Spacer zimą – jak przygotować dziecko?

1

Na dworze robi się coraz chłodniej, nasze pociechy już czekają niecierpliwie na śnieg. Lepienie bałwana, zjeżdżanie na sankach, rzucanie śnieżkami – to tylko niektóre z zimowych aktywności naszych maleństw. Co zrobić, żeby zapewnić im ciepło bez jednoczesnego odbierania przyjemności z zabawy? Przygotowaliśmy kilka pomocnych wskazówek.

Kiedy dzieci czekają na biały puch, rodzice zastanawiają się nad przygotowaniami. Jak ubrać pociechę, żeby nie zachorowała? Co zrobić, żeby nie było jej za ciepło lub za zimno? Odpowiednio przygotowany spacer może wzmocnić system odpornościowy naszego maleństwa. Jego organizm nauczy się radzić sobie w niższych temperaturach. Aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo i zdrowie, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Szykując się na spacer zimą, nie zapomnij o swoim komforcie. Mufka do wózka ochroni twoje dłonie przed chłodem. Oferty mufek znajdziesz TUTAJ.

Wszystko zależy od pogody

Zanim zdecydujemy się zabrać dziecko na spacer, powinniśmy sprawdzić temperaturę. Jeśli na dworze panuje mniej niż –5 stopni Celsjusza, to jest za zimno na wyjście dla niemowlaków do 6. miesiąca życia. Wtedy powinniśmy zacząć od werandowania. Ubierzmy maleństwo i połóżmy w łóżku koło otwartego okna. Pierwszego dnia powinno to trwać 5 minut. Drugiego 10, trzeciego kwadrans. Celem jest półgodzinne werandowanie. Po takim czasie nasza pociecha przyzwyczai się do chłodnego powietrza. Maluszki starsze niż 6 miesięcy można zabrać na spacer, kiedy temperatura jest wyższa niż -8 stopni Celsjusza. Jeśli na dworze wieje wiatr lub intensywnie pada, to lepiej przełożyć spacer na inny termin.

spacer zimą z dzieckiem - śpiworki do wózków spacerowych

Zimą i późną jesienią bardzo dobrze sprawdzą się także śpiworki.

Na grafice: 1. Śpiworek Heitmann Felle, 169 zł; 2. Śpiworek Maxi-Cosi, 70 zł; 3. Śpiworek Elodie Details, 337 zł; 4. Śpiworek Elodie Details, 429 zł 

Kombinezon czy warstwy kocyków?

Jednym z dylematów rodziców jest kwestia sposobu ubioru dziecka. Pamiętajmy, że najważniejsze jest zapewnienie mu komfortu i ciepła przez cały czas spaceru. Najlepiej sprawdza się zasada „jedną warstwę więcej”. Pomyślmy, jak my się ubierzemy i podobnie przyodziejmy naszego szkraba. Dodatkowo połóżmy kocyk. Kombinezon to świetna podstawa okrycia, ponieważ osłania większą cześć ciała. Nie zapomnijmy o czapce dla maluszka, to ona uchroni go przed przeziębieniem zatok.

spacer zimą z dzieckiem kombinezony dziecięce

Kombinezony dla dzieci

Na grafice: 1. Kombinezon puchowy Columbia, 219 zł; 2. Kombinezon Hatley, 245,62 zł; 3. Kombinezon Columbia, 239,40 zł

Dodatkowe zabezpieczenia

Pamiętajmy, żeby posmarować buzię naszego dziecka kremem. Niskie temperatury mogą spowodować niechciane zmiany skórne. Cera maleństwa jest bardzo delikatna i podatna na czynniki atmosferyczne. Nie stosujmy kremu z wodą w składzie. Może ona zamarznąć, a w efekcie spowodować pękanie naczynek krwionośnych. Wybierajmy kosmetyki sprawdzone i dedykowane odpowiedniej grupie wiekowej.

Wybór specjalistycznych kremów do twarzy dla swojego maleństwa znajdziesz TUTAJ.

Udostępnij

1 komentarz

  1. oczywiście dobry kremik ba buzie to podstawa ale chciałem zwrócic uwagę abyście omijali te z alergenami i dodatkami, ja mam np. krem na wiatr i złą pogodę od bebble – na wosku pszczelim

Zostaw komentarz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.