Jaki prezent na chrzest dla chłopca?

 Prezent dla chrześniaka to wyzwanie, bo ma zadowolić rodziców, a w przyszłości mieć znaczenie dla dziecka, no i jest swego rodzaju pierwszym sprawdzianem dla chrzestnych. Dlatego w tej kwestii lepiej nie polegać wyłącznie na własnym guście i kreatywności, bo ta, nawet jeśli imponująca, wcale nie musi iść w parze z oczekiwaniami rodziców. Zdecydowanie warto sprawę prezentu uzgodnić.
prezent na chrzest dla chłopca

Symboliczny prezent na chrzciny

Prezenty dla dzieci, zwłaszcza z okazji chrztu można podzielić na te symboliczne i pamiątkowe, oraz te, które mają być praktyczne. Symboliczne, czyli specjalnie na tę okazję zrobione ramki na zdjęcia, łańcuszki, albumy czy pozytywki, choć w pierwszej chwili mogą sprawiać wrażenie zbyt skromnych, w rzeczywistości zostają z dzieckiem na całe życie i tak naprawdę to właśnie do nich się wraca i to właśnie one, nawet jeśli latami trzymane są w pudełku na strychu, budzą najwięcej dobrych wspomnień.

Dlatego, jeśli chcemy zrobić chrześniakowi prezent, który z łezką w oku będzie oglądał już jako dorosły człowiek, warto zadbać o to, by zawsze był on w jakimś stopniu symboliczny. Może być niedrogim dodatkiem do praktycznego prezentu, ale warto, by sentymentalny gadżet znalazł się wśród podarunków, bo to właśnie te sentymentalne gadżety są najbardziej osobiste i wzruszające.
To nie tylko maskotka, to metryczka, czyli miejsce, gdzie producent na życzenie wyszywa datę urodzin lub chrztu, imię, słowem wszystko , czego chrzestni będą oczekiwali, a co w przyszłości będzie miłym wspomnieniem dla dziecka. Pierwsza maskotka jest ważna. Większość z nas ma taką zabawkę, którą wspomina z rozrzewnieniem.  Niech nią będzie pierwszy prezent rodziców chrzestnych, ze specjalną dedykacją od nich.

Biżuteria dla chłopca na chrzciny

Biżuteria zostaje na lata, by nie powiedzieć na zawsze. Miło zobaczyć, że chrześniak z medalikiem ofiarowanym z okazji chrztu, idzie do komunii. Trzeba pamiętać, że biżuteria dla dziecka powinna mieć klasyczny design. W końcu równie ładnie ma wyglądać za 10 czy 20 lat. W zależności od tego w jakim duchu dziecko jest wychowywane, biżuteria może odwoływać się do symboli religijnych, lub też w świecki sposób podkreślać doniosłość wydarzenia. Wtedy warto wygrawerować na niej datę, imię lub dedykację.

Trzeba pamiętać również o tym, że jeśli decydujemy się na prezent w postaci biżuterii, lepiej postawić na złoto lub stal szlachetną. Srebro nienoszone, może z czasem zmienić kolor i - mówiąc bez ogródek - wyglądać brzydko. W przypadku złota czy stali mamy pewność, że zawsze będą wyglądać tak samo.

Zabawny prezent na chrzest dla chłopca

Są też gadżety, które z jednej strony mają być pamiątką na zawsze, a z drugiej, a z drugiej wywoływać gromki śmiech w czasie rozpakowywania, dowodząc niejako poczucia humoru chrzestnego lub chrzestnej. Jeśli na taki się decydujemy, to pamiętajmy, żeby mieć pewność, że rodzice dziecka zostali obdarzeni podobnym poczuciem humoru, gdyż w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko popełnienia faux- pas. Wszystkie zabawki, podobne do motorka z pampersami spełniają to zadanie.
Szczególnie bliskie są te pamiątki, które są czymś w rodzaju dowodu na istnienie. Pierwsze obcięte włoski, pępuszek, odrysowana rączka, czy stopa. Potrójna ramka, gdzie w białej glinie odciśnięty zostanie ślad małej stópki i rączki, ze zdjęciem po środku, zabezpieczy dowody istnienia nie dość, że na wiele lat, to jeszcze w bardzo estetyczny sposób.
Prezentem, który w najwyższy stopniu uchroni od niepamięci wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia dziecka jest album, który rodzice prowadzą aż do pełnoletności dziecka. Zapisuje się tam wszystkie te fantastyczne rzeczy, o których z  czasem niestety zapominamy, czyli pierwsze sylaby, słowa zdania, najważniejsze wydarzenia z życia dziecka, łącznie z opisami jego przyjaciół, przygód w przedszkolu i szkole. To jest taka mała kronika życia.

Praktyczne prezenty dla chłopca na chrzest

Wielu rodziców, a także chrzestnych uważa, że prezent na chrzest  w pewnym stopniu powinien odciążać protoplastów malucha z tych pierwszych, niemałych wydatków. Dlatego Ameryki nie odkryjemy, ale chodziki, foteliki i leżaki zawsze będą prezentem trafionym w punkt. Wybraliśmy te, które są nie tylko praktyczne i estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczne.
Taka wanienka rośnie wraz z dzieckiem. W okresie noworodkowym początkującym rodzicom oszczędza lęku, że dziecko wpadnie do wody lub się nią zachłyśnie. Wanienka posiada bowiem wkładkę, na której można bezpiecznie położyć dziecko. Wkładka jest regulowana, więc wystarczy zmienić jej położenie, by nadawała się dla starszego niemowlaka, lub całkowicie wyjąć, jeśli dziecko potrafi już bezpiecznie siedzieć.
To leżak, bujak i łóżeczko w jednym. W zasadzie w pierwszych miesiącach życia, dopóki dziecko nie zacznie samodzielnie przewracać się na boki, spełnia wszystkie swoje zadania. Ponieważ pełni rolę bujaka, pomaga w usypianiu. To małe łóżeczko, jest dobrym rozwiązaniem dla tych rodziców, którzy często podróżują z dzieckiem, albo w tych pierwszych dniach lubią je mieć wszędzie przy sobie.
Monitor oddechu, nazywany również elektroniczną nianią, to urządzenie, które w ostatnich latach stało się nieodzownym urządzeniem dla wielu rodziców. Urządzenie kontroluje przez całą dobę oddech dziecka i jest odpowiedzią na przypadki bezdechu, które zdarzają się w okresie noworodkowym. Przydaje się również później, pozwalając zostawić dziecko na jakiś czas samo w łóżeczku bez obawy o jego bezpieczeństwo.
Każdy rodzic wie, jak wiele rzeczy trzeba zabrać ze sobą na każde wyjście z dzieckiem. Butelki, woda, pieluchy, smoczki, kosmetyki, ubranka na przebranie, to wszystko niezbędnik na każde nawet najmniejsze i krótkie podróże. Dobra torba, która rozwiązuje wszystkie te problemy, to taka, która pozwala nie tylko zabrać to wszystko, ale która ten ekwipunek uporządkuje w swojej dobrze zaprojektowanej przestrzeni.
Kojec to mebel na lata. Jeśli jest na kółkach, można go ze sobą zabierać niemal w każdą domową przestrzeń. Ma regulowane dno, zatem nadaje się tak dla noworodka, jak i niemowlaka, który już wstaje. W takim kojcu dziecko ma sporo przestrzeni, może więc się w tym miejscu bawić, leżeć, czy nawet bezpiecznie stawiać pierwsze kroki. Ponieważ w tym czasie dzieci lubią smakować wszystko co mają pod ręką, warto przed kupnem sprawdzić, czy farby użyte do pomalowania kojca, są bez niebezpiecznych składników.

Autor: Katarzyna Berg

Prezent na chrzciny - TOP 5

Autor: Katarzyna Górna