie jak w naturalnej pozycji – na grzbiet. Właśnie dlatego płetwa od samego początku kształtuje poprawną technikę pływania. Dla poczatkujących pływaków – idealna. Wskazana jednak także dla tych, którzy potrafią pływać, ale chcieliby poprawić swoje umiejętności właśnie pod kątem poprawności technicznej.

Rękawki do pływania

Deska lub makaron to klasyczne sposoby na szkolenie swoich umiejętności. Korzystało z nich pokolenie lat 90tych, korzystają i teraz ich dzieci. Sprawdzone metody często są najlepsze, bo doświadczenie uczy. Eliminuje błędy, weryfikuje założenia. A fakt, że większość szkół pływackich korzysta z akcesoriów tego typu, może być ich najlepszą rekomendacją. 

Zabawa w nurkowanie dla dzieci

Kto utrzymuje się na wodzie, w pewnej chwili zaczyna marzyć o tym, by przekonać się, co znajduje się pod powierzchnią. To w końcu inny świat – dobrze o tym wiemy, bo przecież uczulano nas na to podczas nauki pływania. Lubimy uczyć się poprzez doświadczenie. Dzieci tę potrzebę mają jeszcze bardziej rozwiniętą niż dorośli. Nogi są już w wodzie. Jaki jest więc następny krok? Nie może być inaczej – tylko nurkowanie.

Zabawki do nurkowania wspierają poczatkujących nurków. Postaw przed dzieckiem wyzwanie. Wrzuć do wody elementy i zachęć swojego malucha, aby wyłowił ich jak najwięcej. Dziecko, które dopiero uczy się nurkować, będzie ćwiczyło oddech oraz prawidłowo szacowało czas, który ma spędzić pod wodą, aby móc wykonać konkretną czynność.

Producenci zabawek proponują różne wzory. Mogą to więc być typowe pałeczki, pierścienie (ciekawa sugestia ze względu na to, że niektóre pierścienie mieszczone pod wodą „stają w pionie” i łatwo po nie sięgnąć), albo zupełnie nieszablonowe zabawki przypominające podmorskie istoty, które zapraszają do wspólnej zabawy.

A w Ceneo.pl znajdziecie najlepszy wybór zabawek dmuchanych na plażę.

Autorka: Barbara Szega