Data modyfikacji:

Modne fryzury dla dzieci – szybkie, proste i efektowne

Szukasz pomysłów na modne fryzury dla dzieci, które będą jednocześnie proste w wykonaniu i efektowne? Zapraszamy do wpisu po garść inspiracji. Znajdziesz w nim fryzury dla chłopców i dziewczynek oraz pomysły na uczesania i obcięcia dla maluchów.

Modne fryzury dla dzieci – fryzury dla chłopców

Ostatnio bardzo modną fryzurą dla chłopców stały się wygolone boki z nieco dłuższą górą. Taka fryzura jest efektowna, ale wygodna tylko wtedy, kiedy włosy na górze nie będą zbyt długie. W przeciwnym razie mogą wchodzić chłopcu w oczy podczas zabawy czy nauki.

Podobna fryzura jest modna chociażby dlatego, że za każdym razem może wyglądać inaczej. Raz podgolisz boki zupełnie na krótko i zostawisz długą górę. Innym razem boki będą delikatnie podcięte, a góra prawie nieruszona – wtedy jedynie odświeżysz nieco kosmyki i nadasz im ładniejszy kształt.
Mamy także pomysł na inną wariację, à propos powyższej propozycji modnej fryzury dla dzieci. Niech twój synek zapuści włosy, następnie wygól mu boki, a górę zwiąż w kitkę. Look w stylu samuraja gotowy. Modnie, wygodnie i niebanalnie. Zresztą popatrzcie sami:
Chłopcom przypadnie także do gustu nasza kolejna propozycja. Co prawda jest trochę szalona, ale świetnie sprawdzi się podczas wakacji. Mowa o... wzorach wygolonych na głowie.

Taką fryzurę możesz wykonać na nieco dłuższych włosach, a także tych ostrzyżonych na jeżyka. Niech twój syn samodzielnie wybierze wzór, który przeniesiecie mu następnie na włosy. Będzie wniebowzięty! A poniżej kilka inspiracji na podobną fryzurę dla dzieci:
Sądzisz, że tego typu fryzurę wykona wyłącznie fryzjer? Nic bardziej mylnego! Wystarczy precyzyjna maszynka, nieco wprawy, a możesz zrobić ją swojemu dziecku w domowym zaciszu.

Poniżej przygotowaliśmy dla was zestawienie maszynek, które do takich pomysłów sprawdzą się idealnie. A co powiecie na podobne fryzury dla taty i syna? Pokażcie światu, jak silna łączy was więź!

Modne fryzury dla dzieci – warkocze dla dziewczynek na kilka sposobów

Ilu rodziców, tyle pomysłów na fryzury dla dzieci z warkoczami. Jeśli sądzicie, że próbowaliście już wszystkiego, to mogę was zaskoczyć. Zerknijcie na poniższą propozycję:
Powyższa fryzura jest niezwykle prosta, a jaka efektowna. Co więcej, sprawdzi się na wiele okazji – do szkoły lub przedszkola, na przedstawienie, rodzinny obiad czy ważną imprezę.

Podziel włosy na dwie równe części. Teraz zwiąż wysoko kucyki. Przydatne mogą okazać się poniższe cienkie gumki, które nie będą widoczne. Jeśli twoja córa ma wyjątkowo mocne włosy, to wykorzystaj dwie na jeden kucyk. Teraz zapleć warkocze. Ponownie sięgnij po gumkę i z zaplecionych warkoczy zrób koła. Całość zwiąż ozdobną gumką do włosów lub, tak jak na zdjęciu, wstążkami.
Twoja córka najlepiej czuje się w kucyku? Połącz go z warkoczami w poniższy sposób:
Kolejna propozycja na modną fryzurę dla dzieci z warkoczem, to dobierane ze wstążką:
Wystarczy, że kawałek cienkiej lub grubszej wstążki przywiążesz do jednego z pasm warkocza. Teraz pleć tak, jak przy dobieranym, pamiętając że jedno z pasm ma wstążkę i ją również należy traktować jak zwyczajny kosmyk.

Aby warkocze nie były zbyt zbite i wyglądały naturalnie, nie wiąż ich tak mocno. Jeśli szukasz jeszcze więcej inspiracji na fryzury z warkoczami i nie tylko, to popatrz na poniższy filmik. Każde z prezentowanych upięć trwa nie więcej niż 1 minutę!

Fryzury dla małych dzieci – garść inspiracji

Fryzura dla małych dzieci może sprawiać najwięcej kłopotów. Takiemu maluchowi ciężko usiedzieć w jednym miejscu, więc musi to być rozwiązanie szybkie, ale nie mniej efektowne niż powyższe propozycje. Popatrz więc na nasze kolejne inspiracje. Jestem pewna, że wśród nich z pewnością znajdziecie coś dla waszego malucha: