Data modyfikacji:

Najlepsze prezenty na chrzest dla dziewczynki

Mała Chrześnica jest bardziej wymagająca niż Mały Chrześniak. Dziewczynki szybciej stają się estetkami, przykładają uwagę do kolorów i ozdób, a później również i mody. Dlatego rodzicie chrzestni planując prezent z okazji chrztu dziewczynki, bardziej powinni zwracać uwagę na kolory, wygląd, a mniej na praktyczne rozwiązania. Czyli dokładnie tak samo, gdy robi się prezent dla dorosłej już kobiety.
W większości przypadków dzieci nie mają szansy rozumieć ani wydarzenia, ani towarzyszących mu zwyczajów. Nie mogą więc z początku ocenić podarunków, które otrzymują z różnych okazji. Czas na ocenę przyjdzie później. W przypadku dziewczynek znacznie szybciej niż chłopców. O ile dla chłopca nie będzie miało większego znaczenia, czy bujaczek, który ofiarowała mu chrzestna jest czerwony, niebieski czy żółty, to w przypadku dziewczynki tak być już nie musi, ba, można zaryzykować stwierdzenie, że nie będzie. Wybierając prezenty na chrzest trzeba więc zwracać uwagę na to, jak wyglądają. Biżuteria, w przypadku dziewczynek sprawdza się idealnie, co zresztą wyczuli producenci, których oferta dla małej i pięknej płci jest zdecydowanie bogatsza, niż dla płci przeciwnej.
Złota bransoletka może w pierwszym odczuciu wydawać się podarunkiem nieco na wyrost, ale ponieważ dziewczynki szybko doceniają wszystko, co błyszczy, więc w wieku 3-4 lat bransoletka może znaleźć się na małej rączce. Pytania w stylu: „Po co dziecku bransoletka”?, lepiej z definicji porzucić i uwierzyć, że się przyda i w niedalekiej przyszłości nie rozczaruje.

Podobnie zresztą jak kolczyki, które coraz szybciej rodzice zakładają swoim córkom, bywa, że zanim te zrobią pierwsze kroki. Kolczyki więc, to kolejny bardzo dobry prezent na chrzciny, pod warunkiem, że nie będą wiszące ( Mała Księżniczka na pewno będzie je chciała zerwać, co może być bolesne w skutkach) i wykonane z metali szlachetnych. Złoto, srebro i stal szlachetna to metale, które sprzyjają gojeniu się świeżych ran. Koniecznie również należy zwrócić uwagę na zapięcie kolczyków. Powinno być mocne, by dziecko nie było w stanie samodzielnie odpiąć kolczyka i wziąć go do ust.
Najczęściej jednak rodzice chrzestni kupują łańcuszki, które potem dzieci mogą założyć w czasie komunii świętej. W przypadku dziewczynki można wybierać między różnymi zawieszkami: z okazji chrztu łańcuszek z serduszkiem, a do komunii ów komplet można wzbogacić o medalik lub krzyżyk. W przypadku Małej Chrześnicy mniej nie znaczy więcej, przeciwnie.
Kronika wydarzeń z dzieciństwa to absolutne „must have”. Książeczka zobowiązuje rodziców lub chrzestnych ( kwestia do ustalenia) do odnotowania wielu ważnych i mniej ważnych ( jak choćby tych ile centymetrów liczy stopa w 3 miesiącu życia) faktów z życia dziewczynki od narodzin do pełnoletności. Do albumów można doklejać zdjęcia.
Nie zapominajmy również o tym, że dziewczynki szczególnym uczuciem darzą maskotki i pluszaki. Te, które dodatkowo będą dla nich dedykowane, z wyszytym imieniem i np. datą narodzin mają szansę znaleźć się nie tylko na półkach w ich pokoju, ale w ich sercach na całe lata.
Czym skorupka za młodu nasiąknie….to wiadomo, na starość trąci. Zamiłowanie do gimnastyki warto rozbudzać już w niemowlakach. Kolorowa mata służy nie tylko do zabawy, rozpoznawania kształtów i kolorów, ale także do pierwszych ćwiczeń, nauki bezpiecznego przewracania i czołgania. Kolor różowy jednoznacznie dowodzi komu mata jest dedykowana.
Krzesło do jedzenia, które będzie służyło jako prezent dla chrześnicy przez kilka lat, przede wszystkim powinno być bezpieczne. Skoro kosztuje niemało, warto by spełniało kilka ważnych funkcji: miało możliwość regulowania oparcia i pozycji, wkładkę dla noworodka, która bezpiecznie trzyma ciało w jednym miejscu i parę atrakcji, które sprawią, że jedzenie będzie również zabawą.
Fotelik samochodowy to niezwykle praktyczny prezent na chrzest, przy założeniu, że spełnia on wszystkie normy bezpieczeństwa. Taki zakup koniecznie trzeba przedyskutować z rodzicami dziecka, ponieważ bezpieczeństwo fotela może zależeć również od samochodu, w jakim dziecko będzie przewożone. Przed zakupem warto sprawdzić również, czy fotelik ma wszystkie konieczne atesty. Ten model wyróżnia się pasami, które sygnalizują przy pomocy dźwięków i świateł, że pasy są niewłaściwie zapięte.
Właściwy sen jest podstawą dobrego rozwoju dziecka. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia powinno mu się stworzyć warunki zbliżone do tych, które ma w brzuchu mamy: ciepło, bicie serca, delikatne odgłosy z zewnątrz. Lampki nocne dziecięce dają nie tylko niezwykle delikatne i ciepłe światło, ale także grają zaprogramowane kołysanki i dźwięki, a nawet imitują bicie serca.
Autorka: Katarzyna Berg