Data publikacji:

Fajne rzeczy do kupienia: jakie gadżety warto kupić?

Fajne rzeczy do kupienia dla dzieci lub do domu to coś, bez czego można żyć, jednak gadżety umilają naszą codzienność. Czasami niewiele potrzebujemy, żeby się uśmiechnąć i poprawić samopoczucie, nawet kiedy za oknem jest szaroburo lub spotka nas jakaś przykrość. Może to być zabawna poduszka, element odzieży lub oryginalna lampka. Co warto kupić? Zobacz nasze propozycje ciekawych gadżetów i dodatków.
fajne rzeczy do kupienia

Fajne rzeczy do kupienia dla bobasów

Ciąża i pierwsze tygodnie życia z dzieckiem są absolutnie wyjątkowe. Jakie fajne rzeczy do kupienia dla niemowlaków i ich rodziców warto wziąć pod uwagę?

Karty do zdjęć lub fotokocyk

Chociaż wydaje się, że każdy dzień dziecka zapamiętasz do końca życia, w rzeczywistości kolejne lata szybko zacierają wspomnienia. Żeby je zatrzymać, wykorzystaj zdjęcia, a do nich – karty, które przypomną ci, jak wyglądał twój maluch, gdy pierwszy raz usiadł lub się uśmiechnął. Karty są projektowane tak, by cieszyły oko. Inną możliwością jest zakup specjalnego fotokocyka, na którym układa się dziecko, czasami producenci łączą też te dwie opcje. To fajne rzeczy do kupienia jako prezent dla świeżo upieczonych rodziców.

Ramka z miejscem na odcisk stopy lub rączki

Odcisk stopy lub rączki, który wykonasz w pierwszych tygodniach życia niemowlaka, będzie wspaniałą pamiątką. Możesz mieć pewność, że za kilka lat trudno ci będzie uwierzyć, jak zmieniło się twoje dziecko. Ramkę z odciskiem możesz podarować babci, dziadkowi lub zachować w domowym archiwum.

Whisbear – szumiący zwierzak

Szumiś przyjmuje obecnie kształty przeróżnych zwierzaków, to już nie tylko niedźwiadek, ale też owca lub króliczek. Każdy z tych pluszaków wygląda niezwykle uroczo i spełnia dobrze swoją kojącą rolę. Zwierzaki Whisbear to również fajne rzeczy do kupienia na baby shower lub pierwszą wizytę u dziecka.

Fajne rzeczy do kupienia dla dzieci

Dzieciaki przedszkolne i wczesnoszkolne wprost kochają gadżety! Mogą pochwalić się nimi w szkole lub cieszyć się we własnych czterech ścianach.

Niezwykła lampka lawa

Czy fajne rzeczy do kupienia dla dzieci muszą być niepraktyczne? Oczywiście, że nie. Dobrym przykładem są relaksujące lampki, na przykład z kolorową zawartością, która przelewa się w środku. Taki gadżet nie tylko nadaje wnętrzu niesamowity klimat, ale działa również relaksująco, można się wpatrywać w niego godzinami.

Magiczny długopis z sekretnym pamiętnikiem

Wśród fajnych rzeczy do kupienia do 50 zł warto wymienić magiczny długopis, czyli coś, o czym wielu dorosłych marzyło w dzieciństwie, dostępny także w zestawie z sekretnym dziennikiem. Działanie tego gadżetu jest banalnie proste – dziecko pisze niewidzialnym tuszem, który staje się widoczny dopiero po podświetleniu lampką UV ukrytą w skuwce.

Krótkofalówki

Krótkofalówki to bardzo fajne rzeczy, zwłaszcza do domu z ogrodem. Można też bawić się nimi na osiedlowym placu zabaw czy na wakacjach. Pełnią funkcję praktyczną, ale są też atrakcyjnym gadżetem, dzięki któremu można bawić się w detektywów.

Fajne rzeczy do kupienia dla nastolatków

Dla nastoletnich chłopaków zabawny gadżet jest często na wagę złota. Z kolei szukając fajnych rzeczy do kupienia dla dziewczyn, zwracaj uwagę na to, czy są urocze – większość z nich to uwielbia (ale uwaga – nie wszystkie!).

Uciekający budzik

Twoje dziecko późno kładzie się spać, a później nie może rano wstać do szkoły? Podaruj mu uciekający budzik. Prezent będzie zabawny, ale jednocześnie przydatny. To nie tylko bajer – te budziki naprawdę działają. Potrafią zeskoczyć z niskiego stolika i uciekać po całym pokoju, a pogoń za nimi od razu postawi na nogi nawet największego śpiocha.

Tablica szpilkowa

Nastolatkom spodoba się z pewnością również inny kultowy gadżet – tablica szpilkowa. To jedna z tych fajnych rzeczy do kupienia do 100 zł, która naprawdę robi duże wrażenie i szybko znajdzie się w centrum zainteresowania na każdej imprezie. Na czym polega działanie tej zabawki dla małych i dużych? Odbija się w niej twarz, dłoń lub jakikolwiek przedmiot, a kształt pozostaje widoczny na tablicy. Proste, ale efektowne.

Zabawne i urocze torby

Wśród fajnych rzeczy do kupienia idealnych dla dziewczyn warto wymienić różnego rodzaju torby. W zależności od wieku osoby mogą to być słodkie pluszowe torebki lub większe torby z zabawnymi napisami, a jeszcze lepiej z aktualnie modnymi motywami. Dzięki takiemu dodatkowi nastolatka będzie zawsze na czasie, bez względu na to, jak się ubierze, co doda jej pewności siebie w szkolnym towarzystwie.

Fajne rzeczy do domu

Ciekawe gadżety nie są tylko dla dzieci i nastolatków. Możesz również kupić kilka z nich do mieszkania, żeby wszystkim było milej do niego wracać i spędzać w nim czas. Dzięki nim stworzysz przyjaźniejszą przestrzeń, w której każdy będzie czuć się sobą.
Jakie fajne rzeczy do domu kupić?
 • Poduszki. Świetnie sprawdzają się te zabawne, na przykład w kształcie herbatnika lub z innym motywem, który wydaje się zabawny całej rodzinie. Wspólne oglądanie filmów lub czytanie na kanapie będzie jeszcze przyjemniejsze.
 • Plakaty z oryginalnymi grafikami lub zabawnymi hasłami, które znajdą się w widocznym miejscu, sprawią, że będziecie uśmiechać się już od wejścia do domu.
 • Gadżety stołowe. Wspólny czas przy stole powinien być momentem relaksu i podtrzymywania więzi, a miłej atmosferze mogą sprzyjać fajne rzeczy, które są łatwe do kupienia – śmieszna solniczka, pieprzniczka i serwetnik czy kubki dostosowane do każdego domownika.
 • Podpórki do książek. Pomysłowe podpórki odmienią każdą nudną półkę i nadadzą wnętrzu charakter. Pełnią też rolę praktyczną, jeśli na regale znajduje się ograniczona liczba książek, które się przewracają.
 • Wystarczy poszperać, żeby znaleźć mnóstwo fajnych rzeczy do kupienia, które wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka i dorosłego. Warto po nie sięgać, żeby poprawiać domownikom samopoczucie.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Natalia Dymarczyk
  Natalia Dymarczyk

  Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym