Data publikacji:

Oto trzecia część Pucia! Za kilkanaście dni premiera

Autor: Justyna Mazur

To najbardziej oczekiwana premiera tego sezonu! I nie zmieni tego nawet fakt, że wydawca zapadł w zbyt długi sen zimowy i dopiero u progu wiosny opublikuje mroźne perypetie sympatycznej rodzinki.  14 marca premiera najnowszej części książki o Puciu - "Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania". Czekamy z niecierpliwością!

Obserwuję rynek wydawniczy już od jakiegoś czasu i nie pamiętam, by o jakieś premierze było tak głośno, jak o tej. Czytelnicy dopytują o książkę, poganiają wydawcę, a ten, na moment przed ukazaniem się trzeciej części, już zapowiada czwartą i w między czasie szykuje bestseller na inne europejskie rynki. Istny szał!

Mnie ta popularność bardzo cieszy. I wcale nie dziwi. Serię pokochało tysiące dzieciaków, w tym także moje osobiste. O ile Siostrze Dziedzica się nie dziwię - jej rozwój przebiegał mniej więcej jak rozwój Pucia (startowała z onomatopejami, gdy ukazała się pierwsza część, zaczęła mówić mniej więcej wtedy, gdy debiutowała druga), o tyle tak ogromna sympatia Dziedzica, który przed snem czyta już poważne pozycje fabularne, jest lekko zaskakująca, ale pokazuje jedno - Pucio to bohater, jakiego od dawna potrzebowaliśmy.

ZOBACZ KONIECZNIE: Pucio. Znacie faceta? Jeżeli nie, czas nadrobić zaległości!

W trzeciej części serii , jak zapowiada dr Marta Galewska-Kustra, na dzieciaki czeka dużo więcej językowych wyzwań - nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów, rozwijanie mowy zdaniowej oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki - na przykład odmiany rzeczownika i czasownika. Wszystko pod bacznym okiem autorki, która jest logopedą i pedagogiem specjalizującym się w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji u dzieci, a w pracy terapeutycznej łączy terapię mowy z rozwojem kreatywności dziecka.

Pucio i ćwiczenia z mówienia, tekst Marta Galewska-Kustra, rysunki Joanna Kłos, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, od 24, 53 zł; premiera: 14 marca;

kolaż na górze na podstawie materiałów wydawcy

W "Puciu i ćwiczeniach z mówienia" możecie spodziewać się starej, dobrej kreski (rysunki niezmiennie autorstwa Joanny Kłos) i nowych bohaterów oraz scenerii; tym razem rodzinkę Pucia będziemy obserwować podczas zimowego szaleństwa.

Uwaga! Zapewne przez ogromne zainteresowanie sklepy już od jakiegoś czasy oferują książkę, ale fizycznie będzie ona dostępna dopiero w okolicach premiery, którą zaplanowano na 14 marca. Do czego czasu musicie uzbroić się w cierpliwość :-)