Data modyfikacji:

Piosenki dla dzieci. Popularne polskie utwory

Sprawdźcie propozycję najładniejszych piosenek dla dzieci. Pod uwagę wzięliśmy tylko polskie utwory.
Post Oli na naszej nowej facebookowej grupie zrzeszającej wszystkie supermenki, pardon - supermamy, zainspirował mnie do poszukania najlepszych utworów dla naszych maluchów. Oto polskie piosenki dla dzieci - TOP 10. Uwaga - słuchacie na własną odpowiedzialność! Niektóre rymy nie chcą potem wyjść z głowy tygodniami.

Od razu napiszę - nie są to wcale NAJLEPSZE polskie piosenki dla dzieci - na YouTube pewnie znalazłoby się setki innych, bardziej wartościowych literacko i muzycznie. Te, które znajdziecie poniżej w znakomitej większości - powiedzmy sobie to szczerze - szczególnie ambitne nie są. Ale mają inną, dużo ważniejszą zaletę - nasze dzieci je kochają od pierwszego słyszenia. I widać to w statystykach.

Najpopularniejsze piosenki dla dzieci na YouTubie

Oto dziesięć najczęściej wyświetlanych piosenek na YT. Przyznaję - mimo że wielu z nich nie cierpię za prymitywne melodie, to nieskończenie wiele razy piłam przy nich (w spokoju!) ciepłą kawę :D. Listę najpopularniejszych polskich piosenek dla dzieci na YT otwierają - a jakże - kaczuszki. I nie doszukiwałabym się tutaj politycznego dna - utwór tak szybko wpada w ucho i ma tak sympatyczny teledysk (dzieci uwielbiają oglądać dzieci!), że jego pozycja nie powinna nikogo dziwić. Swoją drogą - 170 mln wyświetleń! Dacie wiarę? Największe gwiazdy polskiej strady mogą tylko pomarzyć o takim wyniku :-) Kaczuszki to...polska piosenka z największą liczbą odsłon na YouTubie!

A teraz mój "ulubieniec". Na liście pt. polskie piosenki dla dzieci - top 10 nie może zabraknąć jego - zielonego misia, który zapamiętale szoruje plecy aż po sam koniec ;-)  Jeżeli jeszcze nie znacie, poznajcie - oto Gummi Miś, który "bańkę łap, bańkę łap, bańkę bańkę bańkę łapie". Prawie dwuipółletnia Siostra Dziedzica, która mi zagląda przez ramię, właśnie odśpiewała cały refren - mimo że ostatni raz słyszała ten koszmarek kilkanaście tygodni temu. Ot, magia Gummi Misia. Wpada w ucho jak nic innego.

A teraz włączcie "Boogie woogie" i - razem z dziećmi - zamieńcie się w super choreografów. Piosenka - testowałam to już milion razy - jest niezastąpiona podczas awantur w aucie, bo tańczyć można nawet prowadząc (nie ważne, że "taniec" wygląda nie najlepiej - ważne, że działa!)

Tuż za podium, ale zdecydowanie najmilszy moim uszom superhit z "Krainy lodu", czyli "Mam tę moc". Minus za to, że - w przeciwieństwie do wcześniejszych piosenek - nie tak łatwo ją śpiewać razem z bohaterami. To znaczy śpiewać można, ale domownicy mogą tego nie znieść - tak jest u nas ;-)

Najlepsze polskie piosenki dla dzieci

Pierwszą piątkę najlepszych piosenek dla dzieci po polsku na YT zamyka - "na na nanana" - hit "Zostań moją przyjaciółką". Nie należę, delikatnie mówiąc, do entuzjastów tego utworu, za to Dziedzic swego czasu mocno przyczynił się do tak świetnego wyniku tej piosenki, każąc włączać ją raz za razem.

"Misio mniam, mniam" - miejsce 6. - to także doskonale znany nam jegomość. Animacja woła o pomstę do nieba, ale co zrobić, jak małym szefom się podoba. Kto jest dzisiaj głodny?

Siódme miejsce - kolejna "perełka", ale w tym przypadku należy docenić walor edukacyjny. Piosenka szybko wpada w ucho i już po kilku odsłuchach dzieci świetnie znają numer na policję.

Dziesiątkę zamykają trzy piosenki Śpiewających brzdąców - wszystkie o zwierzakach.

A jakie, Waszym zdaniem, są najlepsze piosenki po polsku dla dzieci? Napiszcie koniecznie - może w jutjubowych odmętach pływa coś wartościowego, czego jeszcze nie znamy!

Tekst: Justyna Mazur
Prezent dla 3 latka. Sprawdzone pomysły!

Prezent dla 3 latka. Sprawdzone pomysły!

2022-12-07
Z jednej strony ciągle maluch, z drugiej - coraz sprawniejszy i sprytniejszy przedszkolak. Aby kupić idealny prezent dla 3 latka trzeba wziąć pod uwagę te dwie ...
Akcesoria i zabawki do wody

Zabawki do kąpieli. Jakie zabawki do wody kupić?

2021-06-16
Każdy rodzic wie doskonale, jak ważna jest dbałość o higienę dziecka. Niestety, nie dla każdego malucha kąpiele są przyjemnością. W wielu domach w tym czasie słychać płacz i protesty. Jak temu zaradzić? Odpowiedź jest prosta. Są nią odpowiednie, dopasowane do wieku dziecka zabawki do kąpieli. Nie tylko odwrócą uwagę dziecka od nielubianych zabiegów pielęgnacyjnych, ale również mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka poprzez stymulowanie układu nerwowego różnymi bodźcami. Sprawdźmy więc, jakie zabawki do wody kupić, by kąpiel stała się prawdziwą przyjemnością.
 niespodzianki na Dzień Taty

Kreatywne niespodzianki dla taty. Coś dla taty na Dzień Ojca i urodziny

2021-06-16
Kreatywny prezent dla taty na Dzień Ojca, urodziny, imieniny – co kupić? Co dla taty będzie najlepszą niespodzianką? Możemy postawić na uniwersalne i bardzo praktyczne prezenty lub dobrać je do pasji czy zainteresowań. Zobaczcie pomysły, które pozwolą wam sprezentować coś dla taty, z czego się ucieszy i co zapamięta na długo! Oto lista kreatywnych niespodzianek dla taty.
dziewczynka na huśtawce

Huśtawka do ogrodu dla dzieci. O czym pamiętać i jakie są rodzaje

2021-04-27
Czas spędzony na huśtawce to nieodłączny element dzieciństwa – stąd też ten element ogrodu cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców. Sprawdź!
Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga dla dziecka. Elektryczna czy zwykła? Jaką wybrać?

2021-03-08
W zasadzie trzeba by zacząć od tego, że to dwa jednak różne pojazdy. Porównywanie ich nie ma sensu. Warto jednak zastanowić się co jest dla kogo lepsze.
Zabawa dziecko

Zabawki, które zachęcą dziecko do zabawy na powietrzu

2020-03-13
Czasy, kiedy dzieci większość dnia spędzały na zabawie na podwórku, już dawno minęły. Obecnie, nawet w piękne słoneczne dni, na placach zabaw nie widać tłumów. Najmłodsi nie odrywają się od tabletów, komputerów i smartfonów, a rodzicom coraz trudniej przekonać swoje pociechy do wyjścia z domu. Jak sobie z tym radzić? Przed wami kilka skutecznych rad i przykładów zabawek, które rozwiążą ten problem.