Data publikacji:

Prezent dla ucznia: 10 ciekawych pomysłów

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Jak zmotywować dziecko do pracy przez kolejne 10 miesięcy? Podaruj mu prezent dla ucznia, który sprawi mu mnóstwo frajdy, a jednocześnie okaże się pomocny w wielu szkolnych wyzwaniach. Dziś mamy dla ciebie aż 10 ciekawych pomysłów na upominek, który przypadnie do gustu dziecku w każdym wieku. Sprawdź!
Prezent dla ucznia
Upominki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego to dość powszechny zwyczaj, który pozwala rodzicom nagrodzić dzieci za dobre wyniki na świadectwie. A gdyby tak wręczyć uczniowi prezent z okazji nowego roku szkolnego? Odpowiedni upominek sprawi, że dziecko poczuje się zmotywowane do nauki, a nawet poprawi swoje wyniki. Sprawdź, co warto podarować dziecku z okazji powrotu do szkoły!

Upominek dla ucznia – 10 propozycji

Z okazji nowego roku szkolnego chcesz podarować dziecku upominek dla ucznia, który zachęci je do nauki? Oto kilka ciekawych pomysłów!

1. Nowy plecak lub torba

Codziennym atrybutem każdego ucznia jest plecak lub torba na książki. Ten powszechny dodatek może wpłynąć znacząco na samopoczucie twojego dziecka, które każdego dnia przenosi w nim ciężkie podręczniki. Wygodny model z odpowiednim usztywnieniem odciąży plecy, sprawiając, że transport szkolnych skarbów będzie zdecydowanie prostszy.
Jeśli twoje dziecko zwraca uwagę na modne szkolne akcesoria, poszukaj prezentu wśród stylowych toreb lub plecaków sportowych znanych marek. Znalezienie modelu, który zrobi efekt wow, a jednocześnie okaże się praktyczny, nie będzie problemem.

2. Personalizowane pióro

To wspaniały prezent dla ucznia, który dopiero rozpoczyna nowy etap nauki. Personalizowane akcesoria biurowe są również popularnymi upominkami dla uczniów kończących szkołę podstawową lub średnią. Ładne pióro (lub długopis) z pamiątkowym grawerem przyda się nie tylko w codziennym notowaniu. To bardzo sentymentalna pamiątka!

3. Czytnik e-booków

Początek szkoły oznacza powrót do lektur. Co jeśli dziecko nie chce nosić ciężkich tomów w plecaku? Rozwiązaniem okaże się czytnik e-booków, na którym zmieści się nie jedna, ale setki książkowych pozycji. Czytnik może posłużyć także do sprawdzania wszelkiego rodzaju skanów notatek czy też materiałów przesyłanych przez nauczycieli on-line.

4. Zaawansowany kalkulator

Dobry kalkulator to wspaniały prezent dla ucznia, który wiąże swoją przyszłość z naukami ścisłymi. Jeśli twoje dziecko ma poważne plany wobec królowej nauk, z okazji nowego roku szkolnego podaruj mu kalkulator oferujący więcej niż podstawowe funkcje. Dziś na rynku znajdziesz urządzenia, które pomagają w rozwiązywaniu zadań z logarytmów, pierwiastków i wielu innych dziedzin!

5. Butelka filtrująca wodę

Dzięki butelce z wkładem filtrującym twoje dziecko będzie miało świeżą wodę do picia zawsze pod ręką. Wystarczy skorzystać z kranu dostępnego w szkolnej toalecie, by szybko ugasić pragnienie. To sposób na oszczędność, ale także zmniejszenie produkcji plastikowych odpadków.

6. Akcesoria komputerowe

Który ze współczesnych uczniaków nie wspomaga codziennej nauki za pomocą komputera? Aby była ona bardziej efektywna, z okazji nowego roku w szkole podaruj dziecku praktyczne akcesorium komputerowe, na przykład nową myszkę lub klawiaturę bezprzewodową. Dobrym pomysłem będzie także pojemny pendrive, który przyda się do gromadzenia naukowych materiałów.

7. Smartwatch

Posłuży nie tylko do odliczania czasu do przerwy, ale także odbierania SMS-ów, przeglądania mediów społecznościowych czy monitorowania aktywności podczas zajęć WF. Pamiętaj – wręczając dziecku multimedialny zegarek, warto przypomnieć mu, by nie korzystało z niego w trakcie zajęć lekcyjnych. W przypadku młodszych dzieci warto wybrać smartwatch oferujący opcje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, takie jak geolokalizacja czy możliwość wysłania sygnału SOS.

8. Gra pobudzająca logiczne myślenie

Nauka odbywa się nie tylko w szkolnych ławach. Czasem, by pobudzić jego spryt i logikę, warto poświęcić dziecku czas i zagrać z nim w ciekawą planszówkę. Wybierz tytuł, który koncentruje się na potyczkach słownych, matematycznych lub abstrakcyjnych. A może wybierzesz niewielką kieszonkową grę, w którą twoja pociecha będzie mogła zagrać z rówieśnikami podczas przerwy?

9. Konto premium na serwisie streamingowym

Serwisy streamingowe pozwalają nie tylko na słuchanie ulubionej muzyki, ale także słuchanie tematycznych podcastów, a nawet naukę języka obcego. Prezent dla ucznia w postaci dostępu premium do wybranej platformy na pewno się przyda!

10. Kalendarz książkowy

Wszystkie daty sprawdzianów i kartkówek w jednym miejscu – i to niekoniecznie w telefonie. Jak mówi przysłowie, „papier zniesie wszystko”, dlatego każdemu uczniowi przyda się poręczny planer.

Prezent dla ucznia – podsumowanie

Upominek dla ucznia może okazać się świetnym sposobem na zmotywowanie dziecka do nauki w nowym roku szkolnym i osiągania coraz lepszych wyników. Skorzystaj z naszych propozycji i wybierz coś, dzięki czemu twoje dziecko rozpocznie naukę ze zdwojonymi chęciami!
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Joanna Plech