Data publikacji:

Bielizna termoaktywna dla dzieci - co wybrać?

Autor:

Do ferii mamy jeszcze troszkę czasu, ale już teraz warto zaopatrzyć nasze pociechy w odpowiedni strój na zimowe szaleństwa czy zabawy na stoku narciarskim. Pokazujemy, jak dobrać odpowiednią bieliznę termoaktywną dla dzieci, żeby podczas śnieżnych harców zapewnić im maksymalną ochronę przed zimnem.

Wybierając bieliznę dla dziecka, upewnij się, że materiał dobrze przylega do ciała. Tylko  w ten sposób będzie spełniał swoją rolę. Za luźna odzież nie będzie w pełni chronić przed mrozem i nie odprowadzi dobrze wilgoci. Marszczący się materiał będzie dodatkowo niewygodny, przez co odbierze część radości z zabawy.

Koszulka

Bardzo ważne jest utrzymywanie stałej temperatury ciała w klatce piersiowej. Dla dziecka wybierzmy koszulki termoaktywnej dostosowane do jego wrażliwej skóry, odprowadzające wilgoć na zewnątrz. Niektóre z nich mają wzmocnioną strukturę na łokciach, co dodatkowo chroni podczas uderzenia.

Na grafice: 1. Bielizna Bezszwowa Dziewczęca 4F, 79 zł

Spodnie

Spodnie do sportów zimowych mają zapewnić komfort cieplny. Najlepsze są te wykonane z oddychających materiałów, wpierające stabilizację mięśni i ścięgien, wspomagające układ krążenia. Spodnie termoaktywne posiadają zdolność ogrzewania, gdy jest za zimno oraz chłodzenia, gdy jest zbyt ciepło. Ich dodatkowe właściwości sprawiają, że nie elektryzują się, są antyalergiczne i bakteriostatyczne (nie wchłaniają brzydkich zapachów).

Na grafice: 1. Getry Brubeck, 32 zł

Komplety

W sklepach dostępne są także całe komplety bielizny termoaktywnej w wersji dla dziewczynek i dla chłopców. Idealnie sprawdzą się podczas wyjazdu na narty, wspinaczki i zimowych wypraw. Wybór kompletu jest jednocześnie wygodą, jak i przeszkodą. Zaletą jest to, że od razu kupujesz oba elementy zestawu. Wadą może się okazać niemożność dopasowania poszczególnych części bielizny do wymiarów naszego malca. Spodnie mogą okazać się za krótkie, podczas gdy koszulka jest w idealnym rozmiarze itp.

Na grafice: 1. Bielizna termoaktywna dziewczęca Brubeck, 126,70 zł

Dodatki

Podczas zimowych zakupów nie zapomnijmy o ważnych dodatkach, na przykład kominiarce czy ciepłych skarpetach. Na pewno dzieci ucieszą się z tych ze zminimalizowaną ilością szwów, które zapewnią komfort zabawy - miejsce zszycia materiału nie będzie obcierać ich delikatnej skóry.

Na grafice: 1. Dwupak skarpet Salomon, 74 zł