Data publikacji:

Najlepsza śniadaniówka do szkoły: jaką wybrać?

Dobry lunchbox dla dzieci nie tylko chroni jedzenie przed zniszczeniem, ale również przedłuży jego świeżość – nie powinien zatem być kupowany w pośpiechu. Przeglądając oferty poszczególnych modeli, zwróć uwagę między innymi na rozmiar, pojemność i łatwość czyszczenia, Możesz też skorzystać z gotowego rankingu, który znajdziesz na końcu tego tekstu. 
najlepsza śniadaniówka do szkoły

Najlepsza śniadaniówka do szkoły – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Śniadaniówki dla dzieci to specjalne pojemniki do przechowywania jedzenia. Chronią kanapki, warzywa oraz inne przekąski przed zgnieceniem i przedłużają ich świeżość. Warto jednak pamiętać, że śniadaniówka śniadaniówce nierówna. Aby wybrać produkt świetnie dopasowany do potrzeb dziecka, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów.
 • Rozmiar i pojemność
 • Śniadaniówka dla dzieci nie powinna być zbyt duża, ponieważ będzie zajmowała za dużo miejsca w plecaku. Powinna być jednak na tyle spora, aby zmieścić ilość jedzenia potrzebną dziecku przez kilka godzin pobytu w szkole. 
 • Materiał wykonania
 • Lunchbox dla dzieci powinien być bezpieczny, czyli stworzony z materiałów bez dodatku ftalanów, bisfenolu A oraz jakichkolwiek innych szkodliwych substancji. Oczywiście musi być to produkt dopuszczony do kontaktu z jedzeniem.
 • Izolacja termiczna
 • Choć dzieci zazwyczaj biorą do szkoły kanapki, owoce i warzywa oraz drobne przekąski, niektóre maluchy lubią zjeść coś „na ciepło” między lekcjami. Jeśli twoja pociecha do nich należy, wybierz śniadaniówkę z izolacją termiczną, która długo utrzyma temperaturę dania. Niektóre śniadaniówki dla dzieci mają też w zestawie plastikowe, bezpieczne sztućce. 
 • Dobry system zabezpieczeń
 • Dobry lunchbox dla dzieci to taki, który nie otwiera się samoistnie. Zapięcie powinno być mocne, aby zawartość nigdy nie wysypała się bez kontroli, a jednocześnie łatwe do otwarcia przez dziecko. 
 • Łatwość czyszczenia
 • Najlepsza śniadaniówka do szkoły to między innymi taka, którą łatwo się czyści. W trudno dostępnych zakamarkach będą gromadzić się resztki jedzenia, co będzie prowadziło do rozwoju bakterii i grzybów – unikaj zatem produktów o nietypowej budowie. 
 • Przegródki
 • Dzieci uwielbiają, gdy śniadaniówki mają przegródki umożliwiające segregowanie jedzenia. Dzięki przegródkom zawartość lunchboxa wygląda estetycznie i zachęca do jedzenia. Można też połączyć np. łakocie oraz kanapki z szynką w jednym pojemniku – bez obaw, że coś się ze sobą zmiesza.
 • Wygląd
 • Lunchbox dla dzieci musi mieć odpowiednią prezencję – co oznacza, że powinien być ozdobiony bajkowymi motywami albo chociaż kolorowy. Dobrym pomysłem jest oddanie decyzyjności w tej sprawie samemu zainteresowanemu. 

  Lunchbox dla dzieci – ranking produktów

  Nie wiesz, jaka jest najlepsza śniadaniówka do szkoły, a nie masz czasu na żmudne przeglądanie setek ofert? Na szczęście zrobiliśmy już to za ciebie. Oto ranking produktów, który stworzyliśmy na podstawie największej popularności poszczególnych śniadaniówek w serwisie Ceneo.pl.

  Coolpack Snack Blue

  Najlepsza śniadaniówka do szkoły to – według kupujących na Ceneo.pl – niedrogi model marki Coolpack. Lunchbox wykonany został z bezpiecznego dla dzieci materiału (bez BPA). Ma wygodne zatrzaski, które gwarantują mocne zamknięcie, ale nie przysparzają trudności dziecku. Można ją myć w zmywarce i używać w mikrofalówce. 

  Stor Lunchbox – śniadaniówka Princess (księżniczki)

  Trzykomorowy lunchbox dla dzieci. Motyw księżniczek z pewnością zachwyci każdą małą uczennicę, a oddzielnie otwierane części zapewniają odseparowanie od siebie poszczególnych części śniadania. Śniadaniówka ma dwie mniejsze komory i jedną większą, dlatego z łatwością pomieści zarówno kanapki, jak i np. kilka owoców. Wymiary produktu to 16 cm × 11 cm × 5 cm.

  B.Box Lunchbox

  Lunchbox z przegródkami dla dzieci, który można określić jako produkt premium. Jest to duża śniadaniówka z licznymi przegródkami. Pod jedną z przegródek umieszczone zostało drugie dno, w którym można umieścić wkład chłodzący – zapewnia to przekąskom dłuższą świeżość. Przegródki można wyjmować, dopasowując śniadaniówkę do potrzeb dziecka. Warto wspomnieć, że ten model ma szczelne uszczelki silikonowe, które chronią przed przeciekaniem soku z mokrych produktów spożywczych. 

  Mepal zestaw: śniadaniówka + lunchbox

  Kolorowy lunchbox dla dzieci z dołączonym bidonem. Śniadaniówka posiada przegródki, w zestawie jest również plastikowy widelec. Bidon otwiera się przy pomocy specjalnego przycisku. Obie części zestawu ozdobione są motywami z uwielbianej przez dzieci bajki „Psi patrol”. 

  Lunchbox z przegródkami dla dzieci – marki Stor

  Ciekawa śniadaniówka z motywem lubianych przez dzieci Minionków. Ma trzy oddzielnie zamykane komory, dzięki czemu zapewnia świeżość różnym produktom. System zamykania jest bezpieczny i wygodny, a sama śniadaniówka – łatwa do utrzymania w czystości. 

  Puckator Pusheen 

  Zdaniem wielu rodziców jest to najlepsza śniadaniówka do szkoły. Składa się ona z trzech oddzielnych pojemników ułożonych w stos. Na uwagę zasługuje piękny wzór, a także fakt, że nie trzeba zawsze zabierać ze sobą wszystkich elementów – zestaw można rozłożyć, zyskując trzy oddzielne pojemniki. Naczynie z łatwością się zamyka i otwiera, a do tego łatwo je utrzymać w czystości. 

  Stor Lunch Box – śniadaniówka Minecraft z przegródkami

  Prawdziwa gratka dla miłośników Minecrafta! Ta śniadaniówka dla dzieci ma aż trzy oddzielnie zamykane przegródki – nie musisz się martwić, że kanapka przesiąknie zapachem truskawek. Wymiary produktu to 17 cm × 13,5 cm × 5,5 cm – jest zatem idealnie dopasowana do potrzeb przeciętnego ucznia. 
  Zdjęcie: Envato Elements
  Robert Wojtaś
  Robert Wojtaś

  Absolwent Akademii Morskiej i pasjonat motoryzacji. W wolnym czasie czyta, tworzy własne meble i podróżuje z dwoma fantastycznymi synami oraz żoną. Uwielbia eksperymentować w kuchni, poznawać nowe miejsca i spędzać wieczory filmowe w gronie stałych przyjaciół.