Data publikacji:

Najlepsze LEGO Minecraft do 100 zł

Masz w domu fana Minecrafta i chcesz odciągnąć go od komputera? Klocki LEGO Minecraft zachwycą każdego fana tej niezwykle kreatywnej gry! Prezentujemy przegląd zestawów LEGO Minecraft do 100 zł, które są absolutnym hitem wśród dzieci.
najlepsze lego minecraft do 100 zł

Klocki LEGO Minecraft – skąd się wziął ich fenomen?

Duńskie klocki LEGO to już klasyk. Całe pokolenia dzieci i dorosłych nieustannie odkrywają nowe zestawy LEGO warte uwagi. To właśnie twórca klocków LEGO zapoczątkował produkcję klocków z tworzywa sztucznego oraz opatentował sposób ich łączenia. LEGO to zestawy pozwalające na tworzenie całych światów i łączenie ich na dowolne sposoby. Każdy zestaw zawiera unikalne elementy, a zabawa klockami LEGO potrafi wciągnąć niemal każde dziecko.
Gra Minecraft w pewien sposób „zazębia się” tematycznie z LEGO – w tej grze komputerowej uczestnicy budują różne światy, kopią surowce, mają do wykonania zadania i misje. To gra rozwijająca wyobraźnię przestrzenną.
Dlatego właśnie połączenie fantazji światów Minecraft z prostotą i manualną radością tworzenia podczas zabawy klockami LEGO to tak wielki sukces. Gracze mogą odtworzyć swoje zmagania wirtualne w prawdziwym świecie, a także tworzyć nieskończenie wiele scenariuszy zabawy. Nic dziwnego, że zestawy LEGO Minecraft są tak pożądane wśród dzieci!  

LEGO Minecraft do 100 zł – przegląd najlepszych zestawów

Prezentujemy najciekawsze i zróżnicowane zestawy LEGO Minecraft do 100 zł. Każdy zestaw posiada inne postaci i elementy, co sprawia, że połączone dają naprawdę sporo możliwości kreatywnej zabawy. Zatem zaczynamy!

Zestaw LEGO Minecraft – Spaczony Las

Spaczony Las to miejsce pełne zasadzek. Wcielamy się w postać łowczyni i staramy się przebrnąć przez wszystkie niebezpieczne miejsca lasu. Podczas wędrówki na łowczynię spadają skały. Również nieprzyjacielskie moby próbują pokrzyżować jej plany. Musi ominąć ona wylewającą się lawę, więc wysadza dynamitem drzewo, które posłuży jej za most. Czy łowczyni bezpiecznie przejdzie przez las? Dziecko, wczuwając się w rolę łowczyni, podróżuje przez Spaczony Las i pokonuje wszystkie przeszkody.
W skład zestawu wchodzą 4 figurki: łowczyni z łukiem, strzałą i ochronną zbroją, hoglin z ruchomą głową oraz dwa pigliny z mieczami. Zestaw zachwyci dziecko funkcjami wybuchu i lawiny kamieni.

Zestaw LEGO Minecraft – Żłobek dla pand

A teraz coś dla opiekuńczych dzieci! Kto nie chciałby zajmować się najsłodszymi figurkami w historii Minecraft? Zestaw LEGO Minecraft – Żłobek dla pand umożliwia nam zbudowanie przytulnego miejsca dla naszych pand. Możemy później położyć malutką pandę w wygodnym łóżku umieszczonym na dachu żłobka, a starszą poczęstować pysznym ciastem. Figurki zwierząt siadają oraz poruszają łebkami.

Zestaw LEGO Minecraft – Siedlisko lisów

Siedlisko lisów to kolejne kultowe miejsce Minecraft. Dzieci budują dom w kształcie śpiącego lisa. Możemy w nim ustawić meble i pobawić się w lisi dom. Zestaw posiada figurki lisów: małego i dużego, a także lisa polarnego. Do tego dołączona jest figurka utopca, który chce przeszkodzić lisiej rodzinie w spokojnym dniu. W zestawie znajduje się również figurka bohatera, który ubrany jest w strój lisa. Dziecko figurką bohatera będzie przeganiać złowrogiego utopca i bronić lisów.

Zestaw LEGO Minecraft – Opuszczona kopalnia

Opuszczona kopalnia – to jest to! To właśnie w tym miejscu wydobywamy surowce, tak ważne w świecie gry Minecraft. Jednak to nie takie proste! Nasze działania bowiem są ciągle sabotowane przez wrogów – zombie, wielkiego pająka i żywy śluz! Jak w takim razie wydobyć drogocenne diamenty, żelazo i węgiel? Zwabiamy nieprzyjaciół do jaskini i… zrzucamy im na głowy żwir! Zestaw LEGO Minecraft – Opuszczona kopalnia to klasyk wśród fanów Minecraft. Zestaw wyposażony jest w najważniejsze postaci z gry.

Zestaw LEGO Minecraft – Dom w grzybie

Dom w grzybie miał być ostoją dla grzybowej krowy. Krowa czeka na wydojenie, ale przeszkadza nam w tym złośliwy pajęczy jeździec! Czy uda się nam przywrócić spokój w grzybowej krainie? Podczas zabawy kierujemy postacią Alexa i wczuwamy się w akcję obrony grzybowej krowy. Zestaw Dom w grzybie zawiera figurki z gry Minecraft (Alex, grzybowa krowa i pajęczy jeździec) oraz akcesoria (skrzynia, drzewo, mleko, elementy do wybudowania grzybowego domu).

Klocki LEGO Minecraft – czy zatem warto je mieć?

Klocki LEGO Minecraft to liczne zestawy, które można ze sobą łączyć, tworząc ogromny świat Minecraft. Dzieci mogą zatem kolejno odtwarzać sceny z osobnych zestawów, przebudowywać scenerie i wymyślać własne scenariusze gry. Zestaw LEGO Minecraft to zabawka, która nie dość, że jest rozwojowa, to rzeczywiście jest pożądana wśród dzieci. Zabawa z LEGO Minecraft pobudza wyobraźnię przestrzenną, a także wspiera koordynację ruchową i zdolność koncentracji.
Klocki LEGO nie bez powodu stały się tak popularne – to zabawa, która wciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych!
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Justyna Belkiewicz