Data modyfikacji:

Jaki prezent na mikołajki dla 9-latki?

Prezent dla 9-latki dziewczynki powinien być przemyślany. Dziecko w tym wieku ma już często sprecyzowanie oczekiwania i marzenia, więc odkładanie zakupu na ostatnią chwilę lub wybór czegoś na szybko może się nie sprawdzić. 9-latki zwykle podążają za tym, co jest modne, i pragną rzeczy, które mają ich rówieśniczki. Z drugiej strony mają określone zainteresowania, co również może być podpowiedzią w wyborze prezentu mikołajkowego.
girl with Christmas gift

Prezent na mikołajki dla 9-latki

 • Klocki Lego – świetne klocki dla 9-latki. Charakteryzują je motywy typowo dziewczęce oraz piękna kolorystyka. 9-latki potrafią być bardzo skupione na wykonywaniu zadań, a układanie klocków rozwija spostrzegawczość wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną czy logiczne myślenie. Składanie klocków jest też dobrą okazją do wspólnego spędzania czasu wolnego, do działania razem w rodzinie.
 • Maszyna do szycia – marzenie niejednej dziewczynki w tym wieku. 9-latki podejmują już próby szycia ubranek dla lalek czy pierwszych maskotek, a własna maszyna pozwoli poczuć się wyjątkowo i doroślej. Oczywiście, te w dziecięcej wersji są w pełni bezpieczne.
 • Zestaw do robienia bransoletek – większość dzieci uwielbia wykonywanie prac plastycznych i kreatywnych, a taki zestaw koralików jest świetnym prezentem na mikołajki dla 9-latki. Dziewczynki, wytwarzając różnego rodzaju produkty, mają duże poczucie sprawstwa i samodzielności, a nade wszystko satysfakcji. Koraliki mogą posłużyć do wykonywania bransoletek, ale też naszyjników, i do późniejszego obdarowywania nimi rówieśniczek czy rodziny.
 • Fabryka mydełek – kolejny pomysł na kreatywny prezent dla 9-latki. Nie dosyć, że samo tworzenie sprawia dużą radość, to powstaje produkt, którego można używać na co dzień. Bogactwo kolorów, zapachów, kształtów i spektakularny efekt murowany.
 • Markery do tkanin – a może by tak stworzyć coś, co będzie można zaprezentować na sobie samym – na ubraniach czy na obuwiu? Świetny pomysł na prezent dla małej artystki, która będzie mogła tworzyć w bezpieczny sposób.
 • Długopis 3D – fenomenalny długopis, za pomocą którego można pisać w układzie pionowym. Kształty powstają dzięki działaniu promieniowania UV, co jednak dla dziecka jest w pełni bezpieczne. Rysowana kreska utrwala się, co umożliwia tworzenie w układzie trójwymiarowym. Ma możliwość zastosowania wielu kolorów.
 • Malowanie po numerach – bardzo modny w ostatnim czasie sposób malowania, który odpręża, pozwala się wyciszyć, a jednocześnie skoncentrować. Nie trzeba być uzdolnionym plastycznie, by stworzyć artystyczne dzieło.
 • Hodowla kryształów – prezent wymagający samodzielności i cierpliwości. Wyhodowane kryształy zniewalają pięknymi kolorami i kształtami. Niektóre kryształy potrafią świecić w ciemności. Gotowy kryształ świetnie zaprezentuje się na półce.
 • Zestaw lakierów do paznokci – która dziewczynka nie pragnie malować się jak mama? Zestawy lakiery w wersji dziecięcej zawsze będą udanym prezentem. Dobrym pomysłem jest urządzenie z dzieckiem wieczoru spa połączonego z nakładaniem maseczki i malowaniem paznokci. Każda 9-latka chce czuć się wyjątkowa!
 • Woda toaletowa – zaskoczy i ucieszy każdą 9-latkę. Dziewczynka w tym wieku zaczyna przykładać większą uwagę do tego, jak wygląda i jak się ubiera. Woda toaletowa daje namiastkę dorosłości, ale w dziecięcym wydaniu. Wszystko to, o czym marzy dziewczynka.
 • Pamiętnik – najlepiej zamykany, któremu można powierzyć swoje sekrety lub wpisy bliskich osób.
 • Szkatułka - przyda się każdej dziewczynce. Niektóre są z pozytywką, inne z wysuwanymi szufladkami. Świetny pomysł na przechowywanie drobiazgów, drobnej biżuterii (kolczyków, pierścionków, bransoletek), gumek i spinek do włosów.
 • Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Anna Chmielewska