Cztery super planszówki dla przedszkolaka

0

Gracie ze swoimi przedszkolakami w planszówki? Jeżeli nie, koniecznie spróbujcie! Obserwuję wiele pozytywnych zmian odkąd w naszym domu zagościły gry. Dziedzic z coraz większą godnością przyjmuje porażkę, lepiej radzi sobie z  liczeniem i myśleniem strategicznym, a my w ciekawy sposób spędzamy czas. W co grać z przedszkolakiem? Zobaczcie najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje dla graczy w wieku od 4 lat.

Warcaby

Stara, poczciwa gra naszego dzieciństwa pojawiła się na naszym stole dopiero niedawno i od razu stała się numerem jeden. Warcaby to świetne wprowadzenie do gry w szachy. Uczą myślenia strategicznego i przewidywania ruchów przeciwnika oraz uważnej obserwacji i skupienia. Dziedzic je pokochał miłością bezgraniczną i z gry na grę coraz lepiej sobie radzi. Najlepsze jest to, że raz już mnie ograł…Od tej pory nie lekceważę żadnego przeciwnika – nawet tego, który ma trochę ponad metr wzrostu.  I jeszcze jedna, ogromna zaleta – warcaby to gra na długie lata, a kosztuje grosze – w przeciwieństwie do wymyślnych planszówek za które trzeba zazwyczaj zapłacić dużo więcej.

Warcaby, Chińczyk, od 10,99 zł

Grzybobranie

Klasyczna planszówka, w której rzucamy kostką i chodzimy pionkiem. Plansza to tajemniczy las, w której zbiera się grzyby i spotyka różne zwierzaki. Można też trafić do chatki czarownicy, która za pobyt kasuje opłatę w postaci grzyba. Jeżeli gracz nie jest zainteresowany taką wymianą, gości u wiedźmy do czasu, aż wyrzuci nieparzystą liczbę oczek. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów (1 za każdy jadalny grzyb, -1 za muchomora, 1 za dotarcie do mety).

Więcej o Grzybobraniu pisałam TUTAJ.

Grzybobranie, od 36,92 zł

Nogi stonogi

Świetna gra ucząca kolorów i prostych rachunków oraz rozwijająca logiczne myślenie. Chodzi o to, by zdobyć jak najwięcej butów dla swojej stonogi. Na kostkach, zamiast tradycyjnych oczek, znajdziemy kolorowe papucie i skarpety. Rzucamy trzy razy zbierając ich jak najwięcej (jeśli udało mu się wyrzucić dwa buty w tym samym kolorze, otrzymuje płytkę z dwiema nogami. Za trzy identyczne symbole gracz otrzymuje płytkę z trzema nogami, a wyrzucenie na kostkach czterech butów w tym samym kolorze sprawia, że stonoga rośnie o cztery nogi.

Nogi stonogi, 39,95 zł

Dobble

Szalona, szybka gra ćwicząca refleks. Dobra rozgrzewka przed inną planszówką, lub umilacz czasu np. w restauracji, gdy czekamy na zamówienie. Gra polega na jak najszybszym odnalezieniu i nazwaniu dwóch takich samych symboli na karcie, którą trzymamy w ręce i która leży na stole. W teorii proste, w praktyce – niekonieczne, bo presja czasu sprawia, że zapominamy nazw albo mylimy je. Salwy śmiechu gwarantowane! Producent oznaczył grę jako 6+, ale czterolatek spokojnie powinien dać radę. Jeżeli macie obawy, możecie kupić wersję dedykowaną mniejszym dzieciom – Dobble Kids.  

Dobble, od 35,05 zł; kliknij po więcej gier planszowych dla dzieci 

A jakie są Wasze typy? W co najchętniej gracie ze swoimi przedszkolakami? Czekam na komentarze!

Udostępnij

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.