Data modyfikacji:

Spodnie dresowe dla chłopca – jakie wybrać?

Co najbardziej lubią robić kilkuletni chłopcy? To jasne – bawić się i szaleć. Aby radość wynikająca z zabawy nie została w żaden sposób zakłócona, dzieci muszą mieć na sobie wygodne ubrania, w tym odpowiednie spodnie. Jakie spodnie dresowe dla chłopca wybrać, aby nie żałować zakupu? Oto kilka bardzo ważnych informacji.
rysowanie

Jak wybrać najlepsze spodnie dresowe dla chłopca?

Wbrew pozorom, zakup spodni dla dziecka nie jest prostą sprawą – ubranie powinno posłużyć minimum jeden sezon i być przy tym wygodne oraz dobrej jakości. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas przeglądania poszczególnych modeli?

Czytaj również: Co na prezent dla 11-latka?

Jaki rozmiar spodni dresowych dla małego chłopca?

Niestety, wielu rodziców ma tendencję do kupowania pociechom nieco za dużych spodni. Taki krok sprawi jednak, że ubranie będzie zsuwało się z pupy dziecka, problematyczne będą również zbyt długie nogawki.

Jeśli chcesz kupić pasujące spodnie dresowe chłopięce, to posłuż się prostym trickiem – zmierz egzemplarz, który dziecko już posiada i który uważasz za najbardziej dopasowany.

Następnie poproś sprzedawcę o przesłanie dokładnych wymiarów modelu, który najbardziej ci się spodobał i porównaj je. W szczególności istotna jest długość nogawki w kroku oraz na zewnątrz.
Zwróć też uwagę na to, czy istnieje możliwość regulacji obwodu pasa – najlepsze spodnie dresowe dla chłopców zawsze taką posiadają. Dresówka plus śnieg lub woda to bardzo nieudane połączenie, które może doprowadzić do znacznego wychłodzenia się organizmu malca.

Materiał dresów dla chłopca

Wybierając spośród poszczególnych modeli, musisz zwrócić uwagę na dzianiny, z jakich zostały one wykonane. Idealne spodnie dresowe chłopięce do noszenia na co dzień (czyli np. w przedszkolu) powinny być wykonane z dzianiny dresowej o nazwie pętelka, muszą także zawierać elastan. Dodatek elastanu sprawia, że naciągnięty materiał wraca do swojego pierwotnego ułożenia. Będziecie zatem mogli zapomnieć o wyciągniętych w kolanach spodniach.
Uwaga! Zwróć uwagę na poliester w składzie. Nie powinno być go w ogóle (dodatek ten sprawia, że materiał w mniejszym stopniu przepuszcza powietrze i jest bardziej szorstki w dotyku), ewentualnie może być obecny w bardzo małych ilościach, np. 5%.

W okresie jesiennym, zimowym i wczesną wiosną musisz oczywiście postawić na ciepłe spodnie dresowe dla chłopca. Najlepsze będą modele welurowe albo takie z dresówki drapanej, czyli z puchatym meszkiem pod spodem. Pamiętaj jednak, że w okresie zimowym, zwłaszcza, gdy spadnie śnieg, spodnie dresowe warto zastąpić narciarskimi.

Wzory i kolory

Pod względem praktycznym idealne spodnie dla dziecka to te w kolorze ciemnej szarości – tylko na takich skutki zabaw w piasku, na trawie czy z farbkami nie będą aż tak widoczne. Jeśli jednak takie odcienie nie przypadają ci do gustu, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić np. zielone albo czerwone spodnie dresowe dla chłopca. Różna kolorystyka ma sens nie tylko pod względem stylistycznym, ale też dlatego, że w przedszkolach często urządza się tzw. „dni kolorów”.
Obecnie bardzo popularne są też ubrania we wszelkie motywy bajkowe – twoja pociecha na pewno ucieszy się, jeśli wybierzesz dekorowane nimi spodnie dresowe. Psi patrol, Dzieciaki Straszaki, Lego Przygoda czy Sekretne życie zwierzaków domowych to obecnie najmodniejsze motywy na wzory w dziecięcych stylizacjach.
Pamiętaj jednak, że tego typu spodnie dresowe (zwłaszcza dresówka z nadrukiem cyfrowym) nie są zbyt odporne na wszelkiego rodzaju przecieranie. Może się zatem okazać, że ciuszki bardzo szybko przestaną wyglądać korzystnie.