Data publikacji:

Filmy na Halloween dla dzieci. Bardziej śmieszne niż straszne

Halloween z roku na rok jest coraz chętniej obchodzone nie tylko przez dorosłych, ale także przez najmłodszych członków rodzin. 31 października to doskonały dzień, aby zafundować maluchowi mnóstwo atrakcji, wśród których nie może zabraknąć seansu ulubionej bajki lub filmu. Odkryj najlepsze filmy familijne na Halloween dla dzieci!
halloween

Polecane filmy na Halloween dla dzieci

  • „Rodzina Addamsów”
  • „Gremliny rozrabiają”
  • „Nawiedzony dwór”
  • „Hokus Pokus”
  • „Casper”
Rodzina Addamsów” to klasyk w świecie kinematografii, który z pewnością pamiętasz ze swojego dzieciństwa. Opowieść o rodzicach z dwójką dzieci i ich służbie to mieszanka humoru z nutką grozy, która z pewnością spodoba się twojemu maluchowi. Ten film na Halloween to gwarancja mnóstwa zabawy dla dzieci! Sprawdź również jakie są polecane komedie dla dzieci.
Gremliny rozrabiają” to fajny film na Halloween dla starszych dzieci, przy którym będą się świetnie bawić. Produkcja opowiada o puchatych stworzeniach, które zamieniają się z prześlicznych, kochanych maskotek w niesforne i złośliwe potwory. Ich celem jest terroryzowanie miasta, jednak nie musisz się martwić o chwile grozy – film sprzed ponad 30 lat bardziej śmieszy, niż straszy.
Nawiedzony dwór”, w którym główną rolę gra gwiazda światowego kina – Eddie Murphy, to produkcja z 2003 r. z gatunku czarnych komedii. Rodzina postanawia odwiedzić stary dwór, który w trakcie wycieczki okazuje się być nawiedzony, a nad samym budynkiem ciąży klątwa. Jak skończą się perypetie sympatycznych bohaterów? Zafunduj maluchowi seans popularnego filmu na Halloween dla dzieci, aby przenieść się w świat pełen duchów, szkieletów i demonów.
Hokus Pokus” to film familijny na Halloween dla dzieci, który opowiada o losach trzech czarownic. Główne bohaterki, które do tej pory myślały, że są skazane na śmierć, wracają do świata żywych, knując niecne plany zagrażające miasteczku Salem. Na ratunek przychodzą dzieci, które dzielnie chronią pozostałych mieszkańców przed wiedźmami.
Casper” to kultowy film na Halloween dla dzieci, bez którego świętowanie 31 października nie będzie kompletne. Produkcja z 1995 r. to opowieść o córce doktora Harveya, Kat, która, podobnie jak jej ojciec, fascynuje się zjawiskami paranormalnymi. Po wprowadzeniu się do nowego domu poznaje Caspra – sympatycznego duszka, z którym wkrótce się zaprzyjaźnia. Wraz ze swoimi nowymi znajomymi, Kat pomaga tacie w uratowaniu domu nie przed duchami, a przed właścicielką.

Filmy animowane na Halloween dla dzieci

  • „ParaNorman”
  • „Hotel Transylwania”
  • „Koralina i tajemnicze drzwi”
  • „Straszny dom”
ParaNorman” to film animowany na Halloween dla dzieci w każdym wieku. Bajka opowiada o losach miasteczka Blithe Hollow, które dotknęła klątwa. Jak każda produkcja, tak i ta ma swojego bohatera – jest nim Norman, który od urodzenia ma wyjątkowy dar. Chłopiec potrafi komunikować się z duchami i zmarłymi. To właśnie on, wraz ze swoim przyjacielem Neilem, rusza na ratunek miastu.
Hotel Transylwania” to idealny wybór nie tylko dla najmłodszych członków rodziny! Bajka o córce Drakuli, która od urodzenia mieszka w prowadzonym przez swojego ojca hotelu, to mieszanka humoru z chwilami wzruszenia. Mavis poznaje Jonathana – 21-letniego gościa, który na zawsze zmieni jej życie. Czy związek dziewczyny z chłopakiem przetrwa liczne próby? Poznaj zakończenie, oglądając film animowany na Halloween ze swoim dzieckiem!
Koralina i tajemnicze drzwi”, choć jest filmem animowanym, to jest propozycją na Halloween dla starszych dzieci. Główna bohaterka bajki, tytułowa Koralina, ma dość mieszkania w starym domu z rodzicami, którzy nie zwracają na nią uwagi. W trakcie zabawy udaje się jej znaleźć sekretne przejście do innego świata, w którym czekają na nią kłopoty.
Straszny dom” to film na Halloween dla dzieci, który opowiada właśnie o tym dniu! Historia zaczyna się od trójki przyjaciół, którzy odkrywają, że dom w okolicy powoduje, że wszystko i wszyscy znikają. Zdani tylko na siebie starają się odkryć tajemnicę budynku, którą poznają 31 października. A to dopiero początek ich szalonej przygody!
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.