Data modyfikacji:

Jaki prezent dla fana piłki nożnej wybrać? Poradnik

Znaleźć trafiony prezent dla fana piłki nożnej, jeżeli sami nie jesteśmy w żaden sposób powiązani z tą dyscypliną, może być bardzo trudnym zadaniem. Dlatego też w dzisiejszym artykule omówimy sposoby na wyrażenie sympatii w stosunku do piłkarza – podpowiemy, o co zadbać, organizując piłkarskie przyjęcie, a także podsuniemy pomysły na gadżety dla piłkarza, które można kupić mu w prezencie. Dowiedz się, co wybrać.
prezent dla fana pilki nożnej

Prezent dla piłkarza, czyli przyjęcie w iście piłkarskim stylu

Jeżeli organizujesz przyjęcie urodzinowe lub wybierasz się na urodziny do piłkarza, zapewne zastanawiasz się, co kupić chłopakowi, który lubi piłkę nożną. Zacznijmy może od organizacji przyjęcia. Prezent dla fana piłki nożnej może wyglądać różnie, a jedną z jego form może być zadbanie o każdy najmniejszy detal w sali, w której urządzone ma być przyjęcie. Podstawą są tutaj gadżety piłkarskie – dmuchane foliowe balony z nadrukiem piłkarskim, koszulki porozwieszane na ścianach, zaproszenia w kształcie piłki oraz oczywiście tort. Może to być tort piętrowy z ulubionym piłkarzem lub z motywem murawy, bramki czy piłki.
Przyjęcie można urządzić w domu, w restauracji, w remizie, sali czy też w klubie sportowym, w którym dziecko trenuje. W przypadku dorosłych idealnym wyborem będą bary i puby z piłkarzykami lub miejsca, w których można obejrzeć mecz na żywo wraz z innymi kibicami. Niektórzy chętnie spędzą urodziny, oglądając zmagania piłkarzy na murawie stadionu.

Jaki prezent dla fana piłki nożnej – dziecka?

Prezent dla małego piłkarza powinien być przede wszystkim nieuciążliwy dla rodziców. Ważne, by wybrane rzeczy piłkarskie nie powodowały szkód w domu ani nadmiernego hałasu. Nieco bardziej odważne pomysły można przedyskutować wcześniej z rodzicami i upewnić się, że te nie będą przyczyną sprzeczek w domu. Podstawowe prezenty dla piłkarza, które warto przemyśleć, to między innymi:
 • gadżety piłkarskie do pokoju – pufa w kształcie piłki, pościel lub dywan imitujący murawę, plakaty z ulubionymi piłkarzami lub wydruki personalizowane;
 • piłka nożna-prezent – ważne jest to, by nie była to zwykła piłka a np. opatrzona autografem ulubionego piłkarza; można zdecydować się też na piłkę w formie statuetki z wygrawerowaną dedykacją;
 • zabawki piłkarskie – piłkarzyki, figurki czy gry piłkarskie na konsolę. Zwróć jednak uwagę na to, jaki sprzęt jest potrzebny do rozgrywek, i upewnij się, że dziecko będzie miało możliwość wykorzystać prezent w pełni.
 • Prezenty dla piłkarzy w różnym wieku, czyli gadżety piłkarskie dla dzieci

  Jak wybrać prezent dla 7-latka piłkarza? Dzieci w tym wieku często jeszcze nie mogą grać w piłkę na zewnątrz same, ponieważ powinny pozostawać w zasięgu wzroku rodziców. Być może dobrym pomysłem będzie zatem mała, lekka bramka, którą można rozstawić w ogródku.
  Za dobry prezent dla piłkarza 10 lat uznaje się rzeczy przydatne do gry w klubie piłkarskim – zapewne rodzice myślą już o zapisaniu dziecka na zajęcia dodatkowe. Wybierz zatem elementy stroju, korki lub rękawice bramkarza. Podobnie jest, jeżeli musisz wybrać prezent dla piłkarza 11 lat czy 12 lat. Czasem dobrym wyjściem jest też wręczenie bonu podarunkowego, by dziecko samo mogło zdecydować, czego potrzebuje.

  Inne gadżety piłkarskie dla dzieci

  Za fenomenalny prezent dla młodego piłkarza często uznaje się także wieszaki na medale – upewnij się jednak, że dziecko ma już przynajmniej jeden medal. Za świetny prezent dla piłkarki, jak również piłkarza można także uznać dużą torbę treningową i pojemny bidon na wodę, który będzie łatwy w czyszczeniu.
  Piłkarski prezent dla chłopca nie musi być też bezpośrednio związany z uprawianiem sportu. Na prezent dla piłkarza możesz wybrać plecak do szkoły z odpowiednim motywem, pudełko na drugie śniadanie, piórnik czy inne rzeczy codziennego użytku. Gadżety piłkarskie dla chłopca to też akcesoria przydatne na meczach – szaliki, koszulki, czapki z daszkiem z motywem ulubionego klubu.

  A może prezent dla trenera piłki nożnej? Piłka nożna – gadżety

  Piłkarskie gadżety to nie tylko doskonały wybór dla dzieci, ale również dorosłych. Co wybrać na prezent dla trenera piłki nożnej? Możesz rozważyć:
 • otwieracze lub kufle do piwa z motywem piłki oraz podkładki do nich,
 • gwizdki i pachołki przydatne podczas treningów,
 • książki na temat mentoringu i coachingu,
 • kubki termiczne, poncza przeciwdeszczowe i kompaktowe parasole przydatne w czasie długich godzin spędzanych na boisku.
 • Oprócz tego świetnym pomysłem mogą być breloczki i gwizdki z grawerem, podobnie jak dyplomy do zawieszenia na ścianę. Niezmiennie za udany podarunek dla trenera uznaje się koszulki z personalizowanymi nadrukami. Jeżeli jesteś z trenerem blisko i wiesz, jakie oprawki okularowe pasują do jego kształtu twarzy, być może przydadzą się także okulary przeciwsłoneczne, wyprodukowane przez jego ulubioną markę.
  Jeżeli to drużyna szuka dobrego prezentu dla trenera, można skłonić się w kierunku personalizowanych wydruków lub albumów. Warto zebrać zdjęcia wszystkich trenujących pod okiem trenera dzieci lub wybrać zdjęcia grupowe (najlepiej upamiętniające wygrane mecze) i umieścić je w jednym miejscu na pamiątkę, a następnie opatrzyć odpowiednimi podpisami. Zawsze dobrym wyborem są też poduszki z herbem klubu, skarpetki z motywem piłkarskim oraz balony, haftowane ręczniki i kartki z życzeniami. Na pewno doceniony zostanie też samodzielnie przygotowany kosz prezentowy z gadżetami. W takim koszu może znaleźć się kawa, herbata, słodkości, alkohol czy drobiazgi, które mogą przydać się w pracy.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Redakcja Ceneo