Data modyfikacji:

Filmy dla całej rodziny. 10 polecanych tytułów

Wspólne oglądanie filmów z dziećmi to jedna z popularniejszych form spędzania czasu wolnego z rodziną. Jakie filmy wybrać, aby zadowolić zarówno dziecko, jaki i dorosłego widza? Przed wami zestawienie najlepszych filmów dla całej rodziny.
Oglądanie filmów dla całej rodziny może być małym rytuałem, któremu towarzyszy leżenie pod kocem i pałaszowanie różnych przekąsek  – popcorn oczywiście musi znaleźć się w filmowym menu.

Jeśli dopiero planujesz wprowadzić zwyczaj wspólnych seansów, to wybierz taką godzinę, kiedy zarówno dzieci, jak i rodzice mogą odłożyć na bok swoje obowiązki.

Dobrą porą na tę rozrywkę są sobotnie lub niedzielne wieczory. Przed wyborem konkretnego tytułu zapytaj domowników o ich preferencje. Jeśli nie będziecie zgodni, co do tego, który tytuł zobaczyć – zorganizujcie głosowanie.

Przeczytaj również: Gry planszowe dla całej rodziny

Polecane filmy dla całej rodziny

  1. Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa
  2. Wakacje Mikołajka
  3. Księga dżungli
  4. Hugo i jego wynalazek
  5. Smerfy
  6. BFG. Bardzo fajny gigant
  7. Paddington
  8. Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa
  9. Jak zostać kotem
  10. Kevin sam w domu

1. „Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa”

Ten film to piękna opowieść o walce dobra i ze złem, której bohaterami jest czwórka rodzeństwa: Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja. Filmowa adaptacja powstała na podstawie książki napisanej w 1949 roku przez C.S. Levisa. Historia opowiada o dzieciach, które odkrywają magiczną szafę. Stary mebel jest przejściem do magicznej krainy zwanej Narnią. Chociaż jest to film skierowany do młodej widowni, dorośli z pewnością nie będą się nudzić podczas seansu.

2. „Wakacje Mikołajka”

Kolejny tytuł oparty na książce, który warto zobaczyć całą rodziną. „Wakacje Mikołajka” to przezabawna komedia, przedstawiająca przygody małego chłopca, który po zakończeniu roku szkolnego, wyjeżdża z rodzicami na wakacje do Bretanii, gdzie poznaje nowych kolegów.

3.„Księga dżungli”

To jeden z klasyków dziecięcego kina. Osierocony chłopiec zostaje przygarnięty przez stado wilków, które stają się jego rodziną. Ta piękna i wzruszająca opowieść na pewno zrobi wrażenie zarówno na dzieciach, jak i rodzicach.

4. „Hugo i jego wynalazek”

Oglądanie tego filmu przypomina sen. Wszystko w świecie Hugo jest magiczne. Zachwycające zdjęcia i muzyka tworzą czarujący klimat, który urzeka już od pierwszych scen. „Hugo i jego wynalazek” to historia osieroconego chłopca, który tuła się po zakamarkach paryskiego dworca. Jego losy odmieniają się, kiedy spotyka na swojej drodze dziewczynkę o imieniu Izabelle. Doskonały wybór na film dla całej rodziny.

5. „Smerfy”

„Smerfy” to kultowa bajka, która w wersji filmu pełnometrażowego jest równie zabawna i ciekawa. Dla starszych widzów będzie to sentymentalna podróż do krainy niebieskich stworków, a dla dzieci wielka frajda ze względu na ich kolorowy świat.

6. „BFG. Bardzo fajny gigant”

Przed seansem tego filmu zaopatrzcie się w chusteczki, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że uronicie niejedną łezkę. Bohaterką tej historii jest sierota Sophie, która podczas jednej z bezsennych nocy spotyka dziwną istotę – giganta, który staje się jej przyjacielem.

7. „Paddington”

Perypetie misia „Paddingtona”, który wyrusza do miasta w poszukiwaniu przygód to propozycja dla rodziców i ich małych dzieci. Historia uroczego niedźwiadka spodoba się nawet dzieciom w wieku trzech lub czterech lat.

8. „Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa”

Przygody trzech niesamowitych wiewiórek to duża porcja dobrego humoru. Ten film familijny rozbawi całą rodzinę. W tej części przygód nie zabraknie śmiesznych nieporozumień, które staną się motorem całej akcji.

9. „Jak zostać kotem”

Ten film może być przestrogą dla wielu rodziców, którzy nie poświęcają swoim dzieciom wystarczająco dużo czasu. Historia biznesmena, który w wyniku dziwnych okoliczności zamienia się w kota to pouczająca historia dla całej rodziny.

10. „Kevin sam w domu”

Klasyk nad klasykami. Ten film oczywiście najlepiej oglądać całą rodziną w okresie świąt Bożego Narodzenia, ale prawda jest taka, że każda pora jest dobra, aby ponownie spotkać się wyjątkowym dziesięciolatkiem.

Polecamy:
Autor: Oliwia Stradowska