Data modyfikacji:

Mufka do wózka. Co to jest?

Producenci gadżetów dla młodych mam prześcigają się w tworzeniu nowych, ułatwiających życie produktów. Jedną z takich nowości jest na przykład mufka do wózka – idealna na jesienne lub zimowe dni. Co to właściwie jest i jak wybrać najlepszą mufkę?
mufka

Czym jest mufka do wózka?

Mufki to po prostu akcesoria, które mają za zadanie ogrzewać dłonie rodzica, który wybiera się z dzieckiem na spacer. Mufki mają wielką przewagę nad zwykłymi rękawiczkami – zaczepia się je o rączki wózka, a potem wkłada się do nich ręce.

Jako, że mufka do wózka zrobiona jest z kilku warstw materiałów, chroni przed zimnem o wiele skuteczniej niż rękawiczki. Dodatkowym jej atutem jest bez wątpienia fakt, że zapewnia stabilne trzymanie pojazdu malucha oraz to, że mufka do wózka nie ogranicza ruchów. W razie potrzeby błyskawicznie można wyjąć dłonie, co jest niemożliwe w przypadku zwykłych rękawiczek. 

Przeczytaj także:Wybieramy kołyskę dla dzieci

Mufki do wózka występują w dwóch modelach. Pierwszy to jedna mufka, w którą wkłada się dwie dłonie, drugi model to dwie małe, oddzielnie mufki – rodzaj grubych rękawic mocowanych do wózka.

Jaką wybrać mufkę do wózka?

Obecnie niemal każdy sklep internetowy oferuje kilka, a czasem nawet kilkanaście różnych typów mufek. Na co zwracać uwagę przy wyborze, aby go później nie żałować?

1. Rodzaj materiału mufki

Mufka powinna być co najmniej dwuwarstwowa. Pierwszą warstwę – wewnętrzną, tworzy zazwyczaj bawełna lub polar. Najcieplejsze mufki wyściełane są dobrej jakości futerkiem. Z zewnątrz mufka do wózka musi być wodoodporna, w przeciwnym razie szybko zmoczy ją deszcz lub śnieg i zamiast ogrzewać, będzie szkodzić dłoniom.

1. Rozmiar mufki do wózka

Jaka mufka do wózka będzie dla ciebie idealna? Przede wszystkim ta, która będzie dopasowana pod kątem rozmiaru. Na rynku dostępne są różne produkty. Rozmiar większości określany jest jako uniwersalny, ale w rzeczywistości mocno się od siebie różnią. Warto sprawdzić, czy wybrana, konkretna mufka do wózka nie będzie zbyt luźna albo za ciasna.

3. Rozstaw między kieszonkami

Jeśli zdecydujesz się na model z dwiema kieszonkami, koniecznie sprawdź, czy nie będą zsuwać się z rączki wózka oraz to, czy odległość między nimi nie jest zbyt mała. Zbyt blisko osadzone kieszonki to niewygodne prowadzenie wózka.

4. Mocowanie mufki do wózka

Idealna mufka do wózka powinna mieć wysokiej jakości mocowanie, tj. solidne zapięcia i możliwość regulacji. Jeśli zatrzaski już przy pierwszym użytkowaniu sprawiają kłopot, lepiej zrezygnować z zakupu. Dodatkowo należy upewnić się czy mufka mocowana jest w taki sposób, aby uniemożliwić napływ zimnego powietrza przez otwór na rączkę wózka. 

5 Jakość wykonania mufki

Popularność mufek do wózka oraz fakt, że można je szybko uszyć w zaciszu domowym sprawiły, że rynek został zalany produktami o wątpliwej jakości. Warto dokładnie upewnić się, z jakim produktem mamy do czynienia – czy materiał rzeczywiście jest wodoodporny, czy z mufki nie wystają żadne nici zapowiadające prucie się tkaniny i czy wszystko jest przeszyte równo. Można także od razu postawić na produkt sprawdzonych marek.

Przeczytaj także: Oto wózki w cenie samochodów

6. Dodatki

Najnowocześniejsze mufki do wózka mają nie tylko etui na telefon, które umożliwia obsługę urządzenia bez wyjmowania go, ale i specjalne wyjścia na słuchawki. Drobiazg, który poprawia komfort użytkowania.

Ile kosztuje mufka do wózka?

Najtańsza mufka do wózka to wydatek około 40 złotych. Warto jednak wydać nieco więcej na produkt wysokiej jakości – w końcu będzie on przydatny nawet przez kilka chłodnych sezonów. 

Przeczytaj także:
  1. Gdzie wyjechać na Mazury z dzieckiem?
  2. Wózki dziecięce Mutsy
  3. Prezent dla męża - jaki kupić?
Autor: Karolina Wojtaś