Infekcję wirusową leczy się objawowo, zabiegając odwodnieniu maluszka i zabezpieczając go przed bólem za pomocą bezpiecznych leków przeciwbólowych. Możesz też wypróbować specjalne płyny nawadniające dla dzieci, które dostaniesz w aptekach (także tych internetowych).
W przypadku alergii pokarmowej u starszego dziecka należy się skonsultować z alergologiem i dietetykiem, który ułoży odpowiedni dla maluszka jadłospis. Leczenie polega na stosowaniu diety eliminacyjnej, która wyklucza spożywanie alergenu, który wywołuje objawy. To leczenie objawowe. Objawy alergii pokarmowej u niemowląt i dzieci karmionych piersią powinny być leczone za pomocą modyfikacji diety mamy karmiącej.
Na co dzieci są uczulone? To kwestia indywidualna i trudno na to pytanie odpowiedzieć bez dalszej diagnostyki. Dzieci często uczulają się na antygeny pochodzenia mlecznego, na soję, jajka, orzechy i różnego rodzaju zboża. Jeśli podejrzewasz, że twoje dziecko ma objawy alergii, koniecznie porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem pediatrą lub umów się na wizytę do alergologa prywatnie.
Śluz z krwią w kale dziecka – o czym świadczy?
Krew w kupce dziecka zawsze budzi niepokój u rodziców. Przyczyn takiego objawu może być wiele. Dużo może powiedzieć już, jak stolec wygląda. Krew ze śluzem może mieć postać niteczek ułożonych na powierzchni kupki. Może być żyworóżowa lub ciemna, prawie czarna. W przypadku świeżej krwi wiadomo, że do krwawienia doszło w końcowym odcinku układu pokarmowego, ponieważ krew nie została strawiona. Ciemna, czarna krew pochodzi z żołądka, ponieważ została już strawiona przez odpowiednie enzymy i dlatego ma taką barwę.