Data publikacji:

Chłopięce wzorki na włosach dla chłopców – jakie wzorki wybrać na włosy?

Mali chłopcy uwielbiają się wyróżniać. Nietypowe buty, ubrania z nadrukami ich ulubionych bajkowych bohaterów czy chociażby fryzura to elementy, w jakie mały chłopiec chce ingerować i wybierać już samemu. Możesz pozwolić mu na kontrolowaną kreatywność i przy następnej wizycie u fryzjera zaproponować nietypową fryzurę. Jaką? Chłopięce wzorki na włosach! Dla chłopców taka fryzura to nierzadko marzenie. W poniższym artykule podpowiadamy więc, jakie wzorki możecie wybrać. Dzięki naszym inspiracjom twoje dziecko będzie mieć oszałamiającą fryzurę!
chłopięce wzorki na włosach dla chłopców

Chłopięce wzorki na włosach dla chłopców – przegląd pomysłów

Jeśli twój syn marzy o nietypowej fryzurze, to zaproponuj mu chłopięce wzorki na włosach. Dla chłopców taka fryzura to spełnienie marzeń! Ponadto podobne cięcie sprawdzi się nie tylko podczas wakacji, ale nawet w trakcie roku szkolnego – grunt to wybrać odpowiedni wzór. Właśnie dlatego powstał poniższy poradnik. Przygotowaliśmy w nim garść pomysłów i inspiracji na modne wzorki na włosach chłopięce. Wśród naszych propozycji nie zabraknie szalonych fryzur, ale pojawią się także te bardziej klasyczne. Zapraszamy do lektury!
  • Pajęczyna
O takiej fryzurze marzy chyba każdy chłopiec. Nie przez przypadek – kojarzy się ona z jednym z dziecięcych bohaterów, czyli Spider-Manem. Warto jednak pamiętać, że takie wzory na głowie są dość charakterystyczne, dlatego najlepiej wybierać je wtedy, kiedy dziecko ma wolne i nie musi chodzić do szkoły. Wakacje sprawdzą się idealnie do takich eksperymentów. Niektórzy idą też o krok dalej i zamiast samej pajęczyny dodatkowo strzygą pająka!
  • Linie
Tym razem bardziej stonowana propozycja, która świetnie sprawdzi się nawet w ciągu roku szkolnego. Wzorki z linii mogą być różne. Najprostsze to te, które są widocznym odcięciem między wygolonymi bokami i dłuższą górą. Ponadto linie są raczej minimalistyczne, więc śmiało można wycinać je na dwóch wygolonych bokach. Jeśli szukasz więcej inspiracji na wycięcia z liniami, to zerknij do dalszej części artykułu, gdzie znajdziesz galerię inspiracji.
  • Błyskawica
Coś pomiędzy minimalistyczną linią a skomplikowaną i rzucającą się w oczy pajęczyną. Efektowna błyskawica może przybierać różne formy i ten wzorek też zdecydowanie podoba się chłopcom – nawet już tym nieco starszym.
  • Batman
Wycięcie na włosach z logo Batmana? Kolejna idealna fryzura wakacyjna. Tak naprawdę podczas wakacji możesz zafundować swojemu dziecku serię fryzur z superbohaterami – zaczynając od Spider-Mana czy Batmana, a kończąc na Supermanie.
  • Zygzaki
Fantazyjne zygzaki to świetna propozycja także dla starszych chłopców, którzy chcieliby wyróżnić się fryzurą, ale jednocześnie za dziecinne uważają już wzory typu pajęczyna.

Wzorki na głowie dla chłopców – z jakimi fryzurami prezentują się najlepiej?

Ciekawie wygolone wzorki najlepiej prezentują się na gładko wystrzyżonej fryzurze. Najczęściej jest to fryzura typu wygolone boki i dłuższa góra, np. z długimi włosami, które później związuje się w kitkę lub irokez. Inspiracją do stworzenia takiej fryzury mogą być dla chłopców piłkarze, np. Ronaldo czy Neymar. Pamiętaj jednak o kwestiach czysto praktycznych. Jeśli na górze zostawisz dużo włosów, to później należy je układać. W przeciwnym razie włosy będą wchodzić chłopcu w oczy podczas zabawy i nie będzie to zbyt wygodne. Dlatego dla małych chłopaków najlepiej sprawdzają się fryzury ze wzorkami, gdzie dwa boki są krótko przystrzyżone, po jednej stronie jest efektowny wzór, a na górze włosy są nieco dłuższe, ale przycięte tak, aby nie trzeba było godzinami ich układać czy używać wszelkiego rodzaju kosmetyków do stylizacji, np. lakierów czy pomad.
I pamiętaj, że takie fryzury z wygolonymi wzorkami ciekawie prezentują się także przy włosach kręconych – mimo że zdjęcia w internecie pokazują je głównie na włosach prostych.

Wzorki na głowie dla chłopca – co będzie potrzebne, aby wykonać je samemu?

Fryzury z wzorkami mają jeden minus – zbyt szybko odrastają i można cieszyć się wzorkiem tak naprawdę tylko przez jakiś czas. Średnio tydzień lub dwa. Jeśli więc nie chcesz zabierać syna co tydzień do fryzjera, to samodzielnie możesz nauczyć się strzyżenia takich wzorków. Najpierw warto zacząć od prostych, np. linii. Później można przejść do bardziej skomplikowanych zygzaków. Jesteśmy pewni, że twoja pociecha będzie szalenie zadowolona z takiej umiejętności. Ponadto nauczenie się strzyżenia takich wzorków nie jest aż tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Grunt to odpowiednio się przygotować.
Oprócz oglądania tutoriali, warto kupić maszynkę do włosów z możliwością regulacji strzyżenia. Dzięki niej wygolisz boki na włosach na określoną długość i zrobisz fryzurę, gdzie góra będzie dłuższa, a boki bardziej przystrzyżone.
Z kolei same wzorki warto robić precyzyjnym trymerem. Oczywiście nie jest on konieczny, ponieważ wzorki można też zrobić maszynką ze zdjętą podziałką regulacji. Niemniej jednak trymer jest znacznie bardziej precyzyjny i łatwiej nim manewrować. Zwłaszcza początkującym. Trymer jest ponadto bardzo praktyczny, ponieważ –oprócz strzyżenia wzorków na głowie – sprawdzi się też do golenia dla taty.
Jak widać, istnieje wiele pomysłów na efektowne fryzury dla chłopca, ale jedną z najbardziej pożądanych są właśnie krótko wystrzyżone wzorki. Takie wzorki mogą być bardzo charakterystyczne i wakacyjne, np. pajęczyna lub wzór Batmana, ale także bardziej minimalistyczne, np. linie. Te ostatnie świetnie sprawdzają się nawet podczas roku szkolnego, a ponadto łatwo wykonać je samodzielnie przy użyciu maszynki do strzyżenia z regulacją długości i/lub trymera.
A tobie, jak podobają się takie chłopięce fryzury?
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.