Data publikacji:

Ranking najlepszych zabawek dla 2-latka 2024. Jakie zabawki wybrać?

Dwuletnie dzieci są coraz bardziej ciekawe świata, dlatego trzeba zadbać o to, żeby miały dostęp do odpowiednich zabawek, które nie tylko zapewnią im masę frajdy, ale także pomogą w ich rozwoju. W tym zestawieniu zaznaczymy, na co trzeba zwrócić uwagę, kupując swojemu dziecko odpowiednią zabawkę, a także polecimy, co warto kupić, żeby wasza pociecha była szczęśliwa.

Polecamy: Zabawki dla rocznego dziecka

ranking zabawek dla 2 latka

Super zabawki dla 2-latka. O czym trzeba pamiętać?

Obserwowanie bawiącego się dziecka jest cudownym widokiem, którego żaden rodzic nie zamieniłby na nic innego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że to właśnie rolą opiekunów jest zadbanie o bezpieczeństwo swojej pociechy, dlatego też kupując zabawki, musicie pamiętać przede wszystkim o tym, żeby nie zrobiły waszemu synkowi lub córeczce krzywdy.

Najlepszym sposobem jest sugerowanie się kategoriami wiekowymi zabawek, które was interesują – bez problemu sprawdzicie je na Ceneo.pl. Dzięki temu będziecie wiedzieli, czy dany przedmiot będzie odpowiedni dla waszej pociechy. Starajcie się też wybierać zabawki, które posiadają odpowiednie atesty i są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Tanie zabawki mogą szybko ulegać zniszczeniu, stając się zagrożeniem dla dziecka – ułamany plastik wbije się w rączkę, a urwana główka ludzika może utknąć w gardle.

Zaleca się też, żeby zabawki dla dwulatków posiadały jak najmniej niewielkich elementów, które można odczepiać. Dzieciaki mają różne pomysły i lubią upychać małe przedmioty, gdzie tylko się da, np. w nosie. Jeśli więc zdecydujecie się na takie zabawki, to pozwalajcie się bawić nimi wyłącznie wtedy, kiedy jesteście w pobliżu. Poniżej przedstawimy propozycję zabawek, które będą bezpieczne dla waszych dzieci.

Zabawki edukacyjne dla 2-3-latka

Ten rodzaj zabawek przybiera wiele form, dlatego z pewnością znajdziecie przedmioty, które pokochają wasze dzieci. W pierwszej kolejności warto pomyśleć o wszystkich zabawkach edukacyjnych posiadających jakieś ruchome elementy, jak np. liczydło, pokrętła, szczeliny o odpowiednich kształtach, do których trzeba dopasować drewniane klocki itp.

Dobrym pomysłem są też modeliny od Play-Doh, z których dziecko może lepić rozmaite figury. Do zestawów dołączane są często rozmaite foremki, ułatwiające dzieciom naukę owoców, warzyw lub innych przedmiotów. Wasz dwulatek z pewnością ucieszy się też z interaktywnych zabawek, które po wciśnięciu odpowiednich guzików wydają konkretne komendy bądź śpiewają alfabet lub cyferki.

Maskotki dla 2-latka

Przytulanie się to bardzo ważny element rozwoju małego człowieka. Dzięki tak prostej czynności, dziecko czuje się bezpiecznie i kochane przez rodziców, dlatego też obdarza później miłością swoje zabawki. Wiele dwulatków uwielbia spać z maskotkami, tuląc je mocno przez całą noc. Do wyboru macie zarówno niewielkie pluszaki, które nie zabiorą dużo miejsca w łóżeczku, a także wielkie misie wykorzystywane podczas zabawy dziennej. W sprzedaży znajdziecie także maskotki, które po wciśnięciu brzuszka potrafią mówić – zazwyczaj są to zabawki stworzone na licencji popularnych seriali animowanych dla najmłodszych, jak np. Bing.

Klocki dla 2-latka

Tutaj również macie ogromne pole do popisu, ponieważ półki sklepowe są wręcz zasypane klockami dla dzieci. Wynika to chociażby z tego, że klocki możemy dzielić na wiele rodzajów i każde z nich są atrakcyjne dla małych ludzi. Na pewno w waszym domu powinny pojawić się drewniane klocki, z których dziecko będzie mogło układać duże budowle, a następnie rozwalać je energicznym pchnięciem ręki – na początku to właśnie burzenie konstrukcji będzie największą frajdą.

Dodatkowo warto wyposażyć się także w duże plastikowe klocki, z których bardziej rozwinięte manualnie dzieci mogą budować nieco skomplikowane i trwałe budowle. Takie klocki przydadzą się do stworzenia garażu dla resoraków czy fotela dla ukochanego pluszaka. Do wyboru macie też m.in. klocki LEGO Duplo, które zostały zaprojektowane z myślą o młodszych pociechach. Zazwyczaj składają się one z dużych elementów, dlatego bez problemu mogą bawić się nimi dwulatki. Standardowe LEGO Classic lepiej zostawić starszym dzieciom.

Lalki dla 2-latka

Dwuletnie dzieci bardzo żywo reagują na niemowlaki, dlatego lalki są idealnym pomysłem na prezent zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Wasze dziecko może się bardzo dużo nauczyć podczas opieki nad swoją lalką, która przecież czasami potrafi także płakać. Może to być też dobre przygotowanie dwulatka do przyjścia na świat rodzeństwa.

Puzzle dla 2-latka

Producenci zabawek dla dzieci prześcigają się w pomysłach, na coraz to bardziej kreatywne puzzle dla najmłodszych. Wasz dwulatek na pewno miło spędzi czas podczas układania kartoników z rysunkami zwierzątek lub jakichś pojazdów. Nie tylko poćwiczy umiejętności manualne, ale na dodatek może nauczyć się nowych słów.

Bujaki i zabawki na biegunach dla 2-latka

Dzieci uwielbiają wszystkie zabawki, na których mogą się bujać, dlatego na placach zabaw tak bardzo oblegane są huśtawki. Jeżeli wasz dwulatek również kocha tego typu rozrywkę, to możecie kupić mu konia na biegunach (albo innego zwierzaka), na którym będzie mógł bujać się w domowych warunkach.

Auta i inne pojazdy do zabawy dla 2-latka

Dwulatek z powodzeniem będzie bawił się zarówno niewielkim samochodzikiem, jak i dużym pojazdem, który stanowi imitację sprzętów (np. koparki), jakie może podpatrzeć podczas spacerów z rodzicami. Dzieci uwielbiają światełka oraz sygnały dźwiękowe, dlatego pomyślcie nad kupnem straży pożarnej bądź radiowozu policyjnego.

Zabawki do kąpieli dla 2-latka

Nie ma nic fajniejszego dla dwulatka (no, może nie dla każdego…), niż pluskanie się w wodzie. Nawet wieczorna kąpiel  nie musi być nudną czynnością, tylko może zamienić się w małą przygodę. Pomogą w tym zabawki do wanny, które zostały przystosowane do przebywania w wodzie. Gwarantuję, że wasz dwulatek szybko pokocha kąpiele, nawet jeśli do tej pory starał się od nich wymigiwać.

Baseny dla dzieci 2-letnich

Skoro w upalne lato dorośli marzą o wylegiwaniu się w basenie, to pomyślcie sobie, jak istotne musi być to dla dziecka. W końcu nie tylko będzie mogło schłodzić skórę, ale także powygłupiać się z kolegami. Zaletą basenów do ogródków jest to, że nie ograniczają tak ruchów, jak domowe wanny.

Bańki mydlane dla 2-latka

Kolejna rzecz, która wręcz hipnotyzuje małych ludzi. Zestawy do baniek mydlanych są coraz bardziej rozbudowane, dlatego nie musicie ograniczać się do niewielkiej buteleczki z płynem. W sklepach znajdziecie zabawki z bezpiecznymi wiatraczkami, z pomocą których stworzycie potężne bańki mydlane.

Piłki dla 2-letnich dzieci

Dwulatek może mieć jeszcze problemy z kopaniem piłki, ale za to z przyjemnością będzie nią rzucał. Na początek warto postawić na piłkę z wypustkami, dzięki czemu zapewnicie waszemu dziecku darmowe zajęcia sensoryczne w domowych warunkach.

Zabawki do piaskownicy dla 2-latka

Skoro była już zabawa w wodzie, to teraz przyszła kolej na piaskownicę. Tutaj również możecie zaskoczyć swoje dzieci wymyślnymi zabawkami, które ułatwią im przesypywanie piasku z jednego miejsca na drugie. Oczywiście nie możecie zapomnieć o wiaderku i foremkach do tworzenia piaskowych figur.