Data publikacji:

Jaki prezent dla fana kosmosu wybrać?

Fascynacja kosmosem to nie tylko hobby dla dzieci, ale również zainteresowanie wielu dorosłych. Jeśli masz w swoim otoczeniu kogoś, kto interesuje się tym tematem, z pewnością sprawisz mu radość, wybierając odpowiedni upominek. Sprawdź, jaki prezent dla fana kosmosu będzie dobrym pomysłem dla dzieci w różnym wieku, w tym dla nastolatków.
prezent dla fana kosmosu

Ciekawe zabawki dla fana kosmosu

Mając wśród najmłodszych członków rodziny miłośników planet, galaktyk i astronautów, warto się zdecydować na prezent dla fana kosmosu w postaci ciekawej zabawki, książki czy gry planszowej, najlepiej o edukacyjnym charakterze. Mogą to być np. modele rakiet, statków kosmicznych czy planet, dostosowane do wieku malucha. Taki prezent pozwoli dziecku rozwijać wyobraźnię oraz pogłębiać zainteresowania.
Pomysłów na świetny prezent dla fana kosmosu jest oczywiście bardzo dużo. Można rozważyć zabawki interaktywne związane z kosmosem, gry komputerowe czy aplikacje edukacyjne, komiksy kosmiczne lub filmy animowane bądź dokumentalne. Ważne jest, aby upominek był dopasowany do wieku dziecka oraz jego zainteresowań, a wówczas na pewno sprawi mu radość i pozwoli na rozwijanie galaktycznej pasji.

Prezent dla najmłodszych dzieci – zabawka kosmos

Dla małych dzieci w wieku około 2–3 lat świetnym prezentem będą proste zabawki oraz książeczki czy kolorowanki nawiązujące do tematyki kosmosu. Przykładem rozwijającej zabawki mogą być puzzle przestrzenne „Kosmos” od CzuCzu, które przedstawiają kolorowy Układ Słoneczny i gotowych na nowe przygody astronautów.
Najmłodsze pociechy z pewnością znają Kicię Kocię. W jednej z książeczek z jej przygodami maluchy mogą znaleźć podstawowe informacje o gwiazdach, kosmosie i podróżach kosmicznych. „Kicia Kocia w kosmosie” będzie dobrym prezentem dla dzieci w wieku 2–3 lat.
Dla pociech w wieku 2–4 lat świetnym prezentem będą zestawy klocków LEGO DUPLO z motywami kosmicznymi, na przykład Lot promem kosmicznym, w którym dzieci mogą zbudować własny statek kosmiczny, a następnie bawić się w podróże po różnych galaktykach. 
Ciekawa zabawka dla fana kosmosu w wieku 4–6 lat to np. Magnetibook, Kosmos – magnetyczna układanka, która polega na układaniu na planszy magnesów, tworzących rakiety i statki kosmiczne, satelity oraz inne elementy znajdujące się poza granicami wzroku. Jest to świetny sposób na rozwijanie kreatywności i wyobraźni najmłodszych.
Dobrym prezentem dla fana kosmosu mogą być też ubrania, pościel czy różne akcesoria szkolne z motywami galaktycznych podróży, np. tornister, piórnik czy zeszyt.

Gra lub zabawka kosmos dla starszych dzieci – co warto wybrać?

Ciekawym prezentem dla fana kosmosu w wieku około 7–11 lat będą gry edukacyjne. Taki upominek pozwoli na poznanie tajemnic kosmosu w zabawie, rozwijanie zdolności logicznego myślenia, zapamiętywania oraz poszerzanie wiedzy związanej ze wszechświatem. Przykładem może być popularna gra na kodowanie – Zakodowany kosmos, która stanowi prawdziwą galaktyczną podróż, w której gracze wcielają się w rolę nawigatorów statków kosmicznych i uczą się zasad kodowania, aby odpowiednio ułożyć trasy w międzygwiezdnych bazach. 
Wartą uwagi zabawką dla fana kosmosu jest też gra familijna Dzieci kontra Rodzice. Ale kosmos, przy której dobrze spędzą czas dzieci w wieku szkolnym, nastolatki oraz rodzice. W grze znajdują się pytania związane z podróżami kosmicznymi i naszą galaktyką.
Świetną zabawką dla fana kosmosu mogą być też zestawy kreatywne, takie jak np. Rakieta kosmiczna firmy 4M. To zestaw do eksperymentów naukowych z latającą rakietą, która może unieść się nawet na wysokość 15,5 metra. Zawiera instrukcje przygotowania i wystrzelenia rakiety oraz garść przydatnej wiedzy o kosmosie. 

Prezent dla fana kosmosu w wieku nastoletnim

Jeśli poszukujesz prezentu dla starszych dzieci, zestawy do składania modeli rakiet czy statków kosmicznych mogą być świetnym wyborem. Taki upominek pozwoli im ćwiczyć zdolności manualne, kreatywność oraz zgłębiać wiedzę związaną z interesującym je tematem. Na rynku dostępne są różne modele, od tych przeznaczonych dla najmłodszych po bardziej zaawansowane dla starszych dzieci. Dla fanów klocków LEGO polecamy rozbudowany zestaw do składania rakiety Apollo 11 z serii LEGO Education. 
Z pewnością dobrym pomysłem będą też książki i filmy na temat kosmicznych podróży oraz odkryć. Mogą to być popularnonaukowe pozycje dotyczące historii lotów kosmicznych czy też science fiction opowiadające o przyszłości międzygalaktycznych podróży. Jeśli chcesz zaskoczyć bliską osobę, możesz również rozważyć zakup biletu na seans filmu kosmicznego w planetarium, jeśli takie wydarzenia są organizowane w twojej okolicy. 
Z kolei dla młodych osób zainteresowanych nie tylko kosmicznymi podróżami, ale również samą astronomią, dobrym prezentem będzie teleskop, który pozwoli obserwować kosmiczne cuda z własnego tarasu czy ogrodu.

Oryginalny prezent dla fana kosmosu – kosmiczne przebranie

Jeśli poszukujesz upominku dla dziecka, które lubi przebieranki, kostium tematyczny może być świetnym wyborem. Co ważne, jest to dobry pomysł na prezent dla fana kosmosu w każdym wieku. Dostępne są różne propozycje przebrań dla dzieci, a także dla dorosłych, którzy chcieliby dołączyć do zabawy. 
Przebrania mogą być świetnym dodatkiem do urodzinowego przyjęcia zorganizowanego w klimacie podróży kosmicznych. Dzieci w strojach astronautów będą się wspaniale bawić, przygotowując wspólnie makiety statków czy budując rakietę kosmiczną, np. z kartonów przyozdobionych kolorowymi farbami i folią spożywczą. Galaktyczny klimat pomogą stworzyć akcesoria z motywami kosmosu, m.in. balony, serwetki, talerzyki czy czapeczki.
Zdjęcie: Envato Elements
Rita Turbiarz
Rita Turbiarz

Chętnie piszę o tematach związanych ze zdrowiem, aktywnością fizyczną, dbaniem o dom i ogród oraz o ciekawych książkach, filmach i grach (dla dużych i małych), chociaż spod mojego pióra wychodzi o wiele więcej. Gdy już oderwę się od klawiatury, to ćwiczę jogę, staram się coraz lepiej poznawać roślinną kuchnię i marzę o własnym psiaku – może kiedyś!