Data modyfikacji:

Zabawy na Halloween dla młodzieży, czyli co robić w Halloween

Halloween zbliża się coraz większymi krokami. Święto, które przywędrowało do Polski ze Stanów Zjednoczonych, z roku na rok jest coraz chętniej obchodzone. Nie można zaprzeczyć, że towarzyszy mu mroczny, pełen dreszczyku klimat. Jak sprawić, że wieczór będzie jeszcze ciekawszy? Planując zabawy na Halloween dla młodzieży! Sprawdź nasze pomysły na to, jak przygotować Halloween, aby było niezapomniane!
zabawy na halloween dla młodzieży

Jak przygotować Halloween? Tego nie może zabraknąć!

Zanim podpowiemy ci, jakie zabawy na Halloween dla dzieci i młodzieży będą strzałem w dziesiątkę, warto najpierw sprawdzić, w jaki sposób przygotować całą oprawę tego wydarzenia. A jest w czym wybierać, bo do symboli amerykańskiego święta należy przede wszystkim dynia.
Jak przygotować ją na Halloween? Już na tym etapie można rozpocząć zabawę, planując wspólne wydrążanie dyni. Najpopularniejszym motywem są wyszczerbione zęby i złowrogie oczy, których nie może zabraknąć i w tym roku. Jeśli twoje dziecko może się ich bać, to zamiast tego przygotujcie wspólnie uśmiechniętą halloweenową dynię. Przed rozpoczęciem zabawy koniecznie zapal w środku świeczkę. Efekt będzie piorunujący!
Jakich innych symboli i ozdób nie może zabraknąć w trakcie zabawy na Halloween dla młodzieży i dzieci? Oczywiście ozdobnych, najlepiej pluszowych pająków i sztucznych pajęczyn porozwieszanych po kątach. Równie znakomicie sprawdzą się duchy, nietoperze, czarne koty, czarownice i szkielety. Im mroczniej i zabawnie, tym lepiej!

Cukierek albo psikus, czyli najpopularniejsza zabawa na Halloween dla dzieci

Jeśli chcesz, aby dzieci poczuły się jak w trakcie prawdziwego Halloween obchodzonego w Stanach Zjednoczonych, to jedynym słusznym wyborem jest zabawa cukierek albo psikus. Jak z pewnością się domyślasz – to po prostu chodzenie od domu do domu w sąsiedztwie, koniecznie w oryginalnych przebraniach.
Z uwagi na to, że nie wszyscy w Polsce obchodzą Halloween, to warto odwiedzać tylko te domy i mieszkania, w których widać dekoracje – dynie albo pajęczyny. Dzięki temu możesz mieć pewność, że w środku będą czekać na dzieci smaczne upominki. Najczęściej są to cukierki i żelki, ale niektórzy dają także owoce. Zadbaj o to, aby każdy nastolatek albo maluch miał ze sobą worek lub pustą poszewkę na poduszkę, do których będzie mógł zbierać słodkie zdobycze.

Wybraliśmy najlepsze zabawy na Halloween dla młodzieży!

Nie masz pomysłu, jakie zabawy przygotować na Halloween dla młodzieży? Przychodzimy z pomocą! Fantastycznym wyborem jest zorganizowanie zawodów w robieniu mumii. Brzmi tajemniczo, prawda? Zabawa polega na podzieleniu grupy w pary. Każda z nich ma jeden cel – jak najszybciej owinąć partnera albo partnerkę papierem toaletowym w taki sposób, aby jak najlepiej przypominał mumię. Liczy się nie tylko czas, ale także kreatywność!
Równie znakomitym pomysłem, zwłaszcza dla starszej młodzieży, jest stworzenie kręgu mrocznych opowieści. Sama zabawa polega po prostu na opowiadaniu strasznych historii z pamięci lub czytaniu ich w internecie. Najlepiej stworzyć wcześniej klimat w pomieszczeniu – zgasić światła i zapalić świeczki. Gęsia skórka gwarantowana!
Co powiesz na halloweenowy tor przeszkód? To zabawa dla młodzieży i dzieci, której długo nie zapomną. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Zacznij od wyznaczenia startu, mety i trasy w pomieszczeniu. Najlepiej zrobić to przy użyciu papieru toaletowego albo sztucznej pajęczyny. Sprawdzą się też dynie. Na drodze do celu warto ustawić przeszkody lub przygotować karteczki z zadaniami. Wygrywa ten, kto jako pierwszy dotrze do mety.

Zawsze trafiona zabawa na Halloween dla dzieci i młodzieży? Gry planszowe i kalambury!

Bez względu na to, czy planujesz zabawę na Halloween dla młodzieży, czy dla dzieci – gry planszowe są zawsze trafionym wyborem. Możesz pokusić się o zakup planszówki związanej tematycznie z tym świętem lub po prostu przygotować kilka ulubionych propozycji i dać wybór uczestnikom zabawy.
Budżetową zabawą na Halloween dla dzieci i młodzieży są znane i lubiane kalambury. W tym dniu warto jednak zadbać o to, aby zgadywaniu towarzyszył dreszczyk emocji. Właśnie dlatego świetnym pomysłem jest przygotowanie haseł związanych z Halloween, takich jak wampir, wilkołak, strach na wróble, czarownica, zombie, pająk czy mumia. Przed rozpoczęciem zabawy koniecznie włącz nastrojową muzykę.

Szukasz pomysłu na Halloween dla dzieci? Sprawdź te zabawy dla maluchów w przedszkolu

Nie tylko młodzież chętnie obchodzi Halloween. Jak się okazuje – co roku z okazji Halloween są organizowane zabawy dla dzieci w przedszkolu. Jeśli szukasz pomysłu na zapewnienie rozrywki maluszkom, to polecamy ci na przykład kolorowanki tematyczne – z dyniami, strachami na wróble albo czarownicami.
Fajnym pomysłem jest także skakanie przez miotłę oraz łowienie jabłek. Podczas drugiej zabawy należy zawiązać oczy dziecku, którego zadaniem jest wyłowienie owocu z miski z wodą… przy pomocy zębów! Gwarantujemy mnóstwo śmiechu i frajdy.

A może seans filmowy zamiast zabaw na Halloween dla młodzieży?

Świetnym pomysłem jest przygotowanie się nie tylko na zabawy na Halloween dla młodzieży, ale także na seans filmowy, podczas którego można wyświetlić albo produkcję związaną typowo z tym świętem, albo dowolny straszny film. Dreszczyk emocji będzie doskonałym zakończeniem tego wieczoru.
W przypadku młodzieży polecamy ci takie filmy jak „Hokus Pokus”, „Od zmierzchu do świtu” czy „Sok z żuka”. Z kolei dla młodszych fanów Halloween odpowiednie będą takie produkcje jak „Góra czarownic”, „Kacper”, „Straszny dom” albo „Scooby Doo na Wyspie Zombie”.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.