Data modyfikacji:

Piosenki dla dzieci. Popularne polskie utwory

Sprawdźcie propozycję najładniejszych piosenek dla dzieci. Pod uwagę wzięliśmy tylko polskie utwory.
Post Oli na naszej nowej facebookowej grupie zrzeszającej wszystkie supermenki, pardon - supermamy, zainspirował mnie do poszukania najlepszych utworów dla naszych maluchów. Oto polskie piosenki dla dzieci - TOP 10. Uwaga - słuchacie na własną odpowiedzialność! Niektóre rymy nie chcą potem wyjść z głowy tygodniami.

Od razu napiszę - nie są to wcale NAJLEPSZE polskie piosenki dla dzieci - na YouTube pewnie znalazłoby się setki innych, bardziej wartościowych literacko i muzycznie. Te, które znajdziecie poniżej w znakomitej większości - powiedzmy sobie to szczerze - szczególnie ambitne nie są. Ale mają inną, dużo ważniejszą zaletę - nasze dzieci je kochają od pierwszego słyszenia. I widać to w statystykach.

Najpopularniejsze piosenki dla dzieci na YouTubie

Oto dziesięć najczęściej wyświetlanych piosenek na YT. Przyznaję - mimo że wielu z nich nie cierpię za prymitywne melodie, to nieskończenie wiele razy piłam przy nich (w spokoju!) ciepłą kawę :D. Listę najpopularniejszych polskich piosenek dla dzieci na YT otwierają - a jakże - kaczuszki. I nie doszukiwałabym się tutaj politycznego dna - utwór tak szybko wpada w ucho i ma tak sympatyczny teledysk (dzieci uwielbiają oglądać dzieci!), że jego pozycja nie powinna nikogo dziwić. Swoją drogą - 170 mln wyświetleń! Dacie wiarę? Największe gwiazdy polskiej strady mogą tylko pomarzyć o takim wyniku :-) Kaczuszki to...polska piosenka z największą liczbą odsłon na YouTubie!

A teraz mój "ulubieniec". Na liście pt. polskie piosenki dla dzieci - top 10 nie może zabraknąć jego - zielonego misia, który zapamiętale szoruje plecy aż po sam koniec ;-)  Jeżeli jeszcze nie znacie, poznajcie - oto Gummi Miś, który "bańkę łap, bańkę łap, bańkę bańkę bańkę łapie". Prawie dwuipółletnia Siostra Dziedzica, która mi zagląda przez ramię, właśnie odśpiewała cały refren - mimo że ostatni raz słyszała ten koszmarek kilkanaście tygodni temu. Ot, magia Gummi Misia. Wpada w ucho jak nic innego.

A teraz włączcie "Boogie woogie" i - razem z dziećmi - zamieńcie się w super choreografów. Piosenka - testowałam to już milion razy - jest niezastąpiona podczas awantur w aucie, bo tańczyć można nawet prowadząc (nie ważne, że "taniec" wygląda nie najlepiej - ważne, że działa!)

Tuż za podium, ale zdecydowanie najmilszy moim uszom superhit z "Krainy lodu", czyli "Mam tę moc". Minus za to, że - w przeciwieństwie do wcześniejszych piosenek - nie tak łatwo ją śpiewać razem z bohaterami. To znaczy śpiewać można, ale domownicy mogą tego nie znieść - tak jest u nas ;-)

Najlepsze polskie piosenki dla dzieci

Pierwszą piątkę najlepszych piosenek dla dzieci po polsku na YT zamyka - "na na nanana" - hit "Zostań moją przyjaciółką". Nie należę, delikatnie mówiąc, do entuzjastów tego utworu, za to Dziedzic swego czasu mocno przyczynił się do tak świetnego wyniku tej piosenki, każąc włączać ją raz za razem.

"Misio mniam, mniam" - miejsce 6. - to także doskonale znany nam jegomość. Animacja woła o pomstę do nieba, ale co zrobić, jak małym szefom się podoba. Kto jest dzisiaj głodny?

Siódme miejsce - kolejna "perełka", ale w tym przypadku należy docenić walor edukacyjny. Piosenka szybko wpada w ucho i już po kilku odsłuchach dzieci świetnie znają numer na policję.

Dziesiątkę zamykają trzy piosenki Śpiewających brzdąców - wszystkie o zwierzakach.

A jakie, Waszym zdaniem, są najlepsze piosenki po polsku dla dzieci? Napiszcie koniecznie - może w jutjubowych odmętach pływa coś wartościowego, czego jeszcze nie znamy!

Tekst: Justyna Mazur