Data modyfikacji:

Namiot dla dziecka – tunel, domek czy tipi?

Co było waszą ulubiona kryjówką w dzieciństwie? Mieliście domek na drzewie, a może budowaliście z rodzicami bazę z krzeseł i koców? Marzyliście o własnej, cichej przystani, w której można się skryć przed światem czy wręcz przeciwnie, o miejscu wesołych zabaw z rówieśnikami z tabliczką „Zakaz wstępu dla dorosłych”. Dzisiaj, już jako rodzice, stwórzcie takie miejsce swoim pociechom, aby każdego dnia na ich twarzach gościł szeroki uśmiech. W tej roli doskonale sprawdzi się namiot dla dziecka do pokoju dziecięcego. Możecie kupić gotowy, wybierając coś z tysiąca dostępnych wzorów i kolorów lub zrobić go samodzielnie.  

Jakie są rodzaje namiotów dla dzieci?

  1. Tunel
  2. Domek
  3. Tipi

Jaki namiot dla dziecka wybrać?

Wasze dziecko marzy o tym, aby mieć miejsce, w którym będzie mogło się beztrosko bawić, czytać po kryjomu książki przy świetle latarki, rysować pierwsze arcydzieła czy po prostu wylegiwać się w stosie poduszek? Nie zwlekajcie, spełnijcie jego pragnienia i kupcie mu namiot. Maluch odwdzięczy się wam długimi chwilami spokoju i wolnym czasem dla was samych. Brzmi kusząco, prawda? Poniżej odpowiadamy, jaki namiot dla dziecka wybrać – tunel, domek czy tipi?

Namiot dla dziecka typu tunel

W sklepach znajdziecie kolorowe namioty tunele. Zrobione są zazwyczaj z wodoodpornego materiału, dzięki czemu mogą służyć zabawie w domu i na zewnątrz. Taki niewielki rozkładany namiot z tunelem to gwarancja dobrej zabawy dla aktywnych maluchów. Czołganie się rozwija ich motorykę i sprawność ruchową. Do zestawu dołączone są często piłeczki, które pozwalają poznawać kolory i uczyć się liczenia. Całość w łatwy sposób spakujecie w niewielką torbę i schowacie w szafie lub zabierzecie ze sobą na wakacje do dziadków.

Namiot w kształcie domku

Doskonałą propozycją jest także namiot wyglądający jak domek. Większy od tunelu, dzięki czemu dzieci mogą w nim swobodnie stanąć. Wykonany z syntetycznego materiału jest lekki i łatwy do przenoszenia oraz utrzymania w czystości. Gdy się zabrudzi, wystarczy przetrzeć go mokrą szmatką.  Dlatego doskonale nadaje się też do zabawy na dworze. Idealnie sprawdzi się jako miejsce spotkań klubu małych urwisów. Dziewczynki mogą urządzić tam dom dla swoich misiów i lalek, chłopcy warsztat dla samochodów. W ciepłe dni, namiot postawiony w ogrodzie, posłuży za miejsce na popołudniową drzemkę.

Tipi do dziecięcego pokoju

Hitem są wigwamy tipi, stylizowane na te wywodzące się z kultury Indian. Doskonale nadają się na prezent do pokoju każdego malucha. Materiałowe, dostępne w różnorodnych wzorach i kolorach namioty, które można dopasować do wystroju mieszkania. Są wyjątkowym elementem przestrzeni i wnętrzarskim przebojem ostatnich czasów. Dzieci potrafią bawić się tam godzinami. Pozwólcie im rozwijać wyobraźnię i pomóżcie stworzyć tam ich miejsce marzeń. Włóżcie do środka koce i poduszki lub wstawcie stolik z krzesełkami, przyozdóbcie wejście lampkami, które stworzą magiczny klimat. Wchodźcie do środka tylko wtedy, kiedy dziecko Was zaprosi.

Znajdziecie też modele tipi, które mają dodatkową wodoodporną podłogę mocowaną na rzepy. Dzięki temu, wiosną i latem, będziecie mogli wystawić je również na zewnątrz.
Bestsellerowy namiot tipi możecie zrobić sami. Jeżeli macie trochę wolnego czasu i zapału, bierzcie się do pracy. To naprawdę nie jest trudne! Wystarczy materiał, drewniane tyczki, kawałek sznurka i maszyna do szycia lub zaprzyjaźniona krawcowa.
O tym jak zrobić tipi krok po kroku, dowiecie się z krótkiego filmiku. Do dzieła!


Autorka: Daria Dziechciarz